Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI - archiwum

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez zepter00
    A jak ktoś jeździ niespokojnie i po chipe to też będzie dobry?
    Motul i LM (Diesel Synthoil został wycofany, także Synthoil High Tech) się sprawdzą. Warto skrócić interwał wymiany.
    Konrad
    OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

    90 konny AGRessor
    PerfectServiceBy DGW
    WhitePride :smokedevil

    Komentarz


    • ludzie skączcie tą żałosną dyskusję o wyimaginowanych problemch jednego użytkownika, bo zaśmiecacie ten wątek :diabelski_usmiech
      "Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

      Komentarz


      • Zamieszczone przez xtremesystems
        wczoraj jadac po lodzi ujzalem spalanie na poziomie 4.8 ( w niedziele zawsze jade do rodzicow wiec warunki takie same)
        Tutaj bym się nie wzniecał bo jednak jakby nie patrzeć to auto się jeszcze układa... Z każdym dniem jest bardziej dotarte! Dodatkowo w ogóle nie przekonują mnie twierdzenia, że warunki takie same bo zawsze jeździsz do rodziców. Na mieście o takie same warunki drogowe to bardzo ciężko, a warunki atmosferyczne takie same nie są nigdy!

        Ja mogę ci przejechać taki sam kawałek przy tej samej prędkości ze spalaniem 6 po czym jeszcze raz ze spalaniem 4.8. Kwestia nawet tego jak mocno opierasz nogę o pedał gazu. Więc takie dane są niewiarygodne. Uwierzę jak przedstawisz zestawienie [spalania] dla tych olejów za taki sam przedział kilometrowy i uwzględnimy przynajmniej takie dane jak opony letnie [a teraz zapewne zimowe] i same temperatury [pory roku]. Wtedy możemy gadać.

        Poza tym nikt by się chyba nie obraził jakbyś stosował zasady pisowni - zaczynał zdania z dużej litery, stosował polskie znaki itd. To nie boli, a znacznie lepiej się czyta innym!

        Także nie bądź tak bardzo przeświadczony o tym, że wszyscy Cię tu krzywdzą. Po prostu powinieneś sobie założyć temat o tym i tam spokojnie pisać. Tutaj powinno się toczyć dyskusję o samych olejach. W tym wątku to możesz z całości Twoich wywodów zrobić [1] krótki post z wnioskami nt. Motula i Castrola, a nie tak się produkować w zasadzie nie na temat Szczerze polecam Ci założenie sobie tematu i pokopiowanie co ważniejszych informacji. To może być dla ZAINTERESOWANYCH ciekawe, ale tutaj nie koniecznie potrzebne.

        A... I nie zasłaniaj się innymi - bo wychodzi z tego coś nieładnego typu: "A tata Marcina powiedział...". Masz swoją głowę, swoje myślenie.

        Komentarz


        • Amen
          KLIK -> O3 1.4 TSI EL

          Komentarz


          • A ja uważam że kolega xtremesystems pisze jak najbardziej w odpowiednim miejscu.
            Ale nie to jest ważne tylko to iż kolega udowodnił iż Motul poprostu nie nadaje się do TDI na zimę.
            I dlatego zaczeła się nagonka - zapewne sprzedawców Motula ,których tu jest od groma - na kolegę xtremesystems.
            Chciałbym podziękowac koledze za ciekawe i ważne spostrzeżenia, które bardzo pomogły w odpowiedzi na pytanie :jaki olej do tdi?
            Ciekawe czy w silniku benzynowym motul zachowuje sie tak samo?...

            Komentarz


            • Zamieszczone przez mariuszby
              Ale nie to jest ważne tylko to iż kolega udowodnił iż Motul poprostu nie nadaje się do TDI na zimę.
              problem w tym, że u kolego xtremesystems zachowuje się z goła inaczej niż w większości silników.
              Zamieszczone przez mariuszby
              I dlatego zaczeła się nagonka - zapewne sprzedawców Motula ,których tu jest od groma - na kolegę xtremesystems
              nie tylko Motul jest sprzedawany i propagowany na tym forum, ostatnio modny stał się Fuchs, LM, Amsoil.
              Zamieszczone przez mariuszby
              hciałbym podziękowac koledze za ciekawe i ważne spostrzeżenia, które bardzo pomogły w odpowiedzi na pytanie :jaki olej do tdi?
              tu muszę przyznać rację osobą które proszą o zakończenie tego "problemu" ,xtremesystems zalał castrol-a i jest zadowolony a to najważniejsze
              O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

              Komentarz


              • Zamieszczone przez loru
                problem w tym, że u kolego xtremesystems zachowuje się z goła inaczej niż w większości silników.
                nie pamietam ale albo u Dzidy albo u AdamB tez gorzej chodzilo 1.9 na motulu w zime


                natomiast czemu u mnie jest inaczej niz u wiekszosci. proste. bo mam inny silnik niz wiekszosc. a jestem jeden z pierwszych po wymianie oleju w 1.6tdi

                Komentarz


                • Zamieszczone przez mariuszby
                  A ja uważam że kolega xtremesystems pisze jak najbardziej w odpowiednim miejscu.
                  Ale nie to jest ważne tylko to iż kolega udowodnił iż Motul poprostu nie nadaje się do TDI na zimę.
                  I dlatego zaczeła się nagonka - zapewne sprzedawców Motula ,których tu jest od groma - na kolegę xtremesystems.
                  Chciałbym podziękowac koledze za ciekawe i ważne spostrzeżenia, które bardzo pomogły w odpowiedzi na pytanie :jaki olej do tdi?
                  Ciekawe czy w silniku benzynowym motul zachowuje sie tak samo?...
                  kolego - jedym propagatorem i ślepcem zapatrzonym w Motula jestem tu ja - pomimo, ze nie wolno wręcz zalewac tego oleju w zimie do TDI bo sie rozleci.

                  Zauwaz ze na OCP sa tendencje okresowe:
                  1 kwartał - Amsoil,
                  2 kwartał - Fuchs,
                  3 kwartał - LM,
                  4 kwartał - Millers
                  5 kwartał - powrót do Motula? :lol:

                  zejdzmy na ziemię - wszystkie te oleje chronia doskonale silnik.
                  KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                  Komentarz


                  • a ja uwazam troche inaczej.
                    ze niektore z tych marek sa szucznie napompowywane.i nie mowie tu wcale tylko o motulu.

                    bo castrol jest o twardy marketing oskarzany.

                    tu dzieje sie to samo tylko na mniejsza skale
                    dziwne jest jedno. czemu wlasnie cisza o statoilu czy innych "niepopularnych" tu markach


                    jazda jest na castrola jakby po jego wlasnie uzyciu auto mialo wypluc silnik
                    a w normie 507.00 castrol ma najwiekszy VI
                    jedne z lepszy ccs i pour point

                    nie rozumiem . przeciez taka firma nie moze sobie pozwolic na nietrzymanie parametrow bo kare za to by dostali, a wiecej niz kara by ich bolala antyreklama zrobiona przez Uokik i jego europejskie odpowiedniki

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez xtremesystems
                      a ja uwazam troche inaczej.
                      ze niektore z tych marek sa szucznie napompowywane.i nie mowie tu wcale tylko o motulu.

                      bo castrol jest o twardy marketing oskarzany.

                      tu dzieje sie to samo tylko na mniejsza skale
                      dziwne jest jedno. czemu wlasnie cisza o statoilu czy innych "niepopularnych" tu markach


                      jazda jest na castrola jakby po jego wlasnie uzyciu auto mialo wypluc silnik
                      a w normie 507.00 castrol ma najwiekszy VI
                      jedne z lepszy ccs i pour point

                      nie rozumiem . przeciez taka firma nie moze sobie pozwolic na nietrzymanie parametrow bo kare za to by dostali, a wiecej niz kara by ich bolala antyreklama zrobiona przez Uokik i jego europejskie odpowiedniki
                      Kolego, nie podniecaj się tak tym Castrolem. Zobaczymy jak będzie chodził po kilku tysiącach. U mnie silnik na Lotosie też fajnie chodził, ale tylko przez pierwsze parę tysięcy km. Po 8000 km zaczął już chodzić dużo głośniej i rzęził niemiłosiernie.
                      Jak na razie nie widziałem, żeby ktoś tu pisał, że po Castrolu silnik się rozleci. Przecież ludzie wymieniają olej tylko w ASO i silniki robią kilkaset tysięcy bez większych problemów, tak więc jeśli Ci pasuje Castrol to go lej i już.
                      Jak już ktoś tu pisał parametry na papierze to jedno, a w silniku to drugie. Ktoś wspominał, że Castrol zleca produkcję olejów na zewnątrz więc dużo zależy od tego kto wygrał przetarg. Do tego jest to chyba najczęściej podrabiany olej i pewnie wielu się na taki natknęło i z tego powodu ma do niego awersję.
                      AGR 112KM, 232Nm
                      Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez xtremesystems
                        a ja uwazam troche inaczej.
                        ze niektore z tych marek sa szucznie napompowywane.i nie mowie tu wcale tylko o motulu.

                        bo castrol jest o twardy marketing oskarzany.

                        tu dzieje sie to samo tylko na mniejsza skale
                        dziwne jest jedno. czemu wlasnie cisza o statoilu
                        bo jest utozsamiany z takim samym dziadostwem jak Shell, Castrol (BP), Total - czyli masówką. Podobnie jest z piwem (masowym produktem piwopodobnym - Żywiec, Tyskie, Lech itp vs. lokalnym piwem z małych browarów np. Noteckie, Żywe itp.), żarciem dla zwierząt - ile ludzi sie nabiera na wspaniałą karmę Whiskas - największe dziadostwo z 4% mięsa w calosci. ale przeciez "Twój kot kupowałby Whiskas"...

                        Zamieszczone przez xtremesystems
                        a ja uwazam troche inaczej.

                        nie rozumiem . przeciez taka firma nie moze sobie pozwolic na nietrzymanie parametrow bo kare za to by dostali, a wiecej niz kara by ich bolala antyreklama zrobiona przez Uokik i jego europejskie odpowiedniki
                        mysle, ze wolą zaplacic Krisztiano Ronaldo za twarz w reklamie niz martwic sie antyreklama zrobiona przez UOKIK. Zreszta kto powiedzial, ze parametrow te oleje nie trzymaja? Trzmaja normę ale nic wiecej. Sa to oleje klasy Standard, a wymienione w poscie wyzej - klasy Premium.
                        KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez xtremesystems
                          nie pamietam ale albo u Dzidy albo u AdamB tez gorzej chodzilo 1.9 na motulu w zime
                          u AdamB a z tego co kojarzę to Dzida nie poleca Castrol-a na zimę.

                          Zamieszczone przez xtremesystems
                          natomiast czemu u mnie jest inaczej niz u wiekszosci. proste. bo mam inny silnik niz wiekszosc. a jestem jeden z pierwszych po wymianie oleju w 1.6tdi
                          sama zasadza działania silnika nie różni się niczym specjalnym od poczciwego 1.9, niema nic specjalnego w Twoim silniku.
                          Jak dla mnie to jest prosta zasada, Motul jest "rzadszy" dlatego szybciej oddaje temp, szybciej dociera do zakamarków silnika, szybciej go schładza i ciężej go zagotować, Castrol jest "gęstszy" dlatego w silniku występuje większe tarcie wewnętrzne co za tym idzie szybciej wzrasta temp i wolniej odbiera temp od silnika.
                          O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez parasite
                            Po 8000 km zaczął już chodzić dużo głośniej i rzęził niemiłosiernie.
                            tego jestem ciekaw. choc powiem szczerze ze raczej sie nie martwie
                            fabryczny olej (w domysle edge) zaczal glosniej chodzic po 12k. ale wtedy silnik byl na dotarciu wiec olej dostawal najwiecej po dupie.

                            teraz tak naprawde bedzie mozna stwierdzic co warty jest edge po kolejnych 15k bo juz silnik dotarty

                            Komentarz


                            • Chciałbym sie podzielić swoimi spostrzeżeniami , Miesiąc temu zalałem L.M MoS2 ---dodatek do oleju --- .. !!!!!
                              TUTAJ LINK

                              Może niektórzy pamiętają . w tamtym roku wlałem do Oleju Militec-1 Auto śmigało bez żadnych problemów , czy też negatywnych efektów ....

                              W tym roku po wnikliwym przewertowaniu wpisów na Amerykańskim Forum ""BOB IS THE OIL GUY"" dotyczących MoS2 postanowiłem spróbować... Trudno myślę najwyżej spuszczę olej dodam iż jest to świeżo zalany LM 4600 ... Wlałem więc MoS2 ( miesiąc temu ) ... na początku pierwszego dnia po wlaniu jadę i myślę ... sobie Ku...wa ALE wtopa ... No lipa do kwadratu , auto straciło chęci do życia , na dodatek zajęło mi 15 min aby się rozgrzał .w dodatniej temperaturze powietrza . no ale trudno ...pomyślałem dam szanse jeszcze kilka dni , Jeździłem jeździłem ... i z dnia na dzień było coraz lepiej coraz lepiej

                              i lepiej ... Panowie ... ja dużo nie korzystam z Auta , częściowo dlatego iż pracuje w domu , po drugie Ceny paliw ostatnio nie są zbyt zachęcające ... ale od czasu zalania MoS2 zrobiłem 700 km ... i Uwaga ... po przejechaniu około 300 km zauważyłem że SILNIK PRACUJE JAK ... JAK . NIE DIESEL !!!! no może lekka przesada ... ale tak cichej pracy silnika mojego Auta nigdy jeszcze nie słyszałem , to jest muzyka ( zapomniałem napisać jestem muzykiem ) wiec wiem co pisze hihihih nie ważne czy jest -5C a już tak było . czy jest +9 tak jak wczoraj TEN SILNIK Pracuje absolutnie FANTASTYCZNIE , zbiera się z taką lekkością , jeśli chodzi o zużycie paliwa ... może minimalnie spadło . ale w tej kwestii niema żadnych znaczących różnic... , Ogólnie jestem BAAAAARDZO zaskoczony na PLUS ...w czasie porannego odpalania nie słychać ŻADNEGO ... zaznaczam żadnego KLEPANIA !!! od pierwszych taktów pracy silnika jest cały czas tak samo .... znikło także takie szarpniecie silnikiem w czasie pierwszego rozruchu akurat to normalne w dieslach ,.. ale tutaj całkowicie zniknęło ... wśród tych plusów jest tylko jeden mały szkopuł , no niestety trochę dłużnej się nagrzewa ... w czasie postoju np. w korku momentalnie spada temperatura , no cóż ... ale poza tym ... PO PROSTU jest zajebiście , kilka dni temu temperatura spadła do - 5 C , silnik odpala od dotknięcia żadnego stukania ... nic ... czysta muza , wczoraj kręciłem się po mieście ... żadnych klepaków silnik pracuje tak cicho iz w sumie ciężko mi jest uwierzyć ze Ten preparat jest wstanie tak bardzo zmienić na korzyść prace silnika ... Bardzo polecam ,

                              P.S ... jakiś czas temu natknąłem się na wypowiedz , iz MoS2 może się odkładać , opadać na dno oraz zatykać kanały , nic z tych rzeczy ... zrobiłem mały eksperyment , do Świerzego oleju wlałem trochę MOS2 , zmieszałem dosyć mocno i zostawiłem na dwa tygodnie ... po tym okresie , olej wyglądał tak samo jak zaraz po zmieszaniu ... na dnie nic się nie osadzało olej miał szary kolor , trochę tak jak lekko zużyty
                              1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                              Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                              Komentarz


                              • wyszperalem w necie takie cos

                                Strona nie została znaleziona – DRAY.PL

                                jest tez slow kilka o MoS2

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Orbit
                                  TEN SILNIK Pracuje absolutnie FANTASTYCZNIE , ...w czasie porannego odpalania nie słychać ŻADNEGO ... zaznaczam żadnego KLEPANIA
                                  czy pracuje tak aksamitnie jak V12 Jaguara?
                                  KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                                  Komentarz


                                  • Dla wszystkich zainteresowanych polecam ten wątek , wypowiedzi użytkowników tego dodatku ..

                                    Just a moment...

                                    [ Dodano: Wto 29 Lis, 11 11:06 ]
                                    Zamieszczone przez Seed
                                    Zamieszczone przez Orbit
                                    TEN SILNIK Pracuje absolutnie FANTASTYCZNIE , ...w czasie porannego odpalania nie słychać ŻADNEGO ... zaznaczam żadnego KLEPANIA
                                    czy pracuje tak aksamitnie jak V12 Jaguara?
                                    Seed DOSŁOWNIE .. .. po prostu jedwabiście !!!! albo nawet lepiej ... Bo Jag nie robi Diesla wiec na pewno lepiej niż Jaguar Diesel ... no chyba ze zaczęli robić o choroba ... chyba jednak robi ... a wiec ... silnik pracuje jak JAGUAR taki mały Jaguar ... JAGUAREK raczej
                                    1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                                    Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Orbit
                                      Dla wszystkich zainteresowanych polecam ten wątek , wypowiedzi użytkowników tego dodatku ..

                                      Just a moment...

                                      [ Dodano: Wto 29 Lis, 11 11:06 ]
                                      Zamieszczone przez Seed
                                      Zamieszczone przez Orbit
                                      TEN SILNIK Pracuje absolutnie FANTASTYCZNIE , ...w czasie porannego odpalania nie słychać ŻADNEGO ... zaznaczam żadnego KLEPANIA
                                      czy pracuje tak aksamitnie jak V12 Jaguara?
                                      Seed DOSŁOWNIE .. .. po prostu zajebiście !!!! albo nawet lepiej ... Bo Jag nie robi Diesla wiec na pewno lepiej niż Jaguar Diesel ... no chyba ze zaczeli robić o choroba ... chyba jednak robi ... a wiec ... silnik pracuje jak JAGUAR taki mały Jaguar ... JAGUAREK raczej
                                      nie obraź sie Orbit ale dla mnie Diesel Dupowóz - został stworzony do klepania i ma klepać. :twisted:
                                      daj linka do tego dodatku na oficjalnej stronie LM.
                                      KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                                      Komentarz


                                      • nie obraź sie Orbit ale dla mnie Diesel Dupowóz - został stworzony do klepania i ma klepać. :twisted:
                                        daj linka do tego dodatku na oficjalnej stronie LM.
                                        Seed , no niestety muszę przyznać Ci racje ... Diesel może nie jest porywający w swej wykwintności . no ale jeździ ... chociaż im nowsze jednostki tym większy badziew ( bardziej zawodne ) ... przynajmniej ja tak uważam ... LINK jest wyżej . w pierwszym Poście

                                        Motoröle, Additive und Autopflege von LIQUI MOLY | LIQUI MOLY tutaj raz jeszcze w wydaniu Oryginalnym
                                        1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                                        Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                                        Komentarz


                                        • Orbit, Ja dokładnie tak samo byłem w szoku po dodaniu Cerateca. Ponoć starcza do ok. 50 tys. km, więc co 3 wymiany. MoS2 dolewa się przy każdej wymianie. Zaleca się poprzedzić płukanką.
                                          Ceratec:
                                          Katalog Doboru Oleju – Liqui Moly
                                          MoS2:
                                          Katalog Doboru Oleju – Liqui Moly
                                          Konrad
                                          OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                                          90 konny AGRessor
                                          PerfectServiceBy DGW
                                          WhitePride :smokedevil

                                          Komentarz


                                          • nie wiem ale nie wlal bym takiego siuwaksu do silnika.


                                            jesli olej dajmy na to ma optymalne parametry lepkosci w 40 i w 100
                                            to takie cos moze tylko to zaklucic i efekt bedzie taki jak pisal orbit. ze bedzie mu sie olej dluzej nagrzewal

                                            dodatkowo pewnie jakies srodki poprawiajace tbn tam sa. jesli olej ma dobre tbn to mozna po prostu przesadzic

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez konkon
                                              Orbit, Ja dokładnie tak samo byłem w szoku po dodaniu Cerateca. Ponoć starcza do ok. 50 tys. km, więc co 3 wymiany. MoS2 dolewa się przy każdej wymianie. Zaleca się poprzedzić płukanką.
                                              Ceratec:
                                              Strona nie została znaleziona – Liqui Moly
                                              To nie jest to samo co te ceramizery dziwne?

                                              Zamieszczone przez xtremesystems
                                              to takie cos moze tylko to zaklucic i efekt bedzie taki jak pisal orbit. ze bedzie mu sie olej dluzej nagrzewal
                                              A może mu się nagrzewa dłużej właśnie dlatego, że jest mniejsze tarcie jak to ktoś już wcześniej napisał.
                                              AGR 112KM, 232Nm
                                              Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                                              Komentarz


                                              • nie koniecznie.
                                                olej bardziej gęsty moze nie docierac do zakamarkow i silnik bedzie sie przegrzewal a olej nie
                                                dodatkowo moze mu zmienic pojemnosc cieplna

                                                Komentarz


                                                • MOs2 nie zmienia gęstości oleju, jest to preparat który zmniejsza tarcie , stąd tez niższa temperatura a raczej wolniej sie nagrzewa ... , oraz szybkie studzenie się silnika .... wiec wyciąganie jakiś spiskowych teorii można wsadzić do kosza ...
                                                  Gdyby olej rozchodził się z problemami, temperatura podnosiła by się bardzo szybko ...z prostej przyczyny ... BRAK SMAROWANIA . tutaj jest dokładnie odwrotnie , po za tym zauważyłem spadek "" chwilowego spalania paliwa "" na postoju w trasie raczej nie specjalnie mniej palił ... ale tu raczej nie chodzi o mniejsze spalanie a o uzyskanie mniejszego tarcia a co za tym idzie zużycia części ruchomych silnika ,

                                                  Konkon , Ceratec, to zupełnie inny preparat, chociaż efekt działania ma być podobny ... czyli zmniejszenie Tarcia , z ta różnica iz Ceratek osadza na ścianach cylindrów i częściach ruchomych mikroskopijną powlokę ceramiczną ... no i włąsnie tego się raczej bałem użyć ...
                                                  1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                                                  Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Orbit
                                                    MOs2 nie zmienia gęstości oleju, jest to preparat który zmniejsza tarcie , stąd tez niższa temperatura a raczej wolniej sie nagrzewa ... , oraz szybkie studzenie się silnika .... wiec wyciąganie jakiś spiskowych teorii można wsadzić do kosza ...
                                                    Gdyby olej rozchodził się z problemami, temperatura podnosiła by się bardzo szybko ...z prostej przyczyny ... BRAK SMAROWANIA . tutaj jest dokładnie odwrotnie , po za tym zauważyłem spadek "" chwilowego spalania paliwa "" na postoju w trasie raczej nie specjalnie mniej palił ... ale tu raczej nie chodzi o mniejsze spalanie a o uzyskanie mniejszego tarcia a co za tym idzie zużycia części ruchomych silnika ,
                                                    ok - jestem przeciwny tego typu dodatkom ale doleje go do nastepnej zmiany X-cleana 5W-40 - zobaczym.
                                                    KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X