Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Majowy
    Ambiente
    • 2013
    • 215

    Zamieszczone przez leonn
    Zamieszczone przez Majowy
    z moich wyliczeń wynika, że będę w rejonie Grazu ok. 2:00, więc szukam dalej.
    W takim razie nie było by lepiej jak byś znalazł coś u Czechów przed austryjacka granicą?
    Jade przez Niemcy, nie chce mi sie przedzierac przez nasze korki 1 wrzesnia...

    Skoro to tylko 53km to chyba machne to jeszcze w nocy i przespie sie juz w Cro.

    Komentarz

    • aro_40
      RS
      • 2007
      • 1529
      • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

      Majowy, Oekotel jest najtańszą wersją odpoczynku w A. Słowenia, podobnie jak A jest dośc droga, wiec jesli dasz radę to gnaj do CRO - w połowie drogi od granicy do Zagrzebia jest symatyczny hotelik w przystępnej cenie - jak znajde namiary to podeślę. Więcf albo czechy albo CRO
      If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
      _______________________________________
      a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

      Komentarz

      • obrus
        Elegance
        • 2011
        • 783
        • Octavia II (1Z3)
        • BSE 1.6 MPI 102 KM

        http://www.gasthof-post-nestelbach.at/ Nocowałem tak w drodze do CRO. Rodzina 2+2, za nocleg + suuuper śniadanie zapłaciliśmy niecałe 100 Euro (30 Euro dorośli, 15 dzieci).

        Komentarz

        • t271828
          Elegance
          • 2008
          • 928

          Zamieszczone przez ruwado
          no to tu jest moja przygoda i fotka co nawyczyniałem


          A w tym roku zwiedziłem:
          Jelsę
          Hvar
          Stari Grad
          Glavicę nad Starim Gradem
          Rudine
          Vrboską
          Pitve
          Część wyspy za Tunelem Pitve
          Vrbanij
          Vrsnik
          Svirce
          Dol
          Velo i Malo Grabije
          Zatokę Lożną
          Sv. Nikola
          ubiegłroczne wakacje mi się przypomniały , nieplanowanych przygód współczuję

          ja za niecałe dwa tygodnie wyjeżdżam - w tym roku trochę Niemiec, Alp, Francji, a na koniec (jakżeby inaczej) Chorwacja - na Istrii jeszcze nie byłem więc zobaczę co tam mają ciekawego

          Komentarz

          • leszekmw
            RS
            • 2005
            • 5356

            Zamieszczone przez eaglemirek
            jednak zdecydowałem się na MNE
            co to jest MNE Mirku ?
            O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
            GVI 1.4TSI
            LANCIA YPSILON 1.2 MPI
            tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

            Komentarz

            • __atomek__
              RS
              • 2007
              • 3193
              • Superb III (3V3)

              leszekmw,
              Pozdrawiam
              Tomek

              Komentarz

              • eaglemirek
                RS
                • 2010
                • 14098
                • Octavia II combi (1Z5)
                • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                leszekmw, Montenegro :!: Sorki za skrót :P



                CB Harry II ASC + Triflex

                Pozdrawiam Mirek!!

                Komentarz

                • no_fear
                  Rider
                  • 2010
                  • 501
                  • Octavia II combi (1Z5)
                  • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

                  Zamieszczone przez Rok z Bagien
                  ...Mając zeszłoroczne porównanie z Rogoźnicą, to Pakostane wypadło tak sobie. Mam lepsze wspomnienia z Rogoźnicy..
                  Primosten czy Rogoźnica - co wg. Ciebie ciekawsze ?
                  domyślam się, że będąc w Rogoźnicy odwiedziłeś i Primosten :wink:

                  Kolejność nie przypadkowa (wg priorytetu):
                  - łagodna, ładna plaża z drobnymi kamykami - to dla 2.5latka
                  - deptaki, sklepiki, stragany, klimatyczne uliczki - to głównie dla nas 8)
                  www.SPAmobile.pl

                  Komentarz

                  • idas
                    Elegance
                    • 2006
                    • 828

                    Zamieszczone przez aro_40
                    Majowy, Oekotel jest najtańszą wersją odpoczynku w A. Słowenia, podobnie jak A jest dośc droga, wiec jesli dasz radę to gnaj do CRO - w połowie drogi od granicy do Zagrzebia jest symatyczny hotelik w przystępnej cenie - jak znajde namiary to podeślę. Więcf albo czechy albo CRO
                    Tez poprosze te namiary jestli mozna
                    VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
                    VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

                    Komentarz

                    • Alonzo_
                      RS
                      • 2009
                      • 2460
                      • Hyundai

                      blackrs
                      W tamtą z noclegiem nie narzekam było spoko , z powrotem trochę mnie "schetało"
                      Nie będę tu pisać ale przez pewne pomysły i warunki wracaliśmy łącznie 32 godziny , z czego jazda jakieś 21/22...... :shock:
                      Dlaczego...to już nie na forum. :wink:



                      Zamieszczone przez leonn
                      Alonzo_, Ty mówisz o SKS? :shock: Bój sie Boga.

                      Jak sie ma Baby on Board, to czy SKS czy nie, nie można dziecka trzymać 24h w foteliku samochodowym :twisted:
                      A tu byś sie zdziwił. Mała (5lat) miała bardzo fajny fotelik, jak kima w aucie lekko kładziemy jej oparcie, pod nogami zawsze ma wyżej żeby nie wisiały łapki, DVD, zabawki, itp itd i oczywiście co kilka gdzin przerwy na pobieganie, toaletę i rozprostowanie kości, jedzonko. Powiem Ci że one (ze starszą 11-lat) zniosły to niesamowicie spokojnie i bez marudzenia. Tym bardziej że to było w tym niewygodnym hundaju :wink:
                      Zresztą, nigdy nie było z nimi kłopotu w podróży. Ja w tym całym towarzystwie jestem po najcięższych przejściach i mnie chyba najbardziej dokuczało to i owo.

                      Komentarz

                      • Majowy
                        Ambiente
                        • 2013
                        • 215

                        Alonzo a jak fotele przednie w I40? Bo ja jakoś nie mogłem sobie znaleźć na nich miejsca. Jechałem I40 do Wawy i po 4h plery tak mnie bolały, że nie wiem jak bym miał jechać do Cro. Te z O2 są jak dla mnie o wiele wygodniejsze, wprawdzie komfort to jest dopiero w Insigni, ale to już trochę inna klasa...

                        Komentarz

                        • robert70
                          Rider
                          • 2008
                          • 499

                          Zamieszczone przez ruwado
                          robert70, w sobotę rano wracałem i jeszcze w Cadcy nic nie było :shock:
                          wczoraj wracałem z MNE byłem w Cadcy około 17 i też byłem bardzo zdziwiony, bo tam większych problemów nie było, przez Skalite też się nie opłaca bo po polskiej stronie kicha
                          O2 FL 1,6 Mint "MAŁA CZARNA" LPG - LandiRenzo

                          Komentarz

                          • lukasz3112
                            RS
                            • 2008
                            • 3607

                            panowie a ta nasza A1 już do Czech jest otwarta? bo w tamtym roku to odbijałem na Chałupki.

                            trasa:
                            Warszawa-> Piotrków Tryb (tylko nie wiem czy przez Łódź jechać A2 czy normalnie na S8 się wbić) -> Częstochowa -> Siewierz (i tutaj wjazd na A1) -> Chałupki czy bezpośrednio z nasze A1 na czeską? -> Brno -> Wiedeń -> Graz -> objazd autostrady Lenart-Ptuj -> Zagrzeb -> Baśka Voda

                            poprawnie? jakieś utrudnienia po drodze ? wyjazd w niedzielę za 4 dni ok 15-16
                            PS. czy jadąc do Dubrownika na granicy z BiH trzeba mieć paszport? czy wystarczy sam dowód osobisty? bo za późno się zorientowałem i nie zdążę wyrobić..
                            Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

                            Komentarz

                            • Alonzo_
                              RS
                              • 2009
                              • 2460
                              • Hyundai

                              Zamieszczone przez Majowy
                              Alonzo a jak fotele przednie w I40? Bo ja jakoś nie mogłem sobie znaleźć na nich miejsca. Jechałem I40 do Wawy i po 4h plery tak mnie bolały, że nie wiem jak bym miał jechać do Cro. Te z O2 są jak dla mnie o wiele wygodniejsze, wprawdzie komfort to jest dopiero w Insigni, ale to już trochę inna klasa...
                              Ja nie jestem odpowiednią osobą do oceny tego dziś bo po 2 letnich cyrkach z nogą, 3 operacjach i łącznym unieruchomieniu ponad pół roku mam teraz generalnie kłopot z kręgosłupem w ok krzyżowej i z nogą i źle znoszę jakiekolwiek kilkugodzinne siedzenie. Tu wytrzymałem oczywiście nie bez jakiegoś bólu ale to nie wina fotela. Wg mnie jest git (pod moją dupę i plecy OK), ma sporą regulację/lędźwi też i mi podchodzi, pozostali tez byli ze swoich zadowoleni. W O2 pod moje wymiary za wąskie było siedzisko i było mi zwyczajnie niewygodnie w dłuższych trasach (zwłaszcza w 30-cm bliznę na nodze gdzie mnie boczek siedziska wqwiająco uwierał). Oparcie było tam OK.

                              Komentarz

                              • robert70
                                Rider
                                • 2008
                                • 499

                                Zamieszczone przez lukasz3112
                                panowie a ta nasza A1 już do Czech jest otwarta? bo w tamtym roku to odbijałem na Chałupki.

                                trasa:
                                Warszawa-> Piotrków Tryb (tylko nie wiem czy przez Łódź jechać A2 czy normalnie na S8 się wbić) -> Częstochowa -> Siewierz (i tutaj wjazd na A1) -> Chałupki czy bezpośrednio z nasze A1 na czeską? -> Brno -> Wiedeń -> Graz -> objazd autostrady Lenart-Ptuj -> Zagrzeb -> Baśka Voda

                                poprawnie? jakieś utrudnienia po drodze ? wyjazd w niedzielę za 4 dni ok 15-16
                                PS. czy jadąc do Dubrownika na granicy z BiH trzeba mieć paszport? czy wystarczy sam dowód osobisty? bo za późno się zorientowałem i nie zdążę wyrobić..
                                Wjeżdżałem do CRO z MNE -wycieczka do Dubrownika- i Czarnogórzec puścił nas na dowód, Chorwat w ogóle się nie zainteresował niczym tylko machnął ręką /to było małe przejście i miałem apartmani 50 m od przejścia widzieli jak ruszam i skąd jestem/.
                                Jak wracałem do domu to granica MNE/BiH to sprawdzanie paszportów i wbijanie pieczątki zarówno MNE jak i BiH. Podobnie miałem na granicy CRO i H też sprawdzili mi paszport i szlabany były opuszczone.
                                O2 FL 1,6 Mint "MAŁA CZARNA" LPG - LandiRenzo

                                Komentarz

                                • SS
                                  RS
                                  • 2010
                                  • 16209
                                  • Superb III (3V3)

                                  Zamieszczone przez lukasz3112
                                  PS. czy jadąc do Dubrownika na granicy z BiH trzeba mieć paszport?
                                  BiH nie należy do Uni i nawet na granicach są oznaczone bramki dla obywateli Uni. Ja miałem małe przejścia na granicy i sprawdzał mi policjant zieloną kartę i dowód rejestracyjny, paszporty oczywiście też miał w łapie ale nie zaglądał do nich.
                                  Pisał Sebastian

                                  Komentarz

                                  • t271828
                                    Elegance
                                    • 2008
                                    • 928

                                    Zamieszczone przez lukasz3112
                                    panowie a ta nasza A1 już do Czech jest otwarta? bo w tamtym roku to odbijałem na Chałupki.
                                    otwarta - za wyjątkiem feralnego (felernego) mostu w Mszanie, jest wyznaczony OIDP 11 kilometrowy objazd a granicę przekracza się już na autostradzie

                                    Komentarz

                                    • aro_40
                                      RS
                                      • 2007
                                      • 1529
                                      • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                      Majowy i idas, sorry ale nie mogę odszukać namiarów na ten hotelik. Na necie też mam problem aby go odkopać - wygląda na to jakby zwinął swe sztandary
                                      If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                                      _______________________________________
                                      a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                                      Komentarz

                                      • PAOLO ESCO
                                        RS
                                        • 2009
                                        • 6624
                                        • Volkswagen
                                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                        Za jakieś 44h startuję w kierunku Włoch a od 1 września ląduję na Istrii w okolicy Fazana-Pula ---> http://www.bivillage.com/en/
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz

                                        • ruwado
                                          RS
                                          • 2009
                                          • 14883
                                          • Octavia IV (NX3)

                                          PAOLO ESCO, szerokości
                                          pozdrawiam - Darek

                                          Komentarz

                                          • PAOLO ESCO
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 6624
                                            • Volkswagen
                                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                            dzięki - przyda się
                                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                            Komentarz

                                            • leonn
                                              RS
                                              • 2011
                                              • 2726
                                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                              Zamieszczone przez Majowy
                                              Jade przez Niemcy
                                              No tak, to może wyjedźcie ćut wcześniej z PL i spróbuj tam gdzie ja nocowałem, zadzwoń do nich napewno sie dogadasz :wink:




                                              Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                              Za jakieś 44h startuję w kierunku Włoch a od 1 września ląduję na Istrii w okolicy Fazana-Pula
                                              PAOLO ESCO, czy Ty masz jakiś zaległy urlop

                                              Komentarz

                                              • PAOLO ESCO
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 6624
                                                • Volkswagen
                                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                Zamieszczone przez leonn
                                                masz jakiś zaległy urlop
                                                zgadza się, wykorzystywałem dni z urlopu za 2010, 2011 i 2012 a z tego roku tylko 6 dniu mam wykorzystane :? i zanosi się, że więcej nie będę miał.
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz

                                                • leonn
                                                  RS
                                                  • 2011
                                                  • 2726
                                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                  Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                  zgadza się
                                                  Tak też myślałem.

                                                  Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                  i zanosi się, że więcej nie będę miał.
                                                  Nic sie nie martw na zimowym odpoczniesz :wink:

                                                  Komentarz

                                                  • Majowy
                                                    Ambiente
                                                    • 2013
                                                    • 215

                                                    leonn tak właśnie mam zamiar zrobić. Spokojnie przez PL do granicy, przed jakiś późny obiadek, mała sobie pobiega i potem ogień przez Niemcy i trochę mniejszy przez Austrię. Tak na 2-3 powinienem być pod Zagrzebiem. Pytanie, czy nie będzie problemu jak tam wjadę o 3:00?. Jutro zapytam.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...