Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • AdamB
    RS
    S_OCP Member
    • 2007
    • 8028
    • Octavia IV (NX3)
    • DKZA 2.0 TSI 190 KM

    Ja też nie widzę sensu np. z Katowic dymać do Zwardonia po polskich drogach z fotoradarami i ograniczeniami, jak mogę wskoczyć pod domem na A4 -> A1 i w mgnieniu oka jestem w Ostrawie.
    Za 4 godziny bezstresowej jazdy (z przystankiem na granicy PL-CZ) jestem na granicy CZ-A. Jazda do Żiliny przez Cieszyn dużo więcej czasu mi zajmowała.
    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

    Komentarz

    • Maicroft
      Moderator
      S_OCP MemberModeratorr
      • 2004
      • 25757
      • Audi

      A z Ostrawy mozna przeleciec dalej na Slowacje Do Zywca z BB jedzie sie teraz 7-10minut. Wiec poprawilo sie znacznie.
      Spritmonitor.de

      Komentarz

      • AdamB
        RS
        S_OCP Member
        • 2007
        • 8028
        • Octavia IV (NX3)
        • DKZA 2.0 TSI 190 KM

        Maicroft, no chyba że tak. Ja jeździłem wcześniej na Cieszyn-Żilina-Bratysława i na Wiedeń. Teraz trasa na A4-Sośnica-A1 jest dla mnie szybka trasą, mam cały czas od Olkusza dwa pasy i można żwawo jechać.
        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

        Komentarz

        • leszekmw
          RS
          • 2005
          • 5356

          ale mącicie..
          to jak w końcu lepiej jechać ? na ostravę -wiedeń- graz - maribor ?
          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
          GVI 1.4TSI
          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

          Komentarz

          • Maicroft
            Moderator
            S_OCP MemberModeratorr
            • 2004
            • 25757
            • Audi

            A jak jezdziles do tej pory ??

            W tej chwili jest juz czynna A4 Rzeszow-Krakow, ale do tej pory to nikt by mnie nie namowil na przejazd tamta trase, wolalbym walic na poludnie Czechy (tu kawalki autostrady) Wegry (praktycznie calosc po autostradzie).

            Chyba ze jezdzisz na Radom-Jedrzejow-Zwiercie-A1-Ostrawa
            Spritmonitor.de

            Komentarz

            • leszekmw
              RS
              • 2005
              • 5356

              no do tej pory to na barwinek i budapeszt . ale teraz sądzę że wolę pojechać autostradami cały czas rzeszów - kraków..brno, trochę dalej i drożej pewnie ale bezstresowo ..
              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
              GVI 1.4TSI
              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

              Komentarz

              • Tobi77
                Rider
                • 2012
                • 509
                • Octavia I combi (1U5)
                • AHF 1.9 TDI VP 110 KM

                leszekmw, ale to zależy jeszcze skąd się jedzie.
                Moja Octavia

                Komentarz

                • leszekmw
                  RS
                  • 2005
                  • 5356

                  lublinTobi77.
                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                  GVI 1.4TSI
                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                  Komentarz

                  • Maicroft
                    Moderator
                    S_OCP MemberModeratorr
                    • 2004
                    • 25757
                    • Audi

                    No pewnie z Lublina.

                    leszekmw, Z Lublina przez Rzeszow za Wodzisław na A1 to prawie 500km czyli nie mniej niz 5godzin jazdy. Potem ~630km do granicy z CRO, wiec 5,5h.

                    Na ten Barwinek 270km i tez pewnie ze 4,5h spokojnie, potem Slowacja gdzie czesc jest przez wsie (jakies 2,5-3h), czesc autostrada i dopiero Wegry 560km, ktore w 5h mozna przejechac po ktorych ladujemy w CRO.

                    Wiec przez Wegry dalej czasowo, bo dojazd do Barwinka nas zabija czasowo.
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz

                    • Tobi77
                      Rider
                      • 2012
                      • 509
                      • Octavia I combi (1U5)
                      • AHF 1.9 TDI VP 110 KM

                      To, że Leszek z Lublina, to widzę, chodzi mi o to, że nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Zależy skąd się jedzie i KIEDY się jedzie.
                      Moja Octavia

                      Komentarz

                      • leszekmw
                        RS
                        • 2005
                        • 5356

                        no i ku przestrodze..
                        własnie mialem mał wypadek pod zakładem...
                        mam taką lekką górkę , podjechał pan , nie zaciągnął recznęgo ani biegu , auto się sturlało i zrobiło octavii łapacza kur z przednich drzwi..
                        całe szczęście nie mojej tylko klientki..
                        nie śpieszcie sie w takie upały.. :?
                        O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                        GVI 1.4TSI
                        LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                        tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                        Komentarz

                        • Waśka
                          Rider
                          • 2013
                          • 552
                          • Mitshibishi

                          wróciłem 8)
                          Austria, Słowenia, Chorwacja, Węgry, ok 3400 km w 10 dni
                          Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

                          Komentarz

                          • AdamB
                            RS
                            S_OCP Member
                            • 2007
                            • 8028
                            • Octavia IV (NX3)
                            • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                            Waśka, i coś więcej czy tylko chciałeś się zameldować po powrocie :szeroki_usmiech
                            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                            Komentarz

                            • kult0035
                              Rider
                              • 2011
                              • 265
                              • Octavia II (1Z3)
                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                              Waśka, jak sytuacja na drogach, korki do bramek w Chorwacji?

                              Pytam, bo w piątek wyruszam na Korczulę......ktoś też jedzie tamże?

                              Komentarz

                              • Waśka
                                Rider
                                • 2013
                                • 552
                                • Mitshibishi

                                spokojnie, ogarnę się po powrocie to opiszę co i jak
                                korków na bramkach nie było, ale ja korzystałem z nich w poza weekendami.
                                Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

                                Komentarz

                                • tomek.wlkp
                                  Ambiente
                                  • 2014
                                  • 132
                                  • Octavia II (1Z3)
                                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                  Zamieszczone przez kult0035
                                  Waśka, jak sytuacja na drogach, korki do bramek w Chorwacji?

                                  Pytam, bo w piątek wyruszam na Korczulę......ktoś też jedzie tamże?
                                  Ja wróciłem tydzień temu z Korculi.

                                  Przygotuj się na hektary wypalonych lasów i winnic, gdzie jedziesz dokładnie ?
                                  Czarna Diablica

                                  Komentarz

                                  • ruwado
                                    RS
                                    • 2009
                                    • 14883
                                    • Octavia IV (NX3)

                                    8 lat, co wakacje jeździłem do Cro. Zawsze miałem pewnośc, że to bardzo bezpieczny kraj.

                                    Dzisiaj żona rozmawiała z koleżanką z pracy, która też od wielu lat co rok jeździ do Cro - kamperem. W tym roku opowiadał, że przeżyli koszmar. Podczas jednej nocy, ktoś puścił im gaz do środka i uśpił. Żeby nie pies, który, jakoś na ten gaz nie zareagował i spłoszył złodziei, mówiła, że obrobili by ich ze wszystkiego.

                                    Poza tym mówiła, że brat jej męża też w tym roku wrócił samochodem całym zarysowanym - ktoś w nocy chyba śrubokrętem, bo rysa była masakrycznie głęboka - przejechał cały!!!! samochód dookoła. Dokładnie dwa boki.
                                    pozdrawiam - Darek

                                    Komentarz

                                    • Waśka
                                      Rider
                                      • 2013
                                      • 552
                                      • Mitshibishi

                                      tak, że tak:
                                      wyjechaliśmy z założeniem że pojeździmy trochę po Europie. wyjazd z W-wy rano 2 sierpnia, pierwszy nocleg w Patio Hostelu w Bratysławie, coś ze 12 euro za noc + 10 e za parking. do tego piwko za friko na start. dobrzy ludzie!

                                      Austria
                                      oczywiście nie zatankowałem gazu na Słowacji, więc już w Wiedniu się trochę naszukaliśmy (podobno gdzieś ktoś widział...) i ostatecznie nabiłem butlę za miastem, przy autostradzie do Grazu i Klagenfurtu. tamtędy jechaliśmy do Villach w Karyntii. 2 noclegi w Camping Gerli (wyszlo jakieś 9 e od osoby za noc) - polecam jako przystanek w drodze dalej. prysznic 50 centów. kemping OK, basen, prysznice, wi fi itp
                                      Wokół Villach jest masa ścieżek rowerowych, więc jako ktoś lubi to warto przywieźć rower. my wypożyczyliśmy w Villach za jakieś parę euro za dzień. objechaliśmy Ossiacher See, jakieś 30 km. kursuje tam prom, na który jednak nie było miejsc zabrać się z rowerami, dlatego warto sobie zająć kolejkę. my jak grzeczni ludzie na przystani w Ossiach przepuściliśmy pieszych i dla nas zabrakło miejsca. plaża w Ossiach - 4 euro. południowy brzeg jest o wiele ładniejszy i w zasadzie warto jechać do właśnie do Ossiach. w okolicy jest sporo kempingów z prywatnymi plażami, odpowiednio droższych. Gerli jest ok 3 km od centrum Villach i spory kawał od jezior, dlatego tak tanio.
                                      w Villach jest tylko CNG, LPG jest w ogóle tylko koło Wiednia i Salzburga.
                                      na najwyższej przełęczy miałem obawy czy szkodnik się doczołga, ale te 80 km/h dało się z niego wycisnąć, a potem już z górki.

                                      Słowenia
                                      między granicą a Lublaną są stacje z LPG, ale my woleliśmy pojechać na benzynie na jeziora (gaz się skończył dopiero w okolicy Bledu) a potem dopiero pojchać nabić gazu w drodze na południe. okrzyczane jezioro Bledskie jest OK, ale dopiero Bohinjskie jest przepiękne. noclegi w campingach (np Zlatorog w Ukanc) po jakieś 13-15 euro. uwaga, tlok i jeśli jedziemy bez rezerwacji, to trzeba być wcześnie rano. ogólnie jest tam sporo obiektów, w tym hostel, campingi, pokoje do wynajęcia itp. trzeba szukać informacji turystycznej w miasteczkach.
                                      z gór polecam przejść się szlakiem do schroniska w dolinie 7 jezior triglavskich. trasa tam i z powrotem akurat na 1 dzień.
                                      za bardzo ufaliśmy nawigacji i zamiast jechać autostradą na Zagrzeb, ścięliśmy łuk przez Nove Mesto Cośtam i Karlovec. trasa malownicza, ale kręta i wąska a miejscowi jeżdża jak wariaci. po chorwackiej stronie sporo drogówki.

                                      Chorwacja
                                      zatrzymaliśmy się na wyspie Murter w miasteczku Betina. polecam, mało ludzi, cisza i spokój. jest tam parę zadrzewionych campingów nad samym morzem, przy ul Obola Petra Kresimira IV. my mieszkaliśmy w Autocamp Matija, ale tylko dlatego że był pierwszy z brzegu a robiło się już późno. dalsze mają działki nad samym morzem. w Matiji jest grill, lodówki (płatne chyba po 20 kun za dobę), wi fi i prysznice bezpłatne (nie wszędzie tak jest). ogólnie niezły standard. płaciliśmy coś ze 42 euro od osoby za 3 dni.
                                      Tisno i Murter - zatłoczone. uciekliśmy stamtąd.
                                      wizyta w Sibeniku - jak ktoś lubi rozprażone uliczki.
                                      Plitvice są od tego sezonu tak drogie, że zrezygnowaliśmy. dobrą altrernatywą jest położony opodal park-skansen w Rastoke (25 kun od osoby), gdzie są pamiątki po kręconym tam w 1962 filmie Winnetou w ogóle okolica po drodze westernowa: góry, preria itp

                                      i to w sumie tyle. do tego nocleg w Budapeszcie (Hostel Korwin za jakieś 9-10 euro + parking), zwieszanie miasta i wio do Polski.
                                      z winietami nie było nigdzie problemów, zawsze pierwsza stacja paliw za granicą.
                                      wszystkie mapy gór, szlaków, dróg rowerowych itp bez problemu były z darmo albo za małe pieniądze w recepcjach campingów, hosteli i w punktach IT. warto się o nie dopytywać bo są bardzo dokładne i pomocne.
                                      Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

                                      Komentarz

                                      • kult0035
                                        Rider
                                        • 2011
                                        • 265
                                        • Octavia II (1Z3)
                                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                        Zamieszczone przez tomek.wlkp
                                        Przygotuj się na hektary wypalonych lasów i winnic, gdzie jedziesz dokładnie ?
                                        Vela Luka, czyli na zachodnim końcu....

                                        [ Dodano: Sro 12 Sie, 15 23:37 ]
                                        Waśka, dzięki za relację.....

                                        Komentarz

                                        • pawel934
                                          Rider
                                          • 2007
                                          • 344

                                          To i ja w końcu zawitałem w Chorwacji Pierwsze od lat letnie wakacje samochodem. Jestem bardzo zadowolony! Mamy super miejsce, świeżo wybudowane apartamenty w Viganj na kampingu Antony Boy (jesteśmy 5-osobowa rodzina), praktycznie nad samym morzem, przy spocie Winsurfingowym (to priorytet na każdych naszych wakacjach). Ceny w knajpach bardzo przystępne, ludzie mili, jedzenie smaczne. Dojazd też bezproblemowy, chociaż rozłożyliśmy sobie bez stresu na 3 dni (nocowaliśmy w Grazu, gdzie spędziliśmy wieczór oraz w Zadarze, gdzie również spędziliśmy miły wieczór i przedpołudnie, a po drodze odwiedziliśmy jeszcze jeziora Plitvickie). Wracamy już tylko z jednym przystankiem.
                                          BMW 130i - klik
                                          kiedyś: Octavia 1.4 TSI - klik
                                          BMW E36 '92 na tor

                                          Komentarz

                                          • Waśka
                                            Rider
                                            • 2013
                                            • 552
                                            • Mitshibishi

                                            jak plaże w Viganj? jest piasek?
                                            Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

                                            Komentarz

                                            • pawel934
                                              Rider
                                              • 2007
                                              • 344

                                              Piasku nie ma, niestety plaże są kamieniste.
                                              BMW 130i - klik
                                              kiedyś: Octavia 1.4 TSI - klik
                                              BMW E36 '92 na tor

                                              Komentarz

                                              • leonn
                                                RS
                                                • 2011
                                                • 2726
                                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                Piasek to tylko na naszym morzem jest fajny

                                                Komentarz

                                                • SS
                                                  RS
                                                  • 2010
                                                  • 16209
                                                  • Superb III (3V3)

                                                  Potwierdzam z tym piaskiem. Jestem w Blace u ujścia rzeki Neretwy. Piasek jest ale ciemny z dużą ilością skorupiaków. Co prawda dla dzieci to i tak raj ale ma ostre krawędzie i bardziej przypomina kruszywo łamane niż nasz piasek. Za to przy tej plaży jest jakieś"centrum" dla tych co na desce z żaglem pływają.
                                                  Pisał Sebastian

                                                  Komentarz

                                                  • Maicroft
                                                    Moderator
                                                    S_OCP MemberModeratorr
                                                    • 2004
                                                    • 25757
                                                    • Audi

                                                    Zamieszczone przez leonn
                                                    Piasek to tylko na naszym morzem jest fajny
                                                    I to tez zalezy od plazy, bo zupelnie inny jest w Helu a inny we Wladyslawowie czy Jastrzebiej Gorze, mimo ze to niedaleko.
                                                    Spritmonitor.de

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...