Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Seed
    Elegance
    • 2010
    • 875
    • Octavia III (5E3)
    • CHPA 1.4 TSI 140 KM

    Zamieszczone przez Nexus6
    Zamieszczone przez piramida
    Teraz mam silnik z 2008 gdzie ponoć głowice zostały poprawione czyli wykonane z innego typu aluminium,
    od MY 2008 BKD od BMN rozni sie tylko ukladem wtryskowym i osprzetem zewnetrznym
    potwierdzam

    a nie łatwiej piramida - kupic sobie do upalania cos stworzonego do tego np. RS4 S4, a nie robic z klekota dla dzałkowców - pogromce szos?
    KLIK -> O3 1.4 TSI EL

    Komentarz

    • Orbit
      Rider
      • 2010
      • 486

      Podjąłem decyzje ... na zimę zalewam AMSOIL AFL ... dlaczego ... ??

      zrobiłem zimowe doświadczenie , wszystko nakręciłem kamerą ... niedługo wkleję LInk, lecz najpierw muszę zmontować całość ..
      Myślę ze mocno się zdziwicie ..

      poza tym dostałem super cenę jako stały klient ... za 5 L Amsoil Afl 160 zł + Płukanka Amsoil 35 zł = 195 zł
      pokarzcie mi sensowny olej w tej cenie ...
      dodatkowy Litr a raczej połowa Bańki na zdjęciu to pozostałość po przedniej zmianie
      Amsoil wreszcie ma normalne pojemniki a nie przezroczyste jak na sok pomarańczowy





      Następna sprawa jaką chciałem poruszyć to trwałość Głowic
      Rozmawiałem z Panem Amsoilem na ten temat ,
      powiedział ze w silnikach 2.0 TDi pękające głowice to standard , masz Auto na gwarancji , oczywiście wymienią tak jak to się stało jego koledze który zakupił nowe Audi A4 po 6 miesiącach głowica pękła w kilkunastu miejscach , oczywiście została wymieniona na gwarancji , jeśli gwarancja się skończyła ... masz duży problem ... ogólnie dodał, ze bał by się teraz kupić Diesla wyprodukowanego po 2005 r. , gdyż z uwagi na ekologie nowe przepisy i pazerne firmy nowe silnik są konstruowane tak aby się zużywały szybciej ... i to się tyczy większości firm .... wiem coś na ten temat mam Opla który jest właśnie tak zrobiony , DPF , dwumasa , zawodny EGR ...
      1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
      Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

      Komentarz

      • PAOLO ESCO
        RS
        • 2009
        • 6626
        • Volkswagen
        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

        Zamieszczone przez Orbit
        zrobiłem zimowe doświadczenie , wszystko nakręciłem kamerą ... Myślę ze mocno się zdziwicie ..
        czekam z niecierpliwością bo akurat jestem przed wymianą oleju i jego wyborem

        Zamieszczone przez Orbit
        niedługo wkleję LInk, lecz najpierw muszę zmontować całość ..
        no ale chyba są jakieś priorytety ? :tuk: ... "pół" OCP będzie teraz na ten filmik czekało ! :lol:
        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

        Komentarz

        • parasite
          L&K
          • 2011
          • 1368

          No i teraz spać nie będę mógł :evil:

          Ten Amsoil European Car Formula nadaje się do AGRa?
          AGR 112KM, 232Nm
          Subaru Impreza GH 2.0 150KM

          Komentarz

          • PAOLO ESCO
            RS
            • 2009
            • 6626
            • Volkswagen
            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

            Zamieszczone przez parasite
            nadaje się do AGRa
            tak.
            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

            Komentarz

            • piramida
              RS
              • 2009
              • 12222
              • Superb III (3V3)

              Zamieszczone przez Seed
              Zamieszczone przez Nexus6
              Zamieszczone przez piramida
              Teraz mam silnik z 2008 gdzie ponoć głowice zostały poprawione czyli wykonane z innego typu aluminium,
              od MY 2008 BKD od BMN rozni sie tylko ukladem wtryskowym i osprzetem zewnetrznym
              potwierdzam

              a nie łatwiej piramida - kupic sobie do upalania cos stworzonego do tego np. RS4 S4, a nie robic z klekota dla dzałkowców - pogromce szos?
              już się wyleczyłem, nic przy tym aucie nie robię tylko jeżdżę, następne jakie będzie to kto wie :P

              sorki za ot.

              Nexus, dobra informacja odnośnie tego bmna
              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

              Komentarz

              • Orbit
                Rider
                • 2010
                • 486

                a tutaj Test .... oceńcie sami czy są duże różnice miedzy 5w30 a 5w40 ,
                24 godziny w lodówce ... robiłem także porównanie, po 4 godzinach ... i wtedy LM dostawał totalnie w zadek , teraz zrobię test po 72 godzinach ...
                muszę dodać jedna rzecz , możliwe ze istotną ... zauważyłem ze w LM była masa małych bąbelków w Amsoil ani jednego


                [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Z40wpnwIPvs[/youtube]
                1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                Komentarz

                • PAOLO ESCO
                  RS
                  • 2009
                  • 6626
                  • Volkswagen
                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                  Zamieszczone przez Orbit
                  oceńcie sami czy są duże różnice miedzy 5w30 a 5w40
                  praktycznie żadne w tej temeraturze ale szkoda, że to nie był LM Synthoil 5W/40 vs Amsoil AFL 5W/40 - bynajmniej oba by były syntetyczne bo ten LM TT4600 to przecież "tylko" HC+
                  Zamieszczone przez Orbit
                  po 4 godzinach ... i wtedy LM dostawał totalnie w zadek
                  tz.?
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz

                  • Seed
                    Elegance
                    • 2010
                    • 875
                    • Octavia III (5E3)
                    • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                    jak mozna porownywac dwa oleje o roznych lepkosciach w ten sposob?
                    KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                    Komentarz

                    • Orbit
                      Rider
                      • 2010
                      • 486

                      Zamieszczone przez Seed
                      jak mozna porownywac dwa oleje o roznych lepkosciach w ten sposob?
                      jak inaczej chcesz je porównać... szczerze mówiąc to był test dla mnie, chciałem sprawdzić jak zachowa sie AFL 5w40 ... w porównaniu do 5w30 ..w niskiej temperaturze ... to nie jest test porównawczy olej o tych samych parametrach ! i zrobiłem to świadomie .. dlatego kupiłem na zimę AFL a nie jakiś 5w30 ... co wyjaśniałem kilka postów wcześniej ..

                      za tym aby zalać Amsoil według mnie przemawia jeden Fakt .. Skoro Paliwo rozrzedza olej a w zimę DPF wypala się częściej , to Amsoil zachowa jakieś sensowne parametry dłużej ...


                      po czterech godzinach w zamrażarce . LM 4600 był wyraźnie zgęstniały i spływał sporo wolniej niż AFL
                      1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                      Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                      Komentarz

                      • PAOLO ESCO
                        RS
                        • 2009
                        • 6626
                        • Volkswagen
                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                        Akurat TT 4600 z SAE 5W/30 powinien w teorii lepiej wypaść od oleju 5W/40 ale ...
                        Zamieszczone przez Orbit
                        po czterech godzinach w zamrażarce . LM 4600 był wyraźnie zgęstniały i spływał sporo wolniej niż AFL
                        ---> jak widać modyfikatory tarcia i baza olejowa robią swoje :wink:

                        I takie małe zestawienie:

                        LM Synthoil 5W/40
                        Lepkość kinematyczna 40°C 86 mm²/s
                        Lepkość kinematyczna 100°C 14.1 mm²/s
                        Wskaźnik lepkości 170
                        Temperatura płynięcia -45°C
                        Temperatura zapłonu 222°C
                        TBN 9,5 mg KOH/g ,
                        NOACK 7% ,
                        HTHS 4

                        Amsoil AFL 5w40
                        Lepkość kinematyczna w 40C - 82,9
                        Lepkość kinematyczna w 100C - 13,7
                        Wskaźnik lepkości 171
                        Temperatura płynięcia -43C
                        Temperatura zapłonu 228C
                        TBN 8 mg KOH/g ,
                        NOACK 7,4% ,
                        HTHS 3,8

                        Dlatego szkoda, że to nie test LM Synthoil 5W/40 vs Amsoil AFL 5W/40 - byłoby ciekawie.

                        Top Tec 4600 5W-30
                        Lepkość kinematyczna przy 40C - 64,0
                        Lepkość kinematyczna przy 100C – 11,6
                        Indeks lepkości: 178
                        Temperatura płynięcia -36
                        Temperatura zapłonu 232
                        TBN >6 mg KOH/g
                        Nock 9,4%
                        HTHS viscosity >3.5
                        Jak widać TT 4600 odstaje od tej dwójki już na starcie.

                        Zamieszczone przez Orbit
                        szczerze mówiąc to był test dla mnie, chciałem sprawdzić jak zachowa sie AFL 5w40 ... w porównaniu do 5w30
                        Orbit i chwała Tobie za ten test
                        Będę spokojny o moja byłą O1 AXR w zimie bo zalałem do niej ojcu właśnie AFL :diabelski_usmiech
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz

                        • Orbit
                          Rider
                          • 2010
                          • 486

                          PAOLO , trzeba dodać ze AFL to olej MId SAPS ... ACEA C3 tak samo jak LM 4600 przeznaczony do silników z DPF

                          natomiast Synthoil 5W/40 już nie ...
                          1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                          Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                          Komentarz

                          • PAOLO ESCO
                            RS
                            • 2009
                            • 6626
                            • Volkswagen
                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                            Zamieszczone przez Orbit
                            kupiłem na zimę AFL a nie jakiś 5w30
                            a to ja wtrącę taką małą uwagę... Osobiście widzę, że na Amsoilu silnik zdecydowanie wolniej się nagrzewa niż przy LazerWay V 0W/30 i jak narazie nie mam nic przeciwko ... ale skoro widzę tak wyraźną różnicę już teraz (a naprawdę jest to zauważalne u mnie w 1,4 16V) to w zimie czas się ten jeszcze zapewne wydłuży... to mi jakoś osobiście nie przeszkadza aż tak bardzo, bo codziennie jadę w trasę i będę miał czas na dogrzanie silnika ale gdybym jeździł po mieście to bym się zastanowił...

                            Orbit dlatego podpytywałem xtremesystems kilka stron wstecz (bo on kupił LazerWay LL 5W/30 a miał wcześniej Edg'a czy zauważył różnicę w temeraturach silnika i czas jej osiągania) a wiem, że zależało mu na tym by silnik szybko się w zimie dogrzewał.

                            xtremesystems - czekam/my dalej na info.
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz

                            • Orbit
                              Rider
                              • 2010
                              • 486

                              PAOLO , mój opel w nazwie ma ECO-FLEX , niby bardziej przyjazny dla otoczenia ... oczywiście moim kosztem !! , ma ustawiony DPF w taki sposób aby wypalał się częściej , na początku myślałem ze jest coś skopane , a potem dowiedziałem się w servisie ze ten model tak ma ... o czym zresztą można przeczytać na rożnych forach ... wiec po kilku wypaleniach olej będzie już rozrzedzony ... zwróciłem uwagę na czas nagrzewania się silnika na początku zalania Oleju i teraz ... obecnie po mimo chłodu silnik nagrzewa się szybciej niż na wiosnę gdy zmieniałem olej i było w miarę ciepło ...
                              1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                              Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                              Komentarz

                              • PAOLO ESCO
                                RS
                                • 2009
                                • 6626
                                • Volkswagen
                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                Zamieszczone przez Orbit
                                DPF
                                ehhhhte cudowne wynalazki :diabelski_usmiech a ja w mojej "taczce" nie mam nic z ekologii i jestem nareszcie pozbawiony zmartwień :terefere
                                Zamieszczone przez Orbit
                                obecnie po mimo chłodu silnik nagrzewa się szybciej niz na wiosnę gdy zmieniałem olej i było w miarę ciepło
                                ok (masz PW) ... gwoli ścisłości ja pisałem mając na myśli Amsoila 5W/20 vs LazerWay V 0W/30 ...tutaj Statoil lepiej wypada ( w silniku VW 1,4 16V) chodź z tego co wiem Pidziek chwali sobie zdecydowanie Millersa/Amsoila w Toyocie.
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz

                                • xtremesystems
                                  RS
                                  • 2010
                                  • 2254
                                  • Hyundai

                                  Jutro wymiana

                                  [ Dodano: Czw 11 Paź, 12 17:25 ]
                                  i juz po wymianie,

                                  koszt wymiany 315zl. (przeglad po 30tys, wymiana oleju , fitra paliwa , olejowego, powietrza)


                                  oleju weszlo ok 4,4 L .
                                  ostanio wlazlo ok 4.6L wiec pewnie nie zlecial do konca.

                                  plukanke zrobilismy millersa

                                  lazerway jest lepki a zarazem wodnisty.

                                  wg mnie cos jak polaczenie motula z castrolem.
                                  zostawal na paluchach jak motul. a rzadki byl jak castrol.

                                  do leczycy jadac spalanie wyszlo mi 5.8 albo 5.9 nie pamietam. ( prawie 40min,)
                                  jadac szybciej i krocej z leczycy na lazerwayu spalanie mialem 5.6 . (w pol godziny)


                                  wiec spalanie lepiej. silnik cichszy . przy wylaczonym radju musialem nasluchiwac.


                                  Temp nabral porownywalnie do castrola. ( ale to jeszcze zweryfikuje zimą) i zlapal wyzszy temp niz castrol.

                                  po pierwszej jezdzie wydaje mi sie ze lazer jest lepszy niz motul i castrol

                                  Komentarz

                                  • PAOLO ESCO
                                    RS
                                    • 2009
                                    • 6626
                                    • Volkswagen
                                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                    Zamieszczone przez xtremesystems
                                    lazerway jest lepki a zarazem wodnisty...zostawal na paluchach jak motul. a rzadki byl jak castrol
                                    bo to > 30% PAO + wysoko obrobine HC+ ( nie czułeś w dotyku, że olej jest taki delikatnie śliski jak "oliwka dla dzieci" ?
                                    Zamieszczone przez xtremesystems
                                    jadac szybciej i krocej z leczycy na lazerwayu spalanie mialem 5.6 . (w pol godziny
                                    + ... ale weź pod uwagę, że to świeży olej
                                    Zamieszczone przez xtremesystems
                                    silnik cichszy
                                    zgadza się u mnie zauważalnie tak samo
                                    Zamieszczone przez xtremesystems
                                    Temp nabral porownywalnie do castrola. ( ale to jeszcze zweryfikuje zimą) i zlapal wyzszy temp niz castrol.
                                    daj znać jak będzie się sprawował przy niższych temeraturach, jak szybko silnik będzie się nagrzewał i jakie temp oleju osiągał - mnie osobiście to interesuje.
                                    Zamieszczone przez xtremesystems
                                    po pierwszej jezdzie wydaje mi sie ze lazer jest lepszy niz motul i castrol
                                    znaczy się jesteś zadowolony i widać, że można kupić coś dobrego nie przepłacając zbyt wiele - fajnie,
                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                    Komentarz

                                    • xtremesystems
                                      RS
                                      • 2010
                                      • 2254
                                      • Hyundai

                                      Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                      ( nie czułeś w dotyku, że olej jest taki delikatnie śliski jak "oliwka dla dzieci" ?
                                      jest bardziej sliski niz castrol a przy tym tak samo "lekki" i plynny. ciezko okreslic. motul jest bardziej gesty "ciezki" i to czuc w czasie jazdy stawia wiekszy opor.

                                      Lazer sprawia wrazenie super lekkiego i do tego bardzo sliskiego.
                                      castrol byl jak wd40 . czyli na poczatku sliski a po kilku przetarciach juz bylo czuc opor miedzy palcami. lazer jest jak smar sylikonowy . - porownanie do akcesoriow rowerowych , bo na tym sie lepiej znam


                                      i ladnie pachnie . a castrol smierdzial.

                                      Komentarz

                                      • Pidziek
                                        RS
                                        • 2011
                                        • 1845

                                        PAOLO: wolniejsze nagrzewanie być może modyfikator np. MODTC.
                                        Szybkie nagrzewanie + duży pakiet ZDDP i mniej modyfikatorów = starsze oleje.

                                        Mistrzem świata w nagrzewaniu jest Amsoil AMO 10W40.

                                        Spróbuj jeszcze RACE PRO S:

                                        FUCHS TITAN RACE PRO S 5W30 - Olej do wysilonych silników - rajdy, wyścigi, drift. Doskonałe właściwości lepkościowe i temperaturowe. Olej silnikowy 5W30 fully synthetic ester oil. Olej silnikowy 100% syntetyk. Olej pełensyntetyk. Opakowanie 1 litr.


                                        Zeby nie wpaść w zachwyt nad Amsoil.

                                        Drugim produktem jest Redline



                                        Może ktoś próbował Redline ?
                                        Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                        http://www.zmienolej.pl/
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                        Komentarz

                                        • PAOLO ESCO
                                          RS
                                          • 2009
                                          • 6626
                                          • Volkswagen
                                          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                          Zamieszczone przez Pidziek
                                          Zeby nie wpaść w zachwyt nad Amsoil.
                                          ojjjj uwierz mi, że "prawie Amsoil jest najlepszy" ale prawie czyni różnicę jak wiadomo i nie jest tak do końca jak byś chciał i jak by to wynikało z parametrów na papierze ...ale ja "nic nie wiem" i się nie znam więc poczekam aż nasz kolega sam umieści pewną bardzooo ciekawą informację na forum - pewnie to będzie "małe" zaskoczenie dla niektórych ale za to ważne i przydatne. (potem podzielę się swoimi spostrzeżeniami). I nim ktoś coś napisze to powinien się zastanowić bo "facet" zrobił kawał porządnej roboty i powinniśmy mu co najmniej kupić falszkę. :wink: Więc poczekajmy na to ciekawe info bo się chłop zestresował lekko ... ale ja się jemu nie dziwię.

                                          Zamieszczone przez xtremesystems
                                          lazer jest jak smar sylikonowy
                                          zgadza się mniej więcej coś takiego.
                                          Zamieszczone przez xtremesystems
                                          ladnie pachnie . a castrol smierdzial.
                                          hmm faktycznie bo jak wlewałem Millersa to czuć było ostry zapach "superolu" (sory ale tak pachniał), LazerWay V 0W/30 jakoś tak mniej chemicznie z tego co pamiętam. No ale nie zapach jest ważny w oleju :lol:
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz

                                          • Orbit
                                            Rider
                                            • 2010
                                            • 486

                                            Jutro napisze komentarz ... do tego filmu

                                            [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PMSnhO2BCmA[/youtube]
                                            1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                                            Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                                            Komentarz

                                            • PAOLO ESCO
                                              RS
                                              • 2009
                                              • 6626
                                              • Volkswagen
                                              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                              Zamieszczone przez Orbit
                                              Jutro napisze komentarz ...
                                              dawaj śmiało ... nie ma co budować napięcia :P
                                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                              Komentarz

                                              • Pidziek
                                                RS
                                                • 2011
                                                • 1845

                                                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                "facet" zrobił kawał porządnej roboty i powinniśmy mu co najmniej kupić falszkę.
                                                A co to się działo jakieś wkresy będą ?
                                                Uchyl rąbka tajemnicy :-)


                                                Ja jestem otwarty ja już dawno pisałem że papier to papier a praktyka to praktyka.
                                                Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                                http://www.zmienolej.pl/
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                                Komentarz

                                                • Orbit
                                                  Rider
                                                  • 2010
                                                  • 486

                                                  pierwszy test jaki zrobiłem , niestety bez kamery był po 4 godzinach w lodówce temp. -20 C , ciekawostka LM definitywnie spływał wolniej ,
                                                  zachęcony takim rozwojem wydarzeń , następny zrobiłem po 24 H - 20 C w zamrażarce , jak widzieliście wielkich różnic nie było , próbki dosyć szybko odzyskiwały płynność .... ale nadal 5w30 był porównywalny z 5w40 ..można by rzec olej spływał w takim samym tempie , postanowiłem iść na całość 48 h czyli dwie doby , Zamrażarka na MAXA temperatura wtedy spada według instrukcji do -25 -27C..
                                                  Rano nieprzygotowany jeszcze do testu , z ciekawości wyjąłem próbki , postawiłem na stole , przekręciłem .. I KOPARA MI OPADŁA ...pobiegłem szybko po kamerę , i taki jest efekt , muszę dodać iż od wyjęcia z lodówki do włączenia kamery to jest około pól minuty butelki stały na stole , wiec załapały trochę pokojowej temperatury .... przyznaje ze tąpnęło mnie to co zobaczyłem . z uwagi ze pieniądze już wydane na olej , wymiana zaplanowana , zakupiłem wiec GM-Dexos2 którego nie lubię
                                                  gdyż silnik bardzo szybko na nim zaczyna klepać , ale do grudnia - stycznia pojeżdżę
                                                  PO zalaniu Dexosa , oczywiście nie od razu ale po około 30 km jest słyszalna różnica w pracy silnika, nie klepie ale , dźwięk jest zupełnie inny mniej przyjemny ...

                                                  od kwietnia do października na AMsoil silnik nie wziął ani kropli, w lato co prawda zrobiłem dolewkę, ale jak się wczoraj okazało bez powodu .. spłynęło tyle ile wlałem ( nie wiem jak się ma do tego DPF)
                                                  poza tym jakość zużytego oleju ma konsystencje świeżego , taki tłuścioch ...rożni sie diametralnie od od tych które zalewałem wcześniej a jak wiecie sam to robię i zawsze wkładam paluchy do tego co spłynie , po mimo użycia płukanki na dnie wiadra nie było grubego osadu które zostawiały poprzednie oleje .Oczywiście moje testy są tylko i wyłącznie amatorskie .
                                                  Dodam iż juz wcześniej sprawdziłem czas nagrzewania się AMsoila w drodze za warszawę tj 30km ..
                                                  a wczoraj w powrotnej drodze na nowym oleju , silnik nagrzewał się tak samo .. niema tutaj różnicy , na pewno jednak pojawia się przy niskich temperaturach
                                                  Według mnie AFL nadaje się doskonale na wiosnę lato jesień gdzie silnik pracuje w wyższych temperaturach lecz w zimy które są mroźne ostatnio wolałem zalać coś rzadszego ,

                                                  Jeśli chodzi o spalanie ... mam porównanie 3
                                                  postój nagrzany silnik
                                                  L.Moly 0,5 - 0,6 czasami 0,7 L/h
                                                  Amsoil 0,4 -0,5 rzadko 0,6 L/H
                                                  Dexos .. co prawda Świeży UWAGA 0,3 - 0,4 L/H

                                                  Miasto
                                                  Amsoil 7 - 7,5 na 100 km
                                                  LM, 6,5 - 7 L 100 kk
                                                  Dexos .. niestety nie prowadziłem wtedy zapisków , ale teraz sprawdze

                                                  Trasa
                                                  AMSOIL 5- 5,5 l
                                                  L.M 6 - 6,5 L /100km
                                                  1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                                                  Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                                                  Komentarz

                                                  • xtremesystems
                                                    RS
                                                    • 2010
                                                    • 2254
                                                    • Hyundai

                                                    niedlugo bede zobie taki test na
                                                    motul xclean+
                                                    castrol egde FST LL
                                                    statoil lazerway LL

                                                    WSZYSTKIE Z NORMA 507.00

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...