Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Waśka, je nie jeżdżę na LPG, szukałem jakiejkolwiek czynnej i miałem problem. Jadąc autostradą stacje masz czynne. Wybrałem objazd i czekałem aż otworzą.
    Pisał Sebastian

    Komentarz


    • Skoro piszecie że nie ma zasadniczej różnicy to po co przepłacać.
      Najbardziej jednak zależy mi na jak najszybszym dotarciu do celu ,oczywiście bez przeginek.
      Bedzię jechał ze mną taki jeden co go strasznie pasy i fotelik ograniczają

      Komentarz


      • chrzanek, ja przestałem jeździć autostradą w SLO i jakoś specjalnie nie narzekam na wydłużony czas przejazdu. Inna sprawa, że pewnie więcej stracisz na bramkach w CRO i próbując wyprzedzić kierowców z abonamentem na lewy pas :twisted:
        Pisał Sebastian

        Komentarz


        • W szczycie sezonu ja za to zauwazylem ze korki na autostradzie w CRO to sa do granicy ze SLO z uwagi na fakt, ze wszyscy chca placic gotowka na tych bramkach, a na tych automatycznych oplacanych karta stoi max 10 aut, gdzie do manualnych 2km :diabelski_usmiech
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • Koledzy pytanie do bardziej doświadczonych w Chorwacji

            O jakiej porze najlepiej wyjechać z PL żeby uniknąć naszych korków oraz problemów poza krajem?? Lepiej jechać w dzień czy w godzinach nocnych? Wyjazd z okolic Warszawki. Co proponujecie ??
            Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • maxpaynemm, najlepiej odpuść weekend. Ostatnio jechałem w niedzielę o 21 start (Częstochowa). Polska A1, chwila, Czechy trochę dłużej bo był remont, Austria do Wiednia spokojnie, Wiedeń luzik, później szybciej bez korków. W Słowenii około 6 dojechałem do korka przed granicą z Cro (taki 1,5 kilometra, stałem może z 40 minut). Jazda zaczęła się w Cro na autostradach bo nie wiadomo dlaczego ludziska stają (nie ma wypadku, awarii itp). Na bramkach, jak pisał Maicroft, płacę tylko kartą i nie czekam więcej niż 4 samochody przede mną. W tym roku chciałbym wyjechać około 19, żeby granicę z Cro przekroczyć zanim ludziska zaczną do pracy jechać.

              [ Dodano: Pią 18 Mar, 16 10:19 ]
              tylko bramki płatne kartą mają zjazd wcześniej, jak przegapisz to stoisz :wink:
              Pisał Sebastian

              Komentarz


              • maxpaynem
                Wg mie to nie ma reguły.
                Pierwszy raz leciałem weekend w weekend i niegdzie nie stałem. Lucko dosłownie z pół godzinki na bramkach na powrocie a tak to wszedzie bez kłopotu (leciałem przez Budapeszt) w tamtą przez SK z powrotem przez Bratysławę, Brno.
                Za drugim razem w tamtą weekend powrót chyba czwartek i na powrocie stałem w dużym korku gdzies a wysokości Splitu/Zadaru i zmarnowałem ze 3 godziny.
                Znowu w Austrii w 2014 dramat, pełno ograniczeń przewężeń. Szło jak krew z nosa plus duzy ruch i ciasno na wylokości Wiednia.
                Jak masz pecha to stoisz i wg mnie - z mojej wycieczki i z tego co czytam- nie ma recepty na brak korka.
                Ale każdy ma swoją teorię.

                Komentarz


                • Ja mam plan wyjechać z Wawy w niedziele kolo14 żeby na pon. przed poludniem dotrzeć na miejsce.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Alonzo_
                    Pierwszy raz leciałem weekend w weekend i niegdzie nie stałem.
                    Ja jeździłem również na weekend ale na noc, tak aby do Austrii wjeżdżać na autostradę chwilę po północy. W ostatnim wyjeździe trafiłem na korki od autostrady w SLO do granicy SLO-CRO, potem był korek wkoło Zagrzebia spory. Także w tym roku jeżeli pojadę do Cro to już w tygodniu, ale nadal na noc.
                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                    Komentarz


                    • Ja wybieram się nad ranem 3-4rano w sobotę zobaczymy jak będzie-po wszystkim będę mądrzejszy :lol:
                      Dawid
                      czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                      Komentarz


                      • maxpaynemm, na pewno największe ryzyko w weekend. Możesz przejechać bez problemu, ale możesz trafić na spore korki.

                        ja wyjeżdżam w środku tygodnia i zawsze z okolic W-wy odwiedzam rodzinkę w Tomaszowie Maz. Z Tomaszowa ruszam około 17 00 - 18 00 do granicy. Rankiem jak świta albo jeszcze po ciemku wjeżdżam do Cro.

                        [ Dodano: Pią 18 Mar, 16 11:03 ]
                        A i wracam też na noc.
                        pozdrawiam - Darek

                        Komentarz


                        • Powiem Wam, że z 3 wersji tras jednak chyba najbardziej podchodzi Brno>Bratysława>Budapeszt>Lucko. Austria jak są roboty to idzie jak krew z nosa i ciasno było ogólnie tam, leciałem objazdem Lenart>Ptuj i krajoznawczo fajnie ale czasowo za to słabo.
                          Przez Węgry leciało mi sie szybko i luźno. Planuje w tym roku też lecieć tak i przez Brno. Zobaczymy czy ta traska ponownie się sprawdzi.

                          Komentarz


                          • Alonzo_, a jak jedziesz w Polsce, na Cieszyn czy Zwardoń. W 2013 jechałem przez Brno ale dobił mnie odcinek trójpasmowej autostrady z wymalowanym 80 na każdym. Nie było opcji żeby normalnie jechać, wszyscy jechali równiutko :evil:
                            Pisał Sebastian

                            Komentarz


                            • Ja leciałem od siebie kawałkami A1 w dół tam na Mszanę. Jak dokładnie się to przejście nazywa - wstyd ale nie wiem ops:

                              Komentarz


                              • Alonzo_, i później na Brno ? Czemu tak nadrabiałeś? JA na Cieszyn i dalej krajówkami i później autostradom
                                Pisał Sebastian

                                Komentarz


                                • Ostatnio w jedna strone jechalem w srode i byl wzgledny luz, a w druga w sobote i korki byly w jedna i druga strone, nawet powiedzialbym, ze do CRO w strone Zadaru bylo to na przynajmniej godzine, moze dwie stania, powolnej jazdy :?
                                  Spritmonitor.de

                                  Komentarz


                                  • Hmmmm
                                    Za pierwszym razem leciałem w tamtą ale teraz nie wiem chyba p/Cieszyn na Ziline i w dół jakoś to szło, bo przez Korbielów tu na dół nie było...Przez Cieszyn bo z Bielska na prawo góra dół potem, taką dość ładną szeroką drogą szło do granicy pamiętam dość fajnie :? . To przez Cieszyn raczej :wink: Bo na Żywiec/Korbielów sa tam inne drogi/były z tego co pamiętam.
                                    I sie tak ujechałem w SK tymi ich ścieżkami, ograniczeniami prędkości że odechciało mi się . Może jakbym co nie co ominął w SK inaczej byłoby lepiej ale poleciałem niepłatnymi i źle wspominam. Potem sąsiad namówił mnie na Brno >Wiedeń ale przez te masy ograniczeń i zwężek na Austrii plus korek na Słowenii potencjalny poleciałm na PTuj gdzie też wolno wróciłem jak pisałem przez Budapeszt/Bratysławe/Brno i to mi sie w miarę widziało - równo w sensie płynności ruchu , spokojnie.
                                    Przez Brno tam też mnie ta betonówka jak na torach wkurza ale z tych opcji wole to.
                                    Ale jak macie coś lepszego/szybszego....zawsze można spróbować coś innego.
                                    Z drugiej strony na 1700km jak nadrobię więcej 100 km ale czasowo wyjdzie na całym kawałku lepiej to wole oszczedzic czas niż paliwo. Tak sobie pomyslałem i polaciałem przez....Brno

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Alonzo_
                                      Bo na Żywiec/Korbielów sa tam inne drogi/były z tego co pamiętam.
                                      Jest ekspresowka od BB za Zywiec, potem kawalek po krajowce przez wioski i mamy granice. Ale kawalek Slowacji trzeba sie przemeczyc.

                                      Ja nastepnym razem jade BB-Zywiec-Cadca-Bratyslawa-Budapeszt-Zagrzeb.

                                      Ponad 100km dalej, ale maksymalnie po autostradach, a ruch powinien byc mniejszy, odpada calkowicie problem korkow w SLO.

                                      Pozostaje kwestia co w tym roku bedzie dzialo sie na obu wariantach tych tras. W tej chwili przy granicy Austrii z Niemcami autostrada jest przyblokowan, tworza sie korki bo witaja uciekinierow. Rok temu jazdy tego typu byly na Wegrzech, ale ja sie z tym nie spotkalem.
                                      Spritmonitor.de

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Maicroft
                                        Zamieszczone przez Alonzo_
                                        Bo na Żywiec/Korbielów sa tam inne drogi/były z tego co pamiętam.
                                        Jest ekspresowka od BB za Zywiec, potem kawalek po krajowce przez wioski i mamy granice.
                                        Maictoft to już teraz nic nie wiem. Patrzę na mape i dziura w pamięci. Nie mogę sobie przypomnieć dokładnie. Czy tu czy tu leciałem.....W każdym razie niepłatne w SK mnie dobiły, widoczki ładne ale drogi, zakręty, wioski, ograniczenia.... dopiero 1/3 przed Węgrami jakoś zrobiło się płasko i szybciej... Ale może alzhaimer nie pozwala mi już tego uczciwie ocenić

                                        [ Dodano: Pią 18 Mar, 16 13:33 ]
                                        Hmm jak piszesz tak to ten wariant może też przećwiczę

                                        Komentarz


                                        • Ten wariant ma tylko takie plusy ze minimalizujemy odcinek przez wioski na Slowacji za nasza granica i tak samo na Wegrzech, bo tam do autostrady jadac przez Komarno to kawalek jest po tych ich drogach, tak samo jak przez Sahy.
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz


                                          • Patrząc na mape to chyba pojadę w Austrii przez Wiedeń,Graż i na ljubljane i Postojna a później na dół w stronę Krk. Co powiecie o takiej trasie??
                                            NajtFukinPatrol North-West

                                            UNIDEN 510 XL + ML145

                                            BYŁ ASZ
                                            PÓŹNIEJ BYŁ BKD
                                            BYŁA TEŻ CEGA
                                            A TERAZ JEST SUPERB CBBB
                                            MAMY NOWEGO KANDYTATA DO OCP,MA JUż JEDENAŚCIE LAT !!!!!!!!!!

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Maicroft
                                              Ja nastepnym razem jade BB-Zywiec-Cadca-Bratyslawa-Budapeszt-Zagrzeb.
                                              a ja BB-Zywiec-Cadca-Bratyslawa-Wiedeń-Zagrzeb.

                                              WIELKIBONGO, tak jak piszemy sobie w PW - dla Ciebie najlepiej
                                              Wiedeń,Graż i na Ljubljane i Postojną a później na dół w stronę Krk - przejście RUPA .
                                              pozdrawiam - Darek

                                              Komentarz


                                              • To dajcie mi chłopaki najlepszą traskę znaczy najszybszą wg Was do Tucepi/Makarska. Od końca dolnego A1 naszego.

                                                Komentarz


                                                • Taaa mi też zrobiliście zamęt w glowie
                                                  Ja też poproszę najlepszą wg. was trasę Warszawa-Pako¹tane.
                                                  Może być od razu.na karcie Sd.

                                                  :diabelski_usmiech

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Alonzo_
                                                    To dajcie mi chłopaki najlepszą traskę znaczy najszybszą wg Was do Tucepi/Makarska. Od końca dolnego A1 naszego.
                                                    Po co? Skoro jechałeś chyba najlepszą...

                                                    Nie patrząc na koszty z Torunia.
                                                    Toruń :arrow: A1 do końca :arrow: Brno :arrow: Bratysława (nocleg w okolicy lub na początku Węgier) :arrow: Budapest :arrow: Zagreb :arrow: Tucepi (wieczorem).

                                                    Nie jedź bez noclegu.
                                                    Szanuj siebie i rodzinę. Bez względu na Twój wiek i zdolności za kółkiem.

                                                    pzdr

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X