Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • dato
    L&K
    • 2012
    • 1431

    Podobno. Tylko inaczej się pisze przed kompem, a inaczej odbiera na żywca :lol:

    Komentarz

    • Walt
      L&K
      • 2011
      • 1065
      • Seat

      Zamieszczone przez leszekmw
      " mojego " Zivogosce Blato Ci nie proponuję bo to za duża dziura ..
      Mi tam się podobało
      SPOT Poznań ->

      Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

      Komentarz

      • Majowy
        Ambiente
        • 2013
        • 215

        Jeżeli cenisz spokój to też polecam jak najmniejszą miejscowość. Cisza, spokój. Po to jadę na wakacje, żeby odpocząć.

        Komentarz

        • crom.de
          RS
          • 2012
          • 1545
          • Superb II (3T4)
          • CAXA 1.4 TSI 122 KM

          Zamieszczone przez PAOLO ESCO
          w rejonie Monachium a zwłaszcza na trasie Salzburg-Villach "wpadli" w korki związane z wypadkami, które były po drodze
          Dziś skończyły się ferie w kilku województwach w Niemczech więc zeszły weekend był zabójczy i non stop korki były. A wypadki no cóż - zdarzyć się mogą wszędzie i wtedy cobyś nie robił odstać swoje musisz. Wczoraj na A10 przed tunelem stało się 1,5h z powodu wypadku.
          - Superb
          - Panda 1.2

          Komentarz

          • miron75mk
            Classic
            • 2013
            • 9

            Jeśli chodzi o wyjazd do Cro to polecam drogi lokalne z min. dwóch powodów, a mianowicie Cro jest krajem, który urzeka swoimi krajobrazami no i taniej bo za autostrady nie płacisz (mam w AM opracowaną trasę, która przewiduje płatne drogi tam, gdzie jest to niezbędne ), a i paliwa o wiele mniej się zużyje. Na potwierdzenie moich słów mam porównanie tras - mojej (1178 km - drogi lokalne i autostrady nie do ominięcia) i kolegi (jakieś 50 km krótsza trasa, ale po autostradach), ja dojechałem na miejsce w tym samym czasie co kolega. W Polsce przy granicy dotankowałem do pełna jakieś 6l, a jak dojechałem na miejsce to paliwa było jeszcze na jakieś 140 km (jak wjechałem w górki to komputer nie miał litości i pokazywał, że paliwa nie wystarczy, a stacji nie było widać ), średnie spalanie poniżej 4,5l, samochód załadowany na maxa. Ważne by ominąć osławiony płatny kawałek autostrady w Słowenii no i nie jestem pewny, ale Słoweńscy polismeni wyłapują wszystkich z navi na przedniej szybie.
            Cro już Octavią rodzinnie odwiedziliśmy 3 razy i trzy razy się zbierałem żeby wjechać na Górę Świętej Jury
            Miałem gdzieś spisane statystyki z wyjazdów (takie zboczenie ), ale nie pamiętam, gdzie je położyłem - z tego co w głowie zostało...odcinek 1178 km wymagał:
            - ok 18h pracy silnika;
            - max 4,5l/100km - przy prawie przepisowej jeździe


            W razie pytań służę pomocą
            Pozdrawiam
            Miron75mk

            Komentarz

            • zadariusz1
              Rider
              • 2011
              • 543
              • Octavia III (5E3)
              • CLHA 1.6 TDI CR 105 KM

              Moja jazda z Gdańska z noclegiem w Katowicach zajęla mi 30 godzin do Zatonu(coś koło 1577 km) miałem 2 pół godzinne postoje (wiadomo dzieciaki) z Gdańska wyjechalem o 17 i w katowicach byłem o 23 i to był najpiekniejszy odcinek trasy, z Katowic wyjechałem o 15 i to był błąd, bo zaliczyłem korki w Austrii, na Słoweni, no i oczywiście na Chorwacji,gdzie jak dojechalismy na miejsce to nie mialem siły, aby napić się nawet piwa. Z powrotem do kraju było trochę lepiej, bo powrót zajął mi 21 godzin( 2 postoje dla dzieciaków, jeden korek na bramkach w Chorwacji i jeden wypadek w tunelu na Cro. Z Cro wyjeżdzałem w południe i gdyby nie wypadek i korki to dałbym radę w 18 godzin i co dziwne moje spostrzeżenie w Polsce jazda szła szybciej niż za granicą.

              Komentarz

              • Tobi77
                Rider
                • 2012
                • 509
                • Octavia I combi (1U5)
                • AHF 1.9 TDI VP 110 KM

                No widzisz, ja z Katowic wyjeżdżam jeszcze w nocy, koło 2:00 i w Austrii jestem już po 6 rano. O tej porze zero korków, a drogi puste. W Słowenii na granicy parę samochodów, potem objeżdżam Mureck-Lenart-Ptuj i na granicy z Chorwacją jest znowu parę samochodów ale bez tragedii. Oczywiście taki wczesny wyjazd wymagałby zupełnej zmiany trybu jazdy albo przydałby się drugi kierowca na zmianę (małżonka, ale moja np. boi się jechać za granicą).
                Moja Octavia

                Komentarz

                • aro_40
                  RS
                  • 2007
                  • 1529
                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                  Zamieszczone przez miron75mk
                  Jeśli chodzi o wyjazd do Cro to polecam drogi lokalne z min. dwóch powodów, a mianowicie Cro jest krajem, który urzeka swoimi krajobrazami no i taniej bo za autostrady nie płacisz
                  Tu masz rację - urok CRO i znacznie taniej. Ale niektórzy wola spędzić czas na plaży niż za kółkiem tocząc się lokalną drożyną, na której niestety czuwają policmajstrzy i kontrolują prędkość w terenach zabudowanych

                  Zamieszczone przez miron75mk
                  a i paliwa o wiele mniej się zużyje.
                  Z całym szacunkiem, o ile mniej zużyjesz???? Mój tesciu jak jeździ, zawodowo na maszynach budowlanych, więc średnia prędkośc nie przekracza 90 km/h a w baku to z jego opowieści prawie przybywa paliwa, a nie ubywa....


                  Zamieszczone przez miron75mk
                  Na potwierdzenie moich słów mam porównanie tras - mojej (1178 km - drogi lokalne i autostrady nie do ominięcia) i kolegi (jakieś 50 km krótsza trasa, ale po autostradach), ja dojechałem na miejsce w tym samym czasie co kolega.
                  Jak utknął w korku to i nic dziwnego. Jadąc w tym roku 20 lipca widziałem korek do bramek w Zagrzebiu ok. 17 km !!! to musiał postac parę godzin. Nic dziwnego, że na miejsce przybyliscie prawie równo.


                  Zamieszczone przez miron75mk
                  ale Słoweńscy polismeni wyłapują wszystkich z navi na przedniej szybie.
                  Dziwne, od 9 lat jeżdżę, w większości przez Lenart. Zawsze w tej miejscowości spotykam policję (albo w jedną albo w druga stronę). Zawsze mam navi na PRZEDNIEJ szybie (pośrodku - bo tak mi wygodniej patrzeć) i jeszcze nigdy mnie nie zatrzymali.
                  [/quote]
                  If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                  _______________________________________
                  a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                  Komentarz

                  • eaglemirek
                    RS
                    • 2010
                    • 14098
                    • Octavia II combi (1Z5)
                    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                    Zamieszczone przez miron75mk
                    Górę Świętej Jury
                    :shock: :?:
                    Chyba chodzi Ci o Sveti Jure ( góra św. Jerzego )



                    CB Harry II ASC + Triflex

                    Pozdrawiam Mirek!!

                    Komentarz

                    • AdamB
                      RS
                      S_OCP Member
                      • 2007
                      • 8028
                      • Octavia IV (NX3)
                      • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                      Zamieszczone przez miron75mk
                      Ważne by ominąć osławiony płatny kawałek autostrady w Słowenii no i nie jestem pewny, ale Słoweńscy polismeni wyłapują wszystkich z navi na przedniej szybie.
                      Jeszcze nie spotkałem policji na objeździe autostrady w Słowenii, a wypatrującej nawigacji na szybie :shock: tym bardziej.
                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                      Komentarz

                      • leszekmw
                        RS
                        • 2005
                        • 5356

                        Zamieszczone przez Walt
                        leszekmw napisał/a:
                        " mojego " Zivogosce Blato Ci nie proponuję bo to za duża dziura ..

                        Mi tam się podobało
                        we wrześniu jest fajnie , pusto ...
                        chodzimy na plażę za portem , rozkładamy sie zaraz za wałem i czasami jesteśmy praktycznie sami , toplesik itd bezstresowy..


                        Zamieszczone przez miron75mk
                        Na potwierdzenie moich słów mam porównanie tras - mojej (1178 km - drogi lokalne i autostrady nie do ominięcia) i kolegi (jakieś 50 km krótsza trasa, ale po autostradach), ja dojechałem na miejsce w tym samym czasie co kolega.
                        hmmm... niesamowite. miron75mk no coś, sie musiało koledze popsuć w aucie , a może po prostu się przespał z 5 godzin..
                        no i jeszcze tak jak pisał aro_40, korek.
                        co do spalania to u mnie na kompie pokazuje 7,5l /komp kasowany przed autostradą/ przy prędkościach 160-170 , w porywach 180. nie mierzyłem nigdy dokładnie bo szkoda mi czasu na lanie pod korek.. , może kiedyś..
                        2 osoby , bagaż standardowy.
                        O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                        GVI 1.4TSI
                        LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                        tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                        Komentarz

                        • Flacha
                          Rider
                          • 2011
                          • 315
                          • Superb II combi (3V5)

                          A ja wyruszam 31.08.13 do Pakostane z noclegiem tutaj : http://jurinjak.net/

                          Rok z Bagien jak było w Pakostane? jakieś porady, uwagi?
                          Renault Megane Grandtour 1.4TCe Dynamique

                          Komentarz

                          • Rok z Bagien
                            L&K
                            • 2010
                            • 1172

                            Zamieszczone przez Flacha
                            Rok z Bagien jak było w Pakostane? jakieś porady, uwagi?
                            Masz chyba ten sam nick na cro.pl ?

                            Jak jedziesz z dzieckiem/dziećmi to polecam plażę w samym centrum lub na prawo od portu (w kierunku Biogradu). Są wówczas drobne kamienie na wejściu i całkiem bezpieczne wejście.

                            Stroń od plaż ciągnących się wzdłuż Stepinca. Kiepskie wejścia do wody dla dzieci lub osób słabo pływających. Duże, śliskie i niestabilne kamienie. No chyba, że dojdziesz do campu Nordsee, tam po 3m. od brzegu jest piasek.

                            Rada: w knajpie przy Nordsee nie kupować piwa z nalewaka. Tylko butelka. Tak kiepskiego piwa z nalewaka w Cro nie piłem nigdy.

                            Pakostane w miarę sympatyczne, z centrum, po którym można podreptać i wydać pieniądze na "głupoty". Plus kilka uliczek ze sklepami i knajpami.

                            Mając zeszłoroczne porównanie z Rogoźnicą, to Pakostane wypadło tak sobie. Mam lepsze wspomnienia z Rogoźnicy.

                            Pozdrawiam, jak coś to pytaj.

                            Komentarz

                            • Alonzo_
                              RS
                              • 2009
                              • 2460
                              • Hyundai

                              Siema ludzie.
                              Już po wczasach. Ja i moje dziewczyny jesteśmy zauroczeni tym co tam zobaczyliśmy. Było pięknie, ciepło, bajecznie ..ale sie skończyło.
                              Już przez Węgry nie polece. POsłucham rad i tylko autostrada CZ/A/SLO/HR
                              Choć tu akurat rzuciłem (krótko bo straszny upał był) okiem na Budapeszt, przekąpałem sie w bajecznie ciepłym Balatonie. Ale ta trasa jest czasowo za długa i mecząca.
                              Stacjonowaliśmy w Poljicy k/Trogiru. Mieliśmy super chawire, 2 min spaceru do świetnej pod względem dzieci (drobniutki kamyk, palemki, drzewka - cień) plaży. Brak dyskotek i względna cisza w nocy. Raz tylko kilka podpitych starszych par ...Polaków na ulicy spacerując tu i tam darli ryje o 2 i 3 w nocy. Miejscówka dla nas pod każdym względem świetna.
                              Jednego dnia polecieliśmy na przegląd krajobrazu do Makarskiej i tam dopiero mowe mi odjęło. Od Omnisu bajka, raj dla oka. Te widoki , ta woda, te piękne miejscówki po drodze....hmmmmm.
                              Wodospady KRKa wg mnie przereklamowane, spęd niesamowity.
                              Fish picnic i rejs na wyspę Solta fajna sprawa i parę innych wycieczek. Zbyt intensywnie poszło i nie odpoczęliśmy. Zabrakło jakiś 2 dni totalnego leżenia. Codziennie piekne słoneczko, 30-38 stopni ale sie tego nie czuje. Człowiek sie nie poci, mało je. Na plażach fajny wiaterek powiewa i nie wiesz że sie już usmażyłeś - skóra złazi. Wzięło nas. Następne plany już się robią ...do Cro tym razem więcej leniuchowania.
                              Aha, nasi znajomi niestety przećwiczyli na swoim małym synku w pierwszy dzień służbę zdrowia- jakieś zatrucie - biegunka. Jak koledzy wcześniej pisali - w Trogirze skierowanie do szpitala do Splitu i 30 kuna rachunek po czym w Splicie badanie, wyniki i kroplówka - na okazanie paszportu.
                              Mały sie namęczył i jego rodzice też.
                              Podsumowując było pięknie i.....za krótko.

                              Dziekuję bardzo wszytkim za wcześniejsze rady.
                              Pozdro

                              PS.
                              Zapomniałbym - chcę też podziękować mojej furce :wink: za bezstresową, komfortową jazdę. Idealna na takie wypady .

                              Komentarz

                              • Flacha
                                Rider
                                • 2011
                                • 315
                                • Superb II combi (3V5)

                                Zamieszczone przez Rok z Bagien
                                Zamieszczone przez Flacha
                                Rok z Bagien jak było w Pakostane? jakieś porady, uwagi?
                                Masz chyba ten sam nick na cro.pl ?

                                Jak jedziesz z dzieckiem/dziećmi to polecam plażę w samym centrum lub na prawo od portu (w kierunku Biogradu). Są wówczas drobne kamienie na wejściu i całkiem bezpieczne wejście.

                                Stroń od plaż ciągnących się wzdłuż Stepinca. Kiepskie wejścia do wody dla dzieci lub osób słabo pływających. Duże, śliskie i niestabilne kamienie. No chyba, że dojdziesz do campu Nordsee, tam po 3m. od brzegu jest piasek.

                                Rada: w knajpie przy Nordsee nie kupować piwa z nalewaka. Tylko butelka. Tak kiepskiego piwa z nalewaka w Cro nie piłem nigdy.

                                Pakostane w miarę sympatyczne, z centrum, po którym można podreptać i wydać pieniądze na "głupoty". Plus kilka uliczek ze sklepami i knajpami.

                                Mając zeszłoroczne porównanie z Rogoźnicą, to Pakostane wypadło tak sobie. Mam lepsze wspomnienia z Rogoźnicy.

                                Pozdrawiam, jak coś to pytaj.
                                Dokładnie ten sam nick mam na cro.pl . Wyjazd zbliża mi się wielkimi krokami (start 31.08.13 ) i tak się dopytuje co i jak gdzie się da .

                                Apartament rezerwowaliście wcześniej? czy w ciemno? Jeśli rezerwowaliście to polecasz? masz jakieś namiary (www, mail)
                                Renault Megane Grandtour 1.4TCe Dynamique

                                Komentarz

                                • Rok z Bagien
                                  L&K
                                  • 2010
                                  • 1172

                                  Jechałem w ciemno, nie mam namiaru.

                                  Jak chcesz szukać na Stepinca stań przy cmentarzu i szukaj zbliżając się do centrum.

                                  pzdr

                                  Komentarz

                                  • Flacha
                                    Rider
                                    • 2011
                                    • 315
                                    • Superb II combi (3V5)

                                    A ty na jakiej ulicy mieszkałeś?
                                    Renault Megane Grandtour 1.4TCe Dynamique

                                    Komentarz

                                    • leszekmw
                                      RS
                                      • 2005
                                      • 5356

                                      Zamieszczone przez Flacha
                                      A ja wyruszam 31.08.13 do Pakostane z noclegiem tutaj : http://jurinjak.net/
                                      Flacha, sorki , jedziesz po sezonie i nie wziąłeś kwatery z widokiem na jadran ?

                                      Alonzo_, z Torunia przez węgry jechałeś ?
                                      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                      GVI 1.4TSI
                                      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                      Komentarz

                                      • Rok z Bagien
                                        L&K
                                        • 2010
                                        • 1172

                                        Trochę powyżej Stepinca, nazwy nie było.
                                        Różowy budynek.

                                        Komentarz

                                        • eaglemirek
                                          RS
                                          • 2010
                                          • 14098
                                          • Octavia II combi (1Z5)
                                          • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                          Zamieszczone przez Alonzo_
                                          Jednego dnia polecieliśmy na przegląd krajobrazu do Makarskiej i tam dopiero mowe mi odjęło. Od Omnisu bajka, raj dla oka. Te widoki , ta woda, te piękne miejscówki po drodze....hmmmmm.
                                          Dokładnie jak mówisz :!: Dlatego 3 x z rzędu kwaterowałem w Baśka Voda. W tym roku jednak zdecydowałem się na MNE i tam dopiero kopara mi opadła jak zobaczyłem te widoki



                                          CB Harry II ASC + Triflex

                                          Pozdrawiam Mirek!!

                                          Komentarz

                                          • Alonzo_
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 2460
                                            • Hyundai

                                            Zamieszczone przez leszekmw

                                            Alonzo_, z Torunia przez węgry jechałeś ?
                                            Tak. Bo nasze panie chciały nocleg w połowie robić w tamtą i sobie Budapeszt wymyśliły. To pojechałem. Generalnie że pojechałem tam nie żałuję bo mam jakieś zdanie, zobaczyłem głębszą Słowację bo parę razy tylko tu u nas z brzegu, itd. Słowacja jest piękna. Krajoznawczo OK Czasowo do dupy. Ale teraz jak tylko docelowo na Cro tamtędy nie pojadę.
                                            Z powrotem tez Węgrry na bratysławe Brno, ujechałem sie jak pies. 1650 km i 3 kimki po 15 min..... A jechaliśmy milion godzin bo czego sie w sobotę spodziewać na chorwackiej A1...40 czy 50 km korka na Zadarze np czy korka na bramkach pod Zagrzebiem i paru innych bez sensownych pomysłów ekipy. To kolejny temat który na pewno wezmę pod uwagę - dojazd i odjazd w tygodniu a nie w weekend i żadnych chorych pomysłów zwiedzana czegokolwiek jeszcze po drodze (zwłaszcza jak sie noclegu nie robi gdzieś po drodze tylko ciągnie do końca).
                                            Wiesz, pierwszy wypad to sie człowiek uczy , następny już będę mógł dawać porady innym :wink:

                                            Komentarz

                                            • Flacha
                                              Rider
                                              • 2011
                                              • 315
                                              • Superb II combi (3V5)

                                              leszekmw

                                              To jest nocleg po trasie tylko . Nie jadę na raz tylko wyjeżdżam w sobotę w rana dojeżdżam na nocleg tam gdzie podałem link a rano już w trasę do Pakostane
                                              Renault Megane Grandtour 1.4TCe Dynamique

                                              Komentarz

                                              • b-bar01
                                                Elegance
                                                • 2007
                                                • 985
                                                • Octavia I (1U2)
                                                • ALH 1.9 TDI VP 90 KM

                                                Zamieszczone przez Alonzo_
                                                pierszy wypad to sie człowiek uczy
                                                po 4 wyjeżdzie do Cro nauczyłem się że juz mi sie nie chce ..., 4 dni na drogę i minimalny odpoczynek wyrwane z urlopu, do tego stres, korki i rosnace ceny. Ostatni, sumaryczny koszt za 3 osoby, 14 dni na miejscu zamknął się sumą ok 7500pln :roll:
                                                przygody z serwisami opisywali koledzy wcześniej, ja o mały włos czekałbym na "moduł elektroniczny" 14 dni :lol:
                                                w sierpniu zaryzykowałem Bałtyk i Jastarnię... jestem pozytywnie zaskoczony...
                                                *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

                                                Komentarz

                                                • eaglemirek
                                                  RS
                                                  • 2010
                                                  • 14098
                                                  • Octavia II combi (1Z5)
                                                  • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                                  Zamieszczone przez b-bar01
                                                  w sierpniu zaryzykowałem Bałtyk i Jastarnię... jestem pozytywnie zaskoczony...
                                                  Więcej takich a w Cro i po trasie będzie puściej :!: :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech



                                                  CB Harry II ASC + Triflex

                                                  Pozdrawiam Mirek!!

                                                  Komentarz

                                                  • Alonzo_
                                                    RS
                                                    • 2009
                                                    • 2460
                                                    • Hyundai

                                                    Zamieszczone przez b-bar01
                                                    Zamieszczone przez Alonzo_
                                                    pierszy wypad to sie człowiek uczy
                                                    po 4 wyjeżdzie do Cro nauczyłem się że juz mi sie nie chce ..., 4 dni na drogę i minimalny odpoczynek wyrwane z urlopu, do tego stres, korki i rosnace ceny. Ostatni, sumaryczny koszt za 3 osoby, 14 dni na miejscu zamknął się sumą ok 7500pln :roll:
                                                    przygody z serwisami opisywali koledzy wcześniej, ja o mały włos czekałbym na "moduł elektroniczny" 14 dni :lol:
                                                    w sierpniu zaryzykowałem Bałtyk i Jastarnię... jestem pozytywnie zaskoczony...
                                                    U mnie koszt dla 2+2 za łącznie 10 dni całkowitego wyjazdu ok 7 koła. A polskie morze...sorry tylko na weekend jak mam teraz szybko dolecieć. Szacunkowo 60/70% z kilkunastu moich znajomych co pojechało w tym roku niezadowolonych lekko albo wyzywali bo albo pogoda do dupy i meka na kwaterze z dzieciakami albo skrócili wyjazd i wrócili przed czasem. Owszem są też i zadowoleni ale w % tych co trafią na pogodę na bałtyku jest mało.
                                                    Cro - dojazd i powrót, tylko autostradki i w tygodniu, odpowiednia prędkość i można spokojnie skrócić sobie do 15-18 godzin jak ode mnie do środkowej Cro. Tak latają znajomi i tak teraz będę robić.

                                                    Zamieszczone przez eaglemirek
                                                    Zamieszczone przez b-bar01
                                                    w sierpniu zaryzykowałem Bałtyk i Jastarnię... jestem pozytywnie zaskoczony...
                                                    Więcej takich a w Cro i po trasie będzie puściej :!: :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech
                                                    w sumie racja.
                                                    A co do Polaków to 60/70% naszych dookoła, prawie żadnych Niemców czy innych. Naszych zatrzęsienie, wszędzie polski słychać , trochę madziarów, włochów , ruskich i drobnica innych. Tylko na wyspie jak byliśmy na plaży nie słyszałem polskiego. Na lądzie wzdłuż wybrzeża...jakby u siebie tylko krajobraz zdecydowanie ładniejszy..... :szeroki_usmiech

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...