Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] O2 FL 1.8TSI - zużycie oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Panowie, czytam tak ten temat od dłuższego czasu i wydaje się to być niekończąca się opowieść. Najpierw wieści o poprawie silnika w 2011, a parę stron wcześniej koledzy piszą, że auta z tego roku mają ten sam problem olejowy.

    Planuję zakup Octavii lub Passata za około 2-3 lata jak odłoże odpowiednią sum, ale że staram się podchodzić do tematu dość uważnie, to rynek badam już od jakiegoś czasu :-).

    Nie interesuje mnie Diesel, chciałbym celować w auto 4-5 letnie w benzynie (1.8 TSI lub 2.0 jak się znajdzie). Mój wniosek jest taki, że bezpiecznym rocznikiem jest 2012. Mija dopiero 3ci rok, ale może ktoś ma jakieś większe doświadczenia z TSI z tego rocznika przy większych przebiegach (150 - 200 tys)? Będe wdzięczny za informację i ewentualnie wszelkie inne porady dot. TSI 2012 (lub wyprowadzenia z błędu i zapewnienia, że mogę jednak śmiało brać 2011 z drugiej połowy roku).

    Dzięki!

    Komentarz


    • achilles, nikt z posiadaczy 1.8 tsi z 2012 roku (i później) nie zgłaszał do tej pory problemów olejowych...
      Ale wszystko przed nami :diabelski_usmiech
      Skoro planujesz zakup dopiero za 2-3 lata, to masz sporo czasu, aby obserwować temat
      Jak coś ma się dziać z tymi rocznikami, to napewno w tym czasie wyjdzie... bądź czujny
      Maciek
      terminarz trójmiejskich spotów klubowych
      Zapraszamy....

      Komentarz


      • Zamieszczone przez achilles
        TSI z tego rocznika przy większych przebiegach (150 - 200 tys)
        tyle jeszcze nie mam - jak 115kkm wystarczy to na razie temat problemu olejowego nie istnieje. Dolałem przez cały przebieg szklankę oleju i bardziej dla świętego spokoju niż z konieczności (stan nieco ponad min na kilka kkm przed przeglądem co 30kkm)

        Komentarz


        • rezon, jakie są różnice pomiędzy 1.8 CDAB oraz CDAA? U Ciebie problemu olejowego nie ma, a kolega pytał o CDAA raczej. Czy kod silnika może mieć tutaj jakieś znaczenie?
          Pozdrawiam
          Northeusz

          Komentarz


          • Tylko soft w sterowniku. Jeden to wykastrowana wersja drugiego.
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • CDAB wszedł później i oficjalnie chyba podawali 152KM
              Pisał Sebastian

              Komentarz


              • Zamieszczone przez klarus
                achilles, nikt z posiadaczy 1.8 tsi z 2012 roku (i później) nie zgłaszał do tej pory problemów olejowych...
                Ale wszystko przed nami :diabelski_usmiech
                Skoro planujesz zakup dopiero za 2-3 lata, to masz sporo czasu, aby obserwować temat
                Jak coś ma się dziać z tymi rocznikami, to napewno w tym czasie wyjdzie... bądź czujny
                Przejechalem juz troszke i pare razy przypalowalem na autostradzie i przy wyprzedzaniach i wychodzi mi, ze na 10 tys zjada 100-200 ml oleju. Czyli od przegladu do przegladu 15 tys. moze max. z pol litra do litra zjesc jakby ktos pałował nonstop. Jak na wysilony silnik mysle, ze to w normie jest.
                fabian 1,4 mpi '00
                octavia 1,8 tsi '12

                Komentarz


                • Zamieszczone przez redwater
                  Zamieszczone przez klarus
                  achilles, nikt z posiadaczy 1.8 tsi z 2012 roku (i później) nie zgłaszał do tej pory problemów olejowych...
                  Ale wszystko przed nami :diabelski_usmiech
                  Skoro planujesz zakup dopiero za 2-3 lata, to masz sporo czasu, aby obserwować temat
                  Jak coś ma się dziać z tymi rocznikami, to napewno w tym czasie wyjdzie... bądź czujny
                  Jak na wysilony silnik mysle, ze to w normie jest.
                  1.8 tsi to wysilony silnik? Nie sadze, ma spoory zapas mocy jeszcze. 160km z 1.8 turbo to nie jest dużo, stare 1.8t mało 150,180km i robi bardzo ładne przebiegi po 300-400tys bez większych problemow
                  Była O2 1.6 MPI
                  JEST: O2 FL 1.8 TSI : http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461736#1461736 :drive:

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Britos
                    Zamieszczone przez redwater
                    Zamieszczone przez klarus
                    achilles, nikt z posiadaczy 1.8 tsi z 2012 roku (i później) nie zgłaszał do tej pory problemów olejowych...
                    Ale wszystko przed nami :diabelski_usmiech
                    Skoro planujesz zakup dopiero za 2-3 lata, to masz sporo czasu, aby obserwować temat
                    Jak coś ma się dziać z tymi rocznikami, to napewno w tym czasie wyjdzie... bądź czujny
                    Jak na wysilony silnik mysle, ze to w normie jest.
                    1.8 tsi to wysilony silnik? Nie sadze, ma spoory zapas mocy jeszcze. 160km z 1.8 turbo to nie jest dużo, stare 1.8t mało 150,180km i robi bardzo ładne przebiegi po 300-400tys bez większych problemow
                    1.8T miało nawet 225KM w TT i Leonie, a nadal nikt nie mówił o jego wysileniu. Wysilone to jest 1.4 TSI, które zaraz zbliży się mocą do CDAA...

                    Komentarz


                    • Witam,
                      jestem szczęśliwym (tak, tak!) posiadaczem Superba 1.8 (CDAA). Aktualny przebieg 172 tys. km.
                      Olej znika litrami - aktualnie 1,3 l/1000 km.
                      Wczoraj wypadły zapłony na 2 cylindrach. Wymiana świec przywróciła silnik do życia - wyjęte świece były zaolejone.

                      Przeczytałem cały ten wątek, wielkie dzięki za procedurę postępowania

                      Dzwoniłem do Krasnobrodzka Racing, dostają po kilka silników dziennie (pewnie wszyscy tu obecni widzieli stanowisko VW, że to jednostkowe przypadki - jak się ma jedno do drugiego?). Wyślę im tłoki, korbowody i głowicę. Cena za zrobienie kompletu w przedziale 1600-1900.
                      Aktualnie jestem na etapie wyboru warsztatu, który rozłoży i złoży silnik.
                      Start operacji planuję na 26.10 lub 2.11. Podzielę się wrażeniami.

                      Jeszcze raz wielkie dzięki za kopalnię wiedzy w temacie i doświadczenia.

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Reptal
                        (pewnie wszyscy tu obecni widzieli stanowisko VW, że to jednostkowe przypadki
                        Bedzie jak z tymi chu... pompkami piezo od siemensa, jak 90% ludzi zrobi na wlasny koszt, to wtedy oglosza akcje serwisowa. Co to wypiac d... na kilkuset tys klientow, skoro robili w balona kilka milionow...

                        Komentarz


                        • Może ktoś polecić jakiegoś dobrego mechanika w Trójmieście

                          Komentarz


                          • soti83, Auto Górnik Gdynia

                            Klimatyzacja od 220 zł. Mechanika pojazdowa - AutoGórnik Gdynia

                            Już cztery silniki 1.8 tsi naprawiał. Ja byłem pionierem. Strona 25 tego wątku

                            Seat Leon ST FR by mirek_p11

                            Fotki
                            Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                            Fotki

                            Komentarz


                            • mirek_p11, tak z ciekawości: ile km po leczeniu już zrobiłeś? i jak się silnik sprawuje?

                              Komentarz


                              • soti83, moje auto też Górnik ogarniał... i wszystko ok
                                Maciek
                                terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                Zapraszamy....

                                Komentarz


                                • Reptal, Po remoncie zrobiłem już 20000 km i dolewek nie zanotowałem Olej wymieniam co 10000 km i zalewam Motul X-Clean 5W30

                                  Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                  Fotki
                                  Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                  Fotki

                                  Komentarz


                                  • mirek_p11, poczekam jak zrobisz z 50k , wtedy będzie można powiedzieć ,że problem nie nawraca

                                    Swoją drogą to trochę paranoja ,ale myślę o nowym aucie a juz uwzględniam w pakiecie startowym rozebranie silnika ... Wychodzi na to rozrząd 1.6 FSI / 1.4 TSI który notabene przerabiałem to pikuś

                                    Komentarz


                                    • patryk23, myślę, że poza tym że teoretycznie może się rozlecieć osłabiony tłok (w co wątpię, ale... jest osłabiony) - to nic tam się raczej nie ma prawa wydarzyć. Całe szczęście, że jak zwykle pomysłowi polacy wymyślili jak ten babol VW poprawić.
                                      Pozdrawiam
                                      Marcin

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez patryk23
                                        myślę o nowym aucie a juz uwzględniam w pakiecie startowym rozebranie silnika
                                        problemy są w egzemplarzach wyprodukowanych do 2011 r... kup auto młodsze i zapomnij o remoncie silnika w pakiecie startowym
                                        Maciek
                                        terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                        Zapraszamy....

                                        Komentarz


                                        • klarus, Nie byłbym aż takim optymistą ,kwiatki mają to do siebie ,że wyłażą po jakimś przebiegu/latach ,nauczony doświadczeniem zastanawiam się czy kupić taniej i zrobić profilaktycznie pierścionki czyszczenie dolotu itd czy iść w nieznane po 2011 i czekać abo wyjdzie coś abo nie...

                                          Taka trochę puszka z Pandorą :twisted:

                                          Komentarz


                                          • patryk23, w egzemplarzach po 2011 tłoki zostały poprawione fabrycznie, pierścienie są już szersze... Remontując silnik nie wstawisz przecież lepszych pierścieni, niż te które po 2011 montowano w fabryce...
                                            Maciek
                                            terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                            Zapraszamy....

                                            Komentarz


                                            • Enriquez, O tym też pomyślałem ... klarus, To tak trochę jak ze striptizem ,tanzystora, : wszystko ładnie pięknie aż tu nagle... ch..j . Problem z nagarem jest odwleczony w czasie min. przez nowsze pierścienie , a i rozrząd nie wiadomo czy nie będize poprawiany znowu . Jak sama nazwa serii EA... wskazuje - wiedz ,że coś się dzieje Czas pokaże.

                                              Komentarz


                                              • patryk23, zawsze będzie jakaś niewiadoma... Najlepiej nie zawracać sobie głowy używkami tsi, tylko brać nowe i przedłużyć gwarancję maksymalnie... Tak zrobiłbym dzisiaj.
                                                Maciek
                                                terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                                Zapraszamy....

                                                Komentarz


                                                • Witam

                                                  Czy ma ktoś pomysł czym może być spowodowany znaczny spalanie oleju mimo remontu silnika (poszerzony rowki + pierścienie org.) oraz regeneracji turbiny. Serwis teraz mi proponuje "zatkanie" odmy - ale ja już im nie wierze.
                                                  Dodam że wycieki były sprawdzane.

                                                  Komentarz


                                                  • jarekkas, Czy remont silnika polegał na naprawie tłoków i regeneracji turbiny ? Głowica była sprawdzana ? U mnie mimo niewielkiego przebiegu, prowadnice zaworów zostały wymienione. Zatkanie odmy to akurat idiotyczny pomysł, lepiej ją wymienić na zmodyfikowaną, a pewnie jej nie wymienili.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X