Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • endryu
    RS
    • 2006
    • 3773
    • Octavia II combi (1Z5)
    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

    Tak jak eaglemirek, napisał. Bardzo korzystnym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą złotówek na wymianę na kuny oraz jak najbardziej karta Szczególnie przy obecnym kursie euro - nie wiadomo jak długo się utrzyma :cry:
    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
    =================================================

    Komentarz

    • Dzida
      RS
      • 2006
      • 2253

      Zamieszczone przez endryu
      . Bardzo korzystnym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą złotówek na wymianę na kuny oraz jak najbardziej karta
      Ale po co bierzecie złotówki ze sobą? Ja nigdy nie biorę ze sobą kasy, zawsze wyciągam ze ściany Kuna na bieżące wydatki. . . kto by latał po kantorach, szkoda czasu

      Komentarz

      • ruwado
        RS
        • 2009
        • 14883
        • Octavia IV (NX3)

        Ja też biorę zawsze tylko podręczna ilość (troche więcej niż jedno zalanie baku):
        - złotówek - na wypadek np. awarii terminala na stacji paliw w PL
        - euro - na wypadek np. awarii terminala na stacji paliw w SK, A
        - kun - na wypadek np. awarii terminala na stacji paliw lub na bramkach w Cro.

        A na miejscu i w drodze tylko płatności karta lub bankomat.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz

        • Rok z Bagien
          L&K
          • 2010
          • 1172

          ruwado,

          + 1

          :mryellow

          Komentarz

          • ruwado
            RS
            • 2009
            • 14883
            • Octavia IV (NX3)

            Rok z Bagien, w końcu trza z techniki korzystać :szeroki_usmiech
            pozdrawiam - Darek

            Komentarz

            • aro_40
              RS
              • 2007
              • 1529
              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

              Zamieszczone przez vicious
              Właśnie! Widzisz a nie grzmisz! Moje wyliczenie nie dotyczy odcinka na Słowenii, a całej trasy :roll: jeśli wybrałeś drogę przez Słowenię.
              to jesteś pierwszy który tak twierdzi. Byc może masz rację, choć wujek Google nie potwierdza tej opinii Być może wpływ na to ma fakt że jedziesz w nocy, a to nie każdy lubi i preferuje.

              Zamieszczone przez vicious
              Zamieszczone przez aro_40
              Zamieszczone przez vicious
              Możesz się pochwalić ile czasu zajmuje ci droga do Cro? Ja wyjeżdżając z Krakowa o 18.00 ląduję w Podgorze (1245km wg GPS) o godz 9.00 - 10.00. Przerwy co jakieś 300km i oczywiście bramki i granica węgiersko-chorwacka :P
              Nie pochwalę się. Jeżdżę na wakacje a nie na wyścigi.
              A kto tu mówi o wyścigach? Pytam o czas, bo skoro zachwalasz swoją trasę to kryterium jej wyboru powinna być ekonomia. Nie tylko mierzona flotą ale też czasem i komfortem przejazdu. Jeżeli ktoś lubi jechać 20 godzin to spoko... Można również ominąć autostrady w Cro i jadąc drogami krajowymi podziwiać widoki i jechać dwa dni :wink: Powiem tylko tyle, że rekordziści robią "moją" trasę w 11-12 godzin
              Znam rekordzistów, którzy zakładają na przykład wątki o słoweńskich podłych policjantach i ich niecnych praktykach
              Jak pisałem, jeżdże na wakacje. Pierwszym razem jechałem nocą... i sobie darowałem. Od tamtej pory zawsze z noclegiem, że nie wspomnę o zwiedzaniu na przykład Wiednia, Grazu, Klagenfurtu i innych miasteczek.

              Zamieszczone przez vicious
              Zamieszczone przez aro_40
              [Poza tym wszystko zależy skąd jedziesz i kiedy jedziesz. Ale to nie miejsce na roztrząsanie takiego problemu
              Dlatego podaję skąd i kiedy (w nocy) jadę. Kto czyjej rady posłucha to już jego sprawa.
              Mówiąc skąd mam na myśli porównywanie tych samych miejscowości. Ty z Kraka do granicy PL masz 1-1,5 a ja z Wawki czasem i 6 mam za mało Więc nie możemy się porównywać choćby z tego powodu. Ten ze Szczecina lecąc przez Niemcy szybciej będzie w CRO niż ja z Wawki (a niby krótszy dystans).
              Mając na myśli kiedy nie miałem na myśli pory dnia, choć pewnie i to ma wpływ (czy noc czy dzień). Bardziej mi chodziło czy to szczyt sezonu (I połowa sierpnia), sobota to czy środek tygodnia itp. Jeden leci w czerwcu i chwali się że nie ma ruchu, ani korków, o których pisze ten co leciał 1 sierpnia.... i zdziwko z obu stron - o czym pisze ten drugi.
              Dlaczego zachwalam swoją trasę? Polecam, bo sprawdzona i mi odpowiada. Nie każdemu musi to pasić, ale jak ktoś nie leciał do CRO to niech pozna każdą opinię a wybierze co mu pasuje. Ja nie będę leciał Twoją trasą, bo nim bym dojechał do autostrady to byłbym padnięty na twarz po co mi to????
              If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
              _______________________________________
              a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

              Komentarz

              • AdamB
                RS
                S_OCP Member
                • 2007
                • 8028
                • Octavia IV (NX3)
                • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                aro_40, nie masz się co irytować, jeżdżę tą samą trasą co Ty i uważam ją za dobrą. Każdy dobiera sobie trasę pod siebie i swoje wymagania.
                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                Komentarz

                • MiroTDI
                  Ambiente
                  • 2010
                  • 104

                  Że się wtrąceo co łazić po madziarskich stacjach lub budkach na granicy,skoro można węgierską winietkę kupić przez neta na www.virpay.hu

                  Komentarz

                  • aro_40
                    RS
                    • 2007
                    • 1529
                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                    Zamieszczone przez AdamB
                    aro_40, nie masz się co irytować, jeżdżę tą samą trasą co Ty i uważam ją za dobrą. Każdy dobiera sobie trasę pod siebie i swoje wymagania.
                    Może i masz rację ale nie lubię jak ktoś usiłuje dyskutować ze mną tylko on o czym innym niz ja
                    If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                    _______________________________________
                    a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                    Komentarz

                    • seba210
                      Ambiente
                      • 2011
                      • 233

                      Zamieszczone przez MiroTDI
                      Że się wtrąceo co łazić po madziarskich stacjach lub budkach na granicy,skoro można węgierską winietkę kupić przez neta na www.virpay.hu
                      Wygląda ciekawie. Sprawdził ktoś to rozwiązanie w praktyce?
                      Otrzymany kod trzeba wydrukować i ewentualnie przedstawić do kontroli?
                      Moja 4x4 FL'ka

                      Komentarz

                      • misiekwaw
                        RS
                        S_OCP Member
                        • 2004
                        • 7715
                        • Ford

                        za każdym razem tak robie, potwierdzenie drukujesz i masz mieć w aucie. Kontrolują automatycznie ale wydruk masz mieć w aucie, zapewne na wszelki wypadek jakby nie było w systemie albo system leżał.
                        Dodatkowo otrzymane potwierdzenie masz trzymać przez rok.
                        Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                        http://www.disi-tune.pl
                        Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                        Był WRX
                        Była Octa

                        Komentarz

                        • seba210
                          Ambiente
                          • 2011
                          • 233

                          misiekwaw,
                          Planuję przejazd przez słowację: Chyżne - ©ahy
                          Zastanawiam się nad zasadnościa kupowania winiety na SK bo wydaje mi się, że jedyny płatny odcinek na tej trasie to: Banska Bystrzyca - Zwolen (~20km) który wydaje się dość łatwo objechać.
                          True?
                          Moja 4x4 FL'ka

                          Komentarz

                          • sdss
                            Rider
                            • 2010
                            • 353
                            • Seat

                            Zamieszczone przez seba210
                            misiekwaw,
                            Planuję przejazd przez słowację: Chyżne - ©ahy
                            Zastanawiam się nad zasadnościa kupowania winiety na SK bo wydaje mi się, że jedyny płatny odcinek na tej trasie to: Banska Bystrzyca - Zwolen (~20km) który wydaje się dość łatwo objechać.
                            True?
                            Da się objechać koło lotniska. Trzeba zjechać koło tesco.

                            Było YETI Jest LEON

                            Komentarz

                            • endryu
                              RS
                              • 2006
                              • 3773
                              • Octavia II combi (1Z5)
                              • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                              Zamieszczone przez Dzida
                              Ja nigdy nie biorę ze sobą kasy, zawsze wyciągam ze ściany Kuna na bieżące wydatki
                              Jest to bardzo wygodne. Ale zależy kto ma jaką kartę i związane z nią opłaty :?: :!:
                              O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                              O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                              =================================================

                              Komentarz

                              • sdss
                                Rider
                                • 2010
                                • 353
                                • Seat

                                Zamieszczone przez endryu
                                Zamieszczone przez Dzida
                                Ja nigdy nie biorę ze sobą kasy, zawsze wyciągam ze ściany Kuna na bieżące wydatki
                                Jest to bardzo wygodne. Ale zależy kto ma jaką kartę i związane z nią opłaty :?: :!:
                                Najlepiej PKOSA członek UNICREDITO, a potem bankomaty ZAGREBECKA BANK jest bez opłat dodatkowych.

                                Było YETI Jest LEON

                                Komentarz

                                • looker
                                  RS
                                  • 2008
                                  • 1886
                                  • Octavia II (1Z3)
                                  • BMN 2.0 TDI RS 170 KM

                                  Albo opcja "Bankomaty bez granic" w Inteligo. Koszt - 4zł/m-c. Po powrocie - opcja off.
                                  OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                  SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                  Komentarz

                                  • aro_40
                                    RS
                                    • 2007
                                    • 1529
                                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                    Zamieszczone przez looker
                                    Albo opcja "Bankomaty bez granic" w Inteligo. Koszt - 4zł/m-c. Po powrocie - opcja off.
                                    w mBanku - 5 zł/m-c
                                    If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                                    _______________________________________
                                    a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                                    Komentarz

                                    • ruwado
                                      RS
                                      • 2009
                                      • 14883
                                      • Octavia IV (NX3)

                                      Na urlopie nie liczę kursów... wypoczywam O debet martwię się po powrocie
                                      pozdrawiam - Darek

                                      Komentarz

                                      • lu5asz
                                        RS
                                        • 2011
                                        • 2006
                                        • Octavia II combi (1Z5)
                                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                        [ Dodano: Sro 30 Maj, 12 07:58 ]
                                        Zamieszczone przez AdamB
                                        , ja od zawsze jeżdżę Cieszyn-Brno-Wiedeń-Graz-Mureck-Lenart-Ptuj (Objazd autostrady w Słowenii) -Zagreb-Zadar. Z tym, że jadę nocą. Z tym, że wcześniej przez Słowację (Żlinia-Bratysława) do Wiednia jechałem, a teraz przez Brno. Nie kupuj winiety na Austrię przypadkiem na granicy w Cieszynie bo przepłacisz 32 vs 52zł.

                                        Witam.
                                        Jade pierwszy raz do CRO,bede jechal z Bielska-Białej.Czy ta trasa kolegi AdamB jest aktualnie najlepsza?Wspomoge sie Automapa,wiec nie powinno byc problemu.Rozumiem,ze winiet nie kupowac w Polsce,tylko w poszczegolnych krajach.Orientujecie sie moze jak wyglada cena zywnosci w CRO,nie chce mi sie brac walowki :szeroki_usmiech
                                        Kondziu

                                        OCP

                                        Komentarz

                                        • Rok z Bagien
                                          L&K
                                          • 2010
                                          • 1172

                                          Zamieszczone przez lu5asz
                                          Czy ta trasa kolegi AdamB jest aktualnie najlepsza?
                                          Nie ma jednoznacznie najlepszej drogi. To bardzo popularny wariant dojazdu do Cro, relatywnie krótki i szybki.

                                          Zamieszczone przez lu5asz
                                          Rozumiem,ze winiet nie kupowac w Polsce,tylko w poszczegolnych krajach
                                          Tak. Jest taniej, a postoje i tak musisz robić i tak. Połącz zakup winietki z małym odpoczynkiem, WC lub tankowaniem. Będzie 2 in 1.

                                          Orientujecie sie moze jak wyglada cena zywnosci w CRO,nie chce mi sie brac walowki
                                          Weź żarełko na śniadania (i ewent. kolacje). Na miejscu sery, wędliny itp. są drogie. Ja płaciłem za ser żółty ok. 100 kun/kg (w małej miejscowości, gdzie był 1 sklep).
                                          Obiady wedle uznania, można spokojnie chodzić na obiadki do konob. Jak nie będziesz się delektował owocami morza, to koszty będą znośne. Za zestaw grillowany filet z kurczaka z frytkami, naleśniki, pizza plus piwo z nalewaka + Coca Cola płaciłem w konobie na plaży w Prodmajnej ok 130 - 150 kun (wtedy = 70 - 80 zł.)

                                          Ale już w lepszej knajpie plata ryb kosztuje ok. 300 kun. Dla mnie to już drogawo.

                                          Kiedy i dokąd lecisz ?

                                          pzdr

                                          Komentarz

                                          • lu5asz
                                            RS
                                            • 2011
                                            • 2006
                                            • Octavia II combi (1Z5)
                                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                            Zamieszczone przez Rok z Bagien
                                            Kiedy i dokąd lecisz ?
                                            Dzieki za odpowiedz.Lece do Drage,kolo Pakostane 10 czerwca wyjazd
                                            Tak wlasnie myslalem,zeby zabrac miesa i wedliny,sery i jakies makarony,ryz no i alkohol jakis.Nie mozna przeciez przesadzac :P

                                            Tak sobie mysle,a moze lepiej przez Wegry jechac...sam nie wiem :idea:
                                            Kondziu

                                            OCP

                                            Komentarz

                                            • eaglemirek
                                              RS
                                              • 2010
                                              • 14098
                                              • Octavia II combi (1Z5)
                                              • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                              Zamieszczone przez lu5asz
                                              Orientujecie sie moze jak wyglada cena zywnosci w CRO,nie chce mi sie brac walowki :szeroki_usmiech
                                              Od 3 lat jeżdżę w to samo miejsce do Baśka Woda. Śniadania we własnym zakresie na tarasie apartamentu. Tosty, jakiś serek z Konzumu pomidorki z targowiska (domowe) około 30 kun za kg ale bez porównania smaczniejsze niż te ze sklepu. Obiadokolacje najczęściej w restauracji np. Palac może nie tanio ale bardzo smacznie i dużo (200-300zł na 4 dorosłe osoby z minimum 1 butelką wina). Menu mają w języku PL W Sarajewie zestawy w McDonaldzie wyszły taniej niż w PL ale tylko w nim można było płacić kartą Ogólnie dużo ich owoców, czasami na wyjeździe jakaś pizza. Woda droga (już lepiej piwo )ale mają dobrą kranówę i z fontann :diabelski_usmiech Ogólnie nie jest źle, można i tanio. Temperatury zazwyczaj wysokie więc i jeść się za bardzo nie chce.

                                              Zamieszczone przez lu5asz
                                              Tak wlasnie myslalem,zeby zabrac miesa i wedliny,sery i jakies makarony,ryz no i alkohol jakis.Nie mozna przeciez przesadzac :P
                                              No moim zdaniem zabierać z PL alkohol do Cro to już przesada :szeroki_usmiech Popróbuj ich rakiji, domowego wina czy też piwa. Polska wódka najlepiej smakuje w PL (tam inny klimat :diabelski_usmiech )



                                              CB Harry II ASC + Triflex

                                              Pozdrawiam Mirek!!

                                              Komentarz

                                              • endryu
                                                RS
                                                • 2006
                                                • 3773
                                                • Octavia II combi (1Z5)
                                                • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                                Zamieszczone przez lu5asz
                                                Tak wlasnie myslalem,zeby zabrac miesa i wedliny,sery i jakies makarony,ryz no i alkohol jakis.Nie mozna przeciez przesadzac
                                                bardzo dobre rozwiązanie (no chyba, że koszty nie mają wielkiego znaczenia)
                                                Zamieszczone przez lu5asz
                                                Tak sobie mysle,a moze lepiej przez Wegry jechac...sam nie wiem
                                                e tam...
                                                Katowice-Ostrava-Brno-Wiedeń-Graz-Mureck-Lenart-Ptuj-Zagreb-Karlovac-Drage

                                                [ Dodano: Sro 30 Maj, 12 09:19 ]
                                                Zamieszczone przez eaglemirek
                                                Popróbuj ich rakiji
                                                u gospodarza-producenta za winogronową płaciłem 40 kun za 1 litr No więc szybko się znalazł baniaczek 5 litrowy po wodzie krajowej A jak czas przyjemnie mijał wieczorową porą na tarasie z widokiem na adriatyk :diabelski_usmiech A w ciągu dnia mile chłodziło Karlovacko lub Ożujsko :szeroki_usmiech
                                                O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                                O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                                =================================================

                                                Komentarz

                                                • sdss
                                                  Rider
                                                  • 2010
                                                  • 353
                                                  • Seat

                                                  W Cro są lidle w któych jest tanio, a nawet są produkty z Polski.

                                                  Było YETI Jest LEON

                                                  Komentarz

                                                  • Andja
                                                    Rider
                                                    • 2006
                                                    • 596

                                                    ryby w porcie można kupić tanio, bezpośrednio z kutra już obrobione więc na obiad (na patelnie czy na grillu) łatwo można przyrządzić :-)

                                                    ogólnie to w sklepach mięso (filet z kurczaka, czerwone mięso) bardzo drogie, przy najmniej x2 w stosunku do Polski. ja to zawsze zabieram ze sobą, mrożone w lodówce turystycznej spokojnie dojedzie.

                                                    szerokości i miłego wypoczynku

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...