Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • zak14
    Rider
    • 2011
    • 605
    • Octavia II combi (1Z5)
    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

    Zamieszczone przez ernestowski
    Co to jest i ile to kosztuje
    Analiza oleju wykonywana przez laboratorium Blackstone w Stanach. Koszt to 25 USD + wysyłka (jakieś 20 PLN pocztą). Spójrz np. tu:
    Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

    Komentarz

    • loru
      RS
      S_OCP Member
      • 2007
      • 4286
      • Octavia II (1Z3)
      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

      Ja dzis lece w trase , zobaczymy co ten Millers XFE-PD 5w40 jest wart na A1 :szeroki_usmiech w aucie po programie :diabelski_usmiech
      O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

      Komentarz

      • ernestowski
        Ambiente
        • 2012
        • 228

        Zamieszczone przez zak14
        Analiza oleju wykonywana przez laboratorium Blackstone w Stanach. Koszt to 25 USD + wysyłka (jakieś 20 PLN pocztą)
        Czyli ok 110 zł - to sporo, ale jakby więcej użytkowników różnych olejów się zdecydowało na zrobienie takich analiz, w celach porównawczych, to i ja bym zrobił.

        Komentarz

        • zak14
          Rider
          • 2011
          • 605
          • Octavia II combi (1Z5)
          • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

          Czyli ok 110 zł - to sporo
          Bo to w dużej mierze hobby
          ięcej użytkowników różnych olejów się zdecydowało na zrobienie takich analiz
          Póki co na OCP tylko kilka osób badało. Mi wychodzą 2 badania rocznie - reszta to już by było kombinowanie jak by tu coś zbadać na siłę
          Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

          Komentarz

          • Pidziek
            RS
            • 2011
            • 1845

            Zamieszczone przez ernestowski
            Czyli ok 110 zł - to sporo
            Zadzown tutaj:



            I zapytaj o koszt podobnego badania to się dowiesz ile coś takiego kosztuje w akredytowanym labie w Polsce .
            Powiem tyle 110-150zł to za darmo analiza spektralna !

            W USa bardzo popularne .


            Jest jeszcze OilAnalyzer w USA .

            Najlepiej wypada badanie oleju którego widmo spektralne odbiega od wzorca co wtedy ....?
            Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
            http://www.zmienolej.pl/
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

            Komentarz

            • leonn
              RS
              • 2011
              • 2726
              • BSE 1.6 MPI 102 KM

              Zamieszczone przez ernestowski
              Czyli ok 110 zł - to sporo,
              Ode mnie w ELF Polska zawołali 1500-2000Pln za takie badanie :roll:

              Komentarz

              • w.marek
                Drive
                • 2009
                • 43
                • ASV 1.9 TDI VP 110 KM
                • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                Oryginalnośc oleju TopTec 4100 ???????????

                Po raz kolejny zakupiłem olej Top Tec 4100 do swojego samochodu w tym samym miejscu (u kolegi w sklepie). Kolega bierze od oficjalnego dystrybutora. I teraz pytanie do osób mających styczność z tym właśnie olejem.
                Czy jest on oryginalny?

                Moje wątpliwości budzi opakowanie. Jest wykonane z miększego plastiku, i ma całkowicie inaczej (niedbale) wybite oznaczenia. Zapytanie wraz z zdjęciami wysłałem do LM ale chyba mnie ...... co nie za ładnie o nich świadczy.
                Załączam link do zdjęć porównawczych opakowań (poprzedniego i aktualnego)
                Nowy zamieściłem w czerwonej ramce.

                Fotosik.pl to idealne miejsce na Twoje zdjęcia i realizowanie pasji fotografią.


                Z góry dzięki.

                Komentarz

                • Pidziek
                  RS
                  • 2011
                  • 1845

                  Zamieszczone przez leonn
                  Ode mnie w ELF Polska zawołali 1500-2000Pln za takie badanie
                  Pojedz na Prandoty na Łukasiewicza tam jest niezwykle sympatyczna P. Halinka Syrek z Instytutu Nafty i gazu pogadaj na pewno ceny mają inne niż w elfie i do tego 100% akredytacji i profeski !
                  Polecam gorąco bardzo miła osoba.
                  Jak chcesz to dam Ci nr. na priv jakbyś chciał coś się doweidzieć o badaniu w naszym mieście.

                  Niestety poziom cen z Blackstone Lab nie są do osiągnięcia w PL .

                  Profesjonalne auta przeznaczone do motorsportu przez duże "S" robie się u dostawcy oleju free.


                  PAOLO: zobacz info o nowej polityce ...








                  green technology wogóle za niedługo wszystko będzie green i eco
                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                  http://www.zmienolej.pl/
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                  Komentarz

                  • leonn
                    RS
                    • 2011
                    • 2726
                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                    Zamieszczone przez Pidziek
                    na pewno ceny mają inne niż w elfie i do tego 100% akredytacji i profeski !
                    Pidziek nie rób tejemnic, jak wiesz jakie maja ceny to napisz na forum, może inni też skorzystają

                    Komentarz

                    • Pidziek
                      RS
                      • 2011
                      • 1845

                      Oj nie wiem już teraz ostatnio miałem z nimi kontakt z pół roku temu, daleko im do pułapu z BS. :-(
                      Ale obsługa i kontakt 1 klasa zadzwon pogadaj jak masz chwilkę .

                      Musze pokopać ich cennik jak ktoś jest zainteresowany mogę wysłąć w wolnej chwili z ich cenami bo to nie tajemnica tak więc piszcie pod koniec tygodnia odpiszę .

                      Ale tak na szybo np

                      . Benzyna, zawartość w zużytych olejach silnikowych — metoda
                      ANSI/ASTM D 3525 GC

                      ok. 400zł

                      Lepkość kinematyczna i lepkość dynamiczna PN-EN ISO 3104
                      IP 71 / ASTM D 445, DIN 53015

                      też ok. 4 stówek

                      To są metody akredytowane czyli nie można ich kwestionować są wykonane na maszynach kalibrowanych i atestami i tak dalej ....

                      23 testy i badania olejów przepracowanych.

                      Tak że jak coś to przez ciekawość piszcie prześle na maila [email protected]
                      Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                      http://www.zmienolej.pl/
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                      Komentarz

                      • PAOLO ESCO
                        RS
                        • 2009
                        • 6626
                        • Volkswagen
                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                        Zamieszczone przez Pidziek
                        zobacz info o nowej polityce .
                        :evil: widziałem już wcześniej ...nie podoba mi sie te "G" - mix 50/50 przepracowany olej poddany ponownej obróbce + świeży olej. Pisałem kiedyś, że spracowany olej wyjeżdża w beczkach ze stacji wymian oleju...i jest wykorzystywany po ponownym oczyszczeniu ale żeby Valvoline się w to pchało bleee... to dopiero będzie syfollll
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz

                        • zak14
                          Rider
                          • 2011
                          • 605
                          • Octavia II combi (1Z5)
                          • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                          Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                          nie podoba mi sie te "G"
                          A jak w "Powrocie do Przyszłości" tankowano auto śmieciami, to nie wierzyliśmy, że takie rzeczy za naszego życia...
                          Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                          Komentarz

                          • Pidziek
                            RS
                            • 2011
                            • 1845

                            PAOLO: zobaczymy pozyjemy ja też podchodze do takiego projektu z większą ostrożnością niz zwykle.

                            To może być tak jak z M1 0W40 ten stary na pełnej bazie syntetycznej naprawde był dobrym olejem a silniki po nim wygladały świetnie a teraz większość klientów mówi że to już nie jest to brudniej, silniki nie chodza tak dobrze po 10 000km ....

                            Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                            Pisałem kiedyś, że spracowany olej wyjeżdża w beczkach ze stacji wymian oleju...i jest wykorzystywany po ponownym oczyszczeniu
                            Hehe jak to się mówi w przyrodzie nic się nie marnuje

                            A wiesz o :



                            Co brzmi ciekawie :

                            Produktem finalnym będzie wysokiej jakości baza olejowa o parametrach lepkościowych znacznie wyższych niż bazy olejowe uzyskiwane w standardowych procesach rafinacji ropy naftowej.
                            (od roku 2009): 14-20 tys. ton oleju przepracowanego rocznie.
                            Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                            http://www.zmienolej.pl/
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                            Komentarz

                            • PAOLO ESCO
                              RS
                              • 2009
                              • 6626
                              • Volkswagen
                              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                              Zamieszczone przez Pidziek
                              wiem bo sam gdzieś ten link kiedyś wklejałem :wink:

                              a to czytałeś ?
                              baza Mobila1 zmieniona z PAO na Visom co nie jest nowością ale oficlanie określają bazę jako Gas to liquids - GTL ...

                              MOBIL 1
                              A natural evolution of the formulation

                              The Mobil 1 formulation strategy has always been based on selecting the best components available. We now have the very high quality Group III+ base stock, ‘Visom’ exclusively available to ExxonMobil. As we developed the Mobil 1 ESP technology we found that combining Visom with PAO could deliver a formulation of equivalent performance to an all PAO formulation.

                              Competitive advantage

                              Visom is the only non-PAO stock that can deliver the required performance to formulate a 0W grade oil that meets European OEM engine oil specifications. Visom is not available to our competition.

                              To support Mobil 1 growth

                              Global PAO capacity is limited. As we quickly approach this limit, new base stocks must be explored to ensure we can support the continued growth of the Mobil 1 family of products.

                              To ensure continuity of supply

                              As we saw with the 2005 hurricane, the more flexibility we have in our formulations, the better placed we are to withstand disruption to our supply. We can balance PAO and Visom supply fluctuations to ensure we can always deliver the final product to our customers.

                              To maintain market relevant pricing

                              As PAO supply has tightened globally, raw material costs have increased substantially. In the future, an exclusively PAO formulation may be priced out of the market or result in significant margin erosion.

                              To prepare for next generation basestocks (GTL)

                              Commencing 2010, the next generation of base stocks derived from Natural Gas (Gas To Liquids) will enter the market. These high quality basestocks will arrive in substantial quantities and will probably be used in the majority of competitive premium formulations. Visom is viewed as a precursor of GTL, and hence it’s use now in our flagship formulations eases our transition to a GTL world, and helps us understand how to maintain flagship performance using these high quality non-PAO basestocks.
                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                              Komentarz

                              • zepter00
                                RS
                                • 2008
                                • 2304

                                Panowie.. ile dokładnie wchodzi oleju podczas wymiany w 1,9 TDI ( w szczególności do ASV)? I jaki, ewentualnie, olej byście polecali do chipowanej ASV-ki?
                                Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                Komentarz

                                • Pidziek
                                  RS
                                  • 2011
                                  • 1845

                                  Tak nie tylko Mobil ...

                                  GTL górą



                                  Per Lube Report this morning:

                                  "The Pearl plant is expected to begin making and shipping base stocks as early as August 2011."

                                  “It’s fully competitive with other premium products. It’s just starting to ramp up in Qatar right now.”

                                  "...during the Qatar plant’s startup, all of the GTL base stocks will be used in Shell’s own branded products."

                                  "...Shell will likely emphasize the benefits of its GTL, which he said provides a very consistent, high quality base for lubricant formulations."

                                  LUBE REPORT

                                  Oczywiście żartowałem :-))))
                                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                  http://www.zmienolej.pl/
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                  Komentarz

                                  • Artiks
                                    Ambiente
                                    • 2007
                                    • 143

                                    Co tam modnego w tym sezonie bo szykuje mi sie wymiana 2x TT 4100 już się znudził :lol:

                                    Komentarz

                                    • endryu
                                      RS
                                      • 2006
                                      • 3773
                                      • Octavia II combi (1Z5)
                                      • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                      AMSOIL
                                      O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                      O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                      =================================================

                                      Komentarz

                                      • natash
                                        RS
                                        • 2011
                                        • 2599

                                        Zamieszczone przez endryu
                                        AMSOIL
                                        Też pójdę w tą stronę za 800 km .

                                        Komentarz

                                        • AdamB
                                          RS
                                          S_OCP Member
                                          • 2007
                                          • 8028
                                          • Octavia IV (NX3)
                                          • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                                          AMSOIL
                                          Castrol Edge 5w40 :szeroki_usmiech
                                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                          Komentarz

                                          • soszek81
                                            L&K
                                            • 2010
                                            • 1245

                                            Zamieszczone przez AdamB
                                            AMSOIL
                                            Castrol Edge 5w40 :szeroki_usmiech
                                            Zalewałem Castrol Edge 5W40 przez 80k km do puga. Castrol Edge 5W30 przez 40k km do O1. Aż trafiłem na poprzedni wątek olejowy :diabelski_usmiech

                                            Castrol już u mnie nigdy nie zawita - AMSOIL jak najbardziej
                                            Była O1 kombi ALH++ 150/340
                                            Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                                            Komentarz

                                            • loru
                                              RS
                                              S_OCP Member
                                              • 2007
                                              • 4286
                                              • Octavia II (1Z3)
                                              • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                              Zamieszczone przez loru
                                              Ja dzis lece w trase , zobaczymy co ten Millers XFE-PD 5w40 jest wart na A1 :szeroki_usmiech w aucie po programie :diabelski_usmiech
                                              tak jak obiecałem trochę po testowałem w/w olej i :
                                              od wawy do Płońska, temp zewnętrzna około 20stC, dwa pasy w jednym kierunku, jazda bez napinki, prędkość tyle ile dozwolone z marginesem + 15km/h, temp oleju w granicach 93stC
                                              z Płońska do Torunia, temp zewnętrzna około 23stC, jeden pas, jazda bez napinki ale ze sporą ilością wyprzedzania, prędkość tyle ile dozwolone z marginesem + 15km/h, temp oleju w granicach 98stC
                                              z Torunia do 3City A1, temp zewnętrzna około 25stC, dwa pasy w jednym kierunku, jazda bez napinki, prędkość tyle ile dozwolone z marginesem + 15km/h, temp oleju w granicach 105stC

                                              Podczas drogi powrotnej na A1 pogoniłem go do około 194km/h przy temp zewnętrznej w granicach 30stC , temp oleju w granicach 113stC

                                              Bardzo fajny olej, chociaż dopiero trochę ponad 6kkm przejechane, zobaczymy co dalej.
                                              O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                              Komentarz

                                              • xtremesystems
                                                RS
                                                • 2010
                                                • 2254
                                                • Hyundai

                                                no panowie zostalo mi 1000km do wymiany.

                                                co brac

                                                lazerway LL czy trident LL


                                                pidzku jak wyglada temp zamarzania tridenta. bo na stronie pisze tajemnicze -30>

                                                Komentarz

                                                • Pidziek
                                                  RS
                                                  • 2011
                                                  • 1845

                                                  Dla mnie bardziej wiarygodną info jest lepkosc cP :-)
                                                  Spokojnie bezpieczny rozruch przy tej temp.

                                                  Nie wiem jak porównanie Tridenta z LazerWay-em.

                                                  Mam porównanie 0W20 CFS z 0W30 LazerWay w małym silniczku toyoty yaris i 0W30 ze Statoil wypada gorzej łancuch głośnej pracuje przy, lub po ostrej jeździe , wydaje mi się że HTHS CFS-a jest prawie bliski 3.5 czyli tyle ile ma dokłądnie 0W30 V z LW.

                                                  Co warte uwagi CFS jako jedyny na rynku ma fajną właściwość auta o małych pojemnościahc nie robią ....kangurków co jest atrybutem bardzo lekkobieżnych olejów o niskim HTHS
                                                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                                  http://www.zmienolej.pl/
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                                  Komentarz

                                                  • xtremesystems
                                                    RS
                                                    • 2010
                                                    • 2254
                                                    • Hyundai

                                                    ale mnie chodzi o tridenta nie cfs




                                                    btw. ccs lepiej jak jest wysokie czy niskie bo nigdy nie wiem

                                                    [ Dodano: Wto 31 Lip, 12 22:00 ]
                                                    czy od tridenta LL i Lazerway LL bedzie lepszy ams AEL?


                                                    GLOWNYM PARAMETREM SA ZIMNE STARTY PODCZAS ZIMY

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...