Portal użytkowników Skoda Octavia Strona Główna

FAQFAQSzukajSzukajUżytkownicyUżytkownicyGrupyGrupy Facebook
RejestracjaRejestracjaZalogujZalogujAlbumAlbum
Kalendarz OCP 2015
 Ogłoszenie 

Wpłaty za kalendarz OCP 2015 Kliknij

Poprzedni temat «» Następny temat
[O1] Kontrolka ASR + problem z silnikiem
Autor Wiadomość
zazaza 
Classic

Auto: Octavia 1 Combi
Silnik: 1.9 TDI ATD
Wysłany: Czw 30 Sty, 14 09:57   [O1] Kontrolka ASR + problem z silnikiem

Witam forumowiczów,

Wczoraj wracając na trasie swoja skoda Octavią I 1.9 TDI 90KM coś stało się z moim samochodem. Wszystko było ok gdy nagle bez widocznej przyczyny trzymając pedał gazu w jednej pozycji poczułem że samochód pracuje nierówno i raz trochę dospiesza a raz zwalnia i traci obroty. Myślałem że to w związku ze śniegiem i ślizganiem się kół jednak jadąc dalej zapaliła mi się kontrolka ASR (nie mrugała a paliła się ciągłym światłem) silnik zaczął tracić obroty zwalniać - nie dało się już dospieszyć. Zjechałem na przystanek i wyłączyłem silnik. Gdy spróbowałem go po chwili ponownie odpalić musiałem bardzo długo go piłować - co się normalnie u mnie nie zdarza i zaskoczył dopiero za drugim razem. Kontrolka ASR zgasła - pojechałem dalej - silnik pracował równo. Jednak po kilku kilometrach kontrolka ASR znów się zapaliła i sytuacja się powtórzyła - z tym że teraz jadąc i tracąc obroty silnik zgasł podczas jazdy. Próbowałem go jeszcze odpalić ale się nie dał. Po jakiejś pół godzinie odpalił ale była taka sama sytuacja - chwilę pojechał i zdechł. Akumulator na pewno jest dobry i naładowany. nie mam pojęcia co się stało i dodatkowo co ma z tym wspólnego kontrolka ASR?

Jeżeli miliście podobny problem albo podejżewacie co to może być proszę o sugestie.

Dziękuję.

przemik 
L&K
Diagnosta-jasnowidz

Auto: Audi quattro
Silnik: Inny
Wysłany: Czw 30 Sty, 14 11:39   

Podłącz VAG/VCDS i odczytaj błędy..
80 B3 Limo 1.6 TD SB

zazaza 
Classic

Auto: Octavia 1 Combi
Silnik: 1.9 TDI ATD
Wysłany: Pią 31 Sty, 14 11:55   

Dziś byłem w warsztacie na holu i po podłączeniu komputera stwierdzili że coś jest nie tak z pedałem gazu. Nie byli w stanie nic więcej powiedzieć bez rozebrania auta ale zostawiłem do naprawy. W poniedziałek ma być do odbioru. Zobaczymy co było i za ile. Dam znać.

Odpowiedz do tematu