Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • andriu21tg
    L&K
    S_OCP Member
    • 2008
    • 1499

    Nie jeżdżę na nartach, nie mieszkam w górach a Tarnowskich Górach tzn że jestem usprawiedliwiony i mogę sobie zapodać 4X4

    Komentarz

    • Maicroft
      Moderator
      S_OCP MemberModeratorr
      • 2004
      • 25757
      • Audi

      Zamieszczone przez Prim
      Wybaczcie to nie jest ta jakość/materiały, wykonanie... rozumiem, że wszyscy posiadacze VW na tym forum są na cenzurowanym i może nie jestem do końca obiektywny ale zdanie swoje wypowiadam
      Jak porownam B7 do S2 to nie widze tej przepasci - naprawde, to jest ten sam poziom :roll: Ale i tak oba wypadaja jednak jak ubogi krewny przy A6 :lol:

      Zamieszczone przez andriu21tg
      VW obecnie jest b.elastyczny na rabaty - pamiętam kupując G7..
      Czy elastycznym jest ustalenie ceny na auto, a w dniu zamawiania cena podkakuje o drobne 1500zl :?: No bo cos tam i im sie nie oplaca :lol: Akcja przy zamawianiu G7R i to nie w podstawie :twisted:

      Jestem prawie pewien, ze wczoraj widzialem na zywo S3 kombi w kolorze bialym na czeskich tablicach. Proporcje calkiem OK.
      Spritmonitor.de

      Komentarz

      • feels3
        Rider
        • 2013
        • 348

        Zamieszczone przez rezon
        . Tylko osoby mające teoretyczne pojęcie o czterołapach mogą pisać takie bzdury
        Prawko mam 15 lat, jezdze nie malo, ostatni rok 50k km. Bylem w Alpach, w norwerskich fiordach i nawet na rajdzie Szwecji zobaczyc "Kubike" w akcji...wszystko FWD i nigdy mi 4x4 nie brakowalo.

        Moze sie nie znam, ale to moze i lepiej, bo gdybym sie znal to bym pewnie musial miec naped 4x4 :wink:

        Komentarz

        • andriu21tg
          L&K
          S_OCP Member
          • 2008
          • 1499

          Maicroft, co tu mówisz? Gdzie cie tak zrobili? Jeśli chodzi o serwis VW to odradzam Porsche Świętochłowice DTS no chyba ze na serwis olejowy ma się czas od 8 do 14 bo tyle tam to trwa. .

          Komentarz

          • Maicroft
            Moderator
            S_OCP MemberModeratorr
            • 2004
            • 25757
            • Audi

            andriu21tg, Nie wazne bylo, minelo. Zarobil ktos inny
            Spritmonitor.de

            Komentarz

            • gebek
              L&K
              S_OCP Member
              • 2007
              • 1214

              Zamieszczone przez feels3
              Zamieszczone przez rezon
              . Tylko osoby mające teoretyczne pojęcie o czterołapach mogą pisać takie bzdury
              Prawko mam 15 lat, jezdze nie malo, ostatni rok 50k km. Bylem w Alpach, w norwerskich fiordach i nawet na rajdzie Szwecji zobaczyc "Kubike" w akcji...wszystko FWD i nigdy mi 4x4 nie brakowalo.

              Moze sie nie znam, ale to moze i lepiej, bo gdybym sie znal to bym pewnie musial miec naped 4x4 :wink:
              ''Prawdziwy''facet ujezdza RWD,cienias FWD,a mamisynek 4x4... :wink: :szeroki_usmiech
              Tato,tato...czy to auto jest chore?
              Nie synku...to diesel PD.

              Honda...the power of dreams.
              Byla Octavia...jest Accord i CBR 650F

              Komentarz

              • pstryczek
                RS
                • 2009
                • 10772
                • Superb III (3V3)

                Jestem cieniasem :P

                Dzisiaj z nudów poszedłem do salonu posiedzieć i pomacać zakamarki auta, nikt nie przeszkadzał więc czas miałem :P

                Auto bardzo dobrze wykonane, w egzemplarzu w salonie nie zauważyłem niedoróbek, jakie znalazłem kiedyś w salonowej Octavii III.

                W przyszłym tygodniu pojeżdżę SIII TDI, zobaczymy czy muli
                Marek

                Komentarz

                • BADYL
                  RS
                  • 2011
                  • 2396
                  • Octavia II combi (1Z5)
                  • BKD 2.0 TDI 140 KM

                  Zamieszczone przez pstryczek
                  W przyszłym tygodniu pojeżdżę SIII TDI, zobaczymy czy muli
                  od środy jeżdżę zastępczym focusem (z 2014 ) silnik 1.6 100KM to dopiero jest muł :P

                  ps. co by nie mówić dobrze, że jestem na forum OCP i posiadam octavie bo ten focus mimo że nowy (prawie) całkiem mi nie podszedł, a mojej żonie to już wogóle :wink: a tak mnie się wcześniej podobał i czar prysł

                  Jeżeli chodzi o SIII to macałem go tylko przy okazji motor show Poznań i jak dla mnie super auto...jechać nie jechał, ale z tym silnikiem 1.8tsi (którego nie ma jeszcze w ofercie) to będzie moim zdaniem hit !

                  aha...kiedyś napisałem, że nowa OIII nie zrobiła na mnie tego WOW w stosunku do mojej OII ale gdybym miał wybierać między focusem a OIII zdecydowanie wygrała by ta druga. Tak samo miał bym pewnie z SIII vs Mondeo passata bym nie kupił bo żona nie lubi vw :diabelski_usmiech
                  nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                  Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                  Komentarz

                  • rezon
                    RS
                    • 2006
                    • 1894
                    • Volvo
                    • AKL 1.6 MPI 101 KM
                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                    Zamieszczone przez feels3
                    Zamieszczone przez rezon
                    . Tylko osoby mające teoretyczne pojęcie o czterołapach mogą pisać takie bzdury
                    Prawko mam 15 lat, jezdze nie malo, ostatni rok 50k km. Bylem w Alpach, w norwerskich fiordach i nawet na rajdzie Szwecji zobaczyc "Kubike" w akcji...wszystko FWD i nigdy mi 4x4 nie brakowalo.
                    Moze sie nie znam, ale to moze i lepiej, bo gdybym sie znal to bym pewnie musial miec naped 4x4 :wink:
                    Przez 25 lat i 1,2Mkm też nie miałem AWD i jakoś jeździłem - i RWD ok. 300-400kkm, i FWD resztę Ale do lepszego szybko się człowiek przyzwyczaja i ostatnie 7lat (ponad 250kkm) mam jednak czterołapa i nie zamierzam tego zmieniać. A poczucie bezpieczeństwa FWD, RWD czy AWD? to chyba żart - przecież wystarczy dostosować prędkość i styl jazdy do warunków drogowych. AWD lepiej znosi po prostu gorsze - wtedy gdy ośka zaczyna chodzić na boki, to 4x4 ma pełną trakcję i tyle.... Więc gdybyś feels3 znał czterołapa, to przy tej ilości km rocznie wolałbyś dodatkową oś napędową niż dodatkowe KM czy Nm. Ja też uważałem po co mi 4x4 skoro nie mieszkam w górach, a zimy coraz łagodniejsze Moja żona też jeździ tylko miejsko/podmiejsko 10-12kkm rocznie i od pierwszej zimy z 4x4 też woli pełny napęd od ładnego samochodu
                    BTW 4x4 to nie tylko dodatkowy koszt 10kzł, to przede wszystkim dodatkowe 0,8-1l/100km niezależnie od tego czy pracuje czy nie. Warto też pamiętać o podstawowej zalecie dobrego napędu na cztery koła - przeczytanej na innym forum - im lepszy jest napęd, tym dalej trzeba zap...ć na butach po traktor . Niestety potwierdzam na pewno nie dojechałbym nawet do połowy drogi ośką, tam gdzie zawisł mi czterołap na śniegu i musiałem zasuwać po traktor

                    Komentarz

                    • klarus
                      RS
                      Moderatorr
                      • 2013
                      • 5373
                      • Octavia III combi (5E5)
                      • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                      Zamieszczone przez feels3
                      Prawko mam 15 lat, jezdze nie malo, ostatni rok 50k km. Bylem w Alpach, w norwerskich fiordach i nawet na rajdzie Szwecji zobaczyc "Kubike" w akcji...wszystko FWD i nigdy mi 4x4 nie brakowalo.
                      To postaw kropkę nad "i" i napisz jeszcze, że w tych wszystkich sytuacjach FWD lepiej sobie radzi niż 4x4 i będzie cacy... :evil:
                      Chora dyskusja...
                      Maciek
                      terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                      Zapraszamy....

                      Komentarz

                      • pstryczek
                        RS
                        • 2009
                        • 10772
                        • Superb III (3V3)

                        Ale te auta nie mają stałego napędu na 4 koła. :P
                        Marek

                        Komentarz

                        • klarus
                          RS
                          Moderatorr
                          • 2013
                          • 5373
                          • Octavia III combi (5E5)
                          • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                          pstryczek, jeździłeś chociaż z takim napędem? :P
                          Maciek
                          terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                          Zapraszamy....

                          Komentarz

                          • ryjeks
                            Rider
                            • 2010
                            • 488
                            • Octavia III combi (5E5)
                            • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                            Zamieszczone przez feels3
                            Zamieszczone przez rezon
                            . Tylko osoby mające teoretyczne pojęcie o czterołapach mogą pisać takie bzdury
                            Prawko mam 15 lat, jezdze nie malo, ostatni rok 50k km. Bylem w Alpach, w norwerskich fiordach i nawet na rajdzie Szwecji zobaczyc "Kubike" w akcji...wszystko FWD i nigdy mi 4x4 nie brakowalo.

                            Moze sie nie znam, ale to moze i lepiej, bo gdybym sie znal to bym pewnie musial miec naped 4x4 :wink:
                            Spróbowałeś kiedyś AWD ?

                            Komentarz

                            • Marillo
                              Drive
                              • 2011
                              • 81

                              Przestańcie już. 4x4 jest ok i już wystarczy tych nic nie wnoszących dyskusji podobnych do wyższości diesla nad benzyniakiem.
                              Raz na wozie , raz pod wozem ,raz w nawozie....

                              Komentarz

                              • pstryczek
                                RS
                                • 2009
                                • 10772
                                • Superb III (3V3)

                                klarus, ale po co? Na razie ośka daje radę w 100% moich tras. Może kiedyś sobie kupię. Za 15 lat ma przyjść globalne ochłodzenie :P
                                Marek

                                Komentarz

                                • klarus
                                  RS
                                  Moderatorr
                                  • 2013
                                  • 5373
                                  • Octavia III combi (5E5)
                                  • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                                  pstryczek, też jeździłem ośką i też dawała radę... Ale jak można mieć coś lepszego... . Na suchym nie odczujesz, na mokrym przy spokojnej jeździe też nie... Ale na mokrym przy dynamicznej już tak... No chyba, że bardzo będziesz chciał nie zauważyć różnicy...
                                  Maciek
                                  terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                  Zapraszamy....

                                  Komentarz

                                  • perfex
                                    L&K
                                    • 2005
                                    • 1117

                                    Zamieszczone przez klarus
                                    To postaw kropkę nad "i" i napisz jeszcze, że w tych wszystkich sytuacjach FWD lepiej sobie radzi niż 4x4 i będzie cacy... :evil:
                                    Chora dyskusja...
                                    No niezupełnie chora. Każdemu wg potrzeb po prostu. Jedno z moich aut to funcar, opon zimowych się nigdy nie dorobił i nie dorobi. A jeżdżę nim w zasadzie codziennie. W ubiegłym sezonie jesienno-zimowym w Warszawie były 4, słownie Cztery, dni gdy zimówki mogły się przydać. Dla napędu 4x4 dni Zero. I tyle.
                                    Nie każdy jeździ w góry zimą (ja ich np. nienawidzę ). I tyle.
                                    Pozdrawiam
                                    perfex

                                    Octavia HTP

                                    Komentarz

                                    • klarus
                                      RS
                                      Moderatorr
                                      • 2013
                                      • 5373
                                      • Octavia III combi (5E5)
                                      • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                                      Odnoszę wrażenie, że zalety napędu 4x4 dostrzegają jedynie ci, którzy mają porównanie - jeździli zarówno autami z napędem na jedną oś jak i 4x4. Zalet tych niedostrzegają najczęściej ci, którzy nigdy takich aut nie posiadali i nie używali na codzień. Za to mają bardzo dużo do powiedzenia na temat jego użyteczności... :twisted:
                                      Maciek
                                      terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                      Zapraszamy....

                                      Komentarz

                                      • mmor
                                        Ambiente
                                        • 2014
                                        • 166
                                        • Fabia (6Y2)
                                        • CBZB 1.2 TSI 105 KM

                                        Bezpieczeństwo 4x4 to mit, ilu z Was w sytuacjach kryzysowych wciska pedał gazu?

                                        Hamują tak samo, może nawet jednoosiowe lepiej, bo lżejsze.
                                        Ci co piszą o bezpieczeństwie, z reguły mają wszystkie systemy włączone, więc gdy przesadzisz z pedałem gazu w zakręcie i stracisz przyczepność na osi/osiach napędowych to d... uratuje kontrola trakcji i stabilizacja, 4x4 przejedzie to tylko szybciej.
                                        Źle skalkulujesz prędkość wejścia w zakręt przy stałym gazie - wypadasz, nieważne czy 4x4.
                                        Omijanie przeszkody - tak samo, z małym wskazaniem na lżejszy pojazd.

                                        4x4 jest dobre jak chcesz wyjechać z zasypanego parkingu, pościgać się na deszczu, śniegu, ewentualnie asfalcie (przy dużej mocy silnika). Czasem daje złudne poczucie przyczepności, usypia czujność, samochód niby dobrze przyspiesza, kontrola trakcji nie błyska, naciskasz na hamulec i lipa, zabrakło paru cm.

                                        Trudno mi sobie wyobrazić realną sytuację, w której 4x4 poprawia bezpieczeństwo.
                                        Lepsza trakcja też czasem dyskusyjna, widziałem BMW x5 na kapciach chyba 275, które po pierwszym śniegu w październiku AD 2009 odbijało się od krawężnika do krawężnika a inne samochody jechały

                                        Komentarz

                                        • bzyq_74
                                          RS
                                          • 2008
                                          • 3467
                                          • Volkswagen
                                          • BXE 1.9 TDI PD 105 KM
                                          • CYKA 2.0 TDI CR 150 KM

                                          Wcześniej o G5/G6/G7, a teraz 4x4 :roll: :twisted:

                                          PS. Jak marlej108 zostanie prezesem VW group czego mu życzę z całego serca, to bedziemy mieli w Skodach (nawet w Citigo :wink: ) dla każdej wersji silnikowej i wyposażenia możliwość domówienia 4x4 i DSG
                                          MARCIN
                                          Mój szkodnik

                                          Komentarz

                                          • blackrs
                                            RS
                                            • 2008
                                            • 4826
                                            • Superb II combi (3T5)
                                            • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                            jak marlej będzie prezesem to będzie dostępny tylko jeden silnik 1.4 mpi :P
                                            za to będą boczki wypchane gąbką i pluszem :diabelski_usmiech
                                            BYŁA o1 rs
                                            BYŁA o2 1.6
                                            JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                            Komentarz

                                            • Maicroft
                                              Moderator
                                              S_OCP MemberModeratorr
                                              • 2004
                                              • 25757
                                              • Audi

                                              Chyba dwa cylindry o pojemnosci 0,25l kazdy. Przeciez jak juz feraz 1.4 odlacza dwa cylindry i jezdzi to po co mu one ?
                                              Spritmonitor.de

                                              Komentarz

                                              • rezon
                                                RS
                                                • 2006
                                                • 1894
                                                • Volvo
                                                • AKL 1.6 MPI 101 KM
                                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                Zamieszczone przez mmor
                                                4x4 jest dobre jak chcesz wyjechać z zasypanego parkingu, pościgać się na deszczu, śniegu, ewentualnie asfalcie (przy dużej mocy silnika). Czasem daje złudne poczucie przyczepności, usypia czujność, samochód niby dobrze przyspiesza, kontrola trakcji nie błyska, naciskasz na hamulec i lipa, zabrakło paru cm.
                                                internet to naprawdę kopalnia wiedzy, przeczytałeś jeszcze coś ciekawego? Nieważne czym się jedzie - trakcję się czuje nie jak się zrywa przyczepność tylko jak jest mniejsza.
                                                Zamieszczone przez mmor
                                                Trudno mi sobie wyobrazić realną sytuację, w której 4x4 poprawia bezpieczeństwo.
                                                Lepsza trakcja też czasem dyskusyjna, widziałem BMW x5 na kapciach chyba 275, które po pierwszym śniegu w październiku AD 2009 odbijało się od krawężnika do krawężnika a inne samochody jechały
                                                i to jest kwintesencja wiedzy o 4x4 - kolejnego teoretyka :lol: :lol: :lol:
                                                Maicroft, podobno jesteś adminem - to co robią osobiste wycieczki pod marleja?

                                                Komentarz

                                                • andriu21tg
                                                  L&K
                                                  S_OCP Member
                                                  • 2008
                                                  • 1499

                                                  mmor, Skocz może do salonu BMW i karnij się w grudniu którymś X ..a później zrób to samo swoim. :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech

                                                  Komentarz

                                                  • blackrs
                                                    RS
                                                    • 2008
                                                    • 4826
                                                    • Superb II combi (3T5)
                                                    • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                                    Zamieszczone przez rezon
                                                    Maicroft, podobno jesteś adminem - to co robią osobiste wycieczki pod marleja?
                                                    żadne osobiste wycieczki tylko żarty, które marlej akurat potrafi zrozumieć (mam nadzieję)
                                                    BYŁA o1 rs
                                                    BYŁA o2 1.6
                                                    JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...