Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Tippo
    215 stron bicia konia, a ja nadal nie wiem co wybrac na serwis teraz ad:

    No dobra, sprobujemy valovoline 0w40.
    A na czym jeździłej juz i jakie wrażenia?
    OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

    DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

    Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

    Komentarz


    • Link
      Gulf Oil Polska |Innowacyjni od ponad 120 lat(1).pdf
      Link(GB).pdf?1318522901
      Link(GB).pdf?1323967170
      Jakie są w nich różnice? Który jest najlepszy a który najgorszy do Forda?

      Komentarz


      • Najlepszy dla Forda będzie: Fertan – konwerter rdzy 2 – Fertan.pl – dystrybutor marki Fertan – Anglo Cars
        Seria 188KM/270Nm na 95RON

        Komentarz


        • rustin : wejdz na forum fords jest tam wielu użytkowników którzy Ci podpowiedzą.

          Spróbuj jeszcze quaker state, Panolin, nie wspominając o Amsoil czy ECO z Millersa.

          Ale jak chcesz po "taniości" to szukaj raczej w przyziemnych markach z tanszych gulf

          Sebastian: dobry żart :lol: :lol:
          Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
          http://www.zmienolej.pl/
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

          Komentarz


          • Sam sobie kup od rdzy i cos na głowę. Szukam oleju do 200zl z przesyłka

            Komentarz


            • Pany
              Mam do mojej motula Xcess (chyba 8100 jak pamiętam)
              Ale zachodzić będą zmiany i olej wymieniać będę nie co 10 tyś tylko co 8
              Zostać przy tym motulu?? Może coś bardziej polecanego do uturbionych jednostek?
              Auto nie robi wielkich przebiegów (dojazd do pracy jakieś 8 km iew. czasem jakieś zakupy).
              Radio: C90r+XDP210EQ
              Kable:Opt,Skyline,50 mm
              Wzm:XES M1+FP 1.800
              Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

              Komentarz


              • Dziś rano -17 i po wymianie na Millersa XF 5W 30 LL w 1.4 TSI po uruchomieniu CISZA. Chociaż nie miałem problemów z rozrządem,bo moja skodzianka jest z 2011r , to przed wymianą oleju czasami przez parę sekund trochę głośniej silnik pracował. Teraz błoga cisza.
                Skoda Octavia 1.4 TSI Elegance

                Komentarz


                • Po lekturze ponad 200stron jestem za millersem eco jeszcze może motul eco , sam nie wiem.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez ziutsane
                    Pany
                    Mam do mojej motula Xcess (chyba 8100 jak pamiętam)
                    Ale zachodzić będą zmiany i olej wymieniać będę nie co 10 tyś tylko co 8
                    Zostać przy tym motulu?? Może coś bardziej polecanego do uturbionych jednostek?
                    Auto nie robi wielkich przebiegów (dojazd do pracy jakieś 8 km iew. czasem jakieś zakupy).
                    Ja bym został. Ewentualnie millersa xfs 5w40. Ja takiego wleje teraz.
                    OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                    DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                    Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez ziutsane
                      Ale zachodzić będą zmiany i olej wymieniać będę nie co 10 tyś tylko co 8

                      Zostać przy tym motulu?? Może coś bardziej polecanego do uturbionych jednostek?
                      Zima idzie :mikolaj, to może ten ---> 404 Not Found

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez leonn
                        Zima idzie , to może ten ---> 404 Not Found
                        Na zime rewelacja, polecam dla temp ponizej 10C z czystym sumieniem, jak cieplej taki sobie, przynajmniej u mnie. Dlatego probuje nastepnym razem valvoline 0w40 lub jakiegos innego 0w40.


                        ps. czy ktos ten sklep z ilnka kolegi moze poliecic, olej swiezy i org??

                        Komentarz


                        • Ja zostawiłem na zimę jednak 5W40. Zostałem przy Amsoilu, bo od wymian y(przebieg 13,7 kkm) dolałem jedynie 500 ml.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Tippo
                            ps. czy ktos ten sklep z ilnka kolegi moze poliecic, olej swiezy i org??
                            Forum - Octavia Club Polska :wink:
                            AGR 112KM, 232Nm
                            Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Tippo
                              czy ktos ten sklep z ilnka kolegi moze poliecic, olej swiezy i org??
                              ja mogę polecić z czystym sumieniem, miałem przyjemność robienia zakupów u Roberta 100% pewności i zadowolenia

                              ps. a ja dziś "walczyłem" z taką zabawką - W203 CL 2.0 benzyna (zdjęcie jeszcze nie moje bo nie było czasu-dokładnie taki sam model, kolor i lepszy stan wizulany i techniczny :szeroki_usmiech ) ... full serwis ...fulllllll - wszystko co się dało z płynów do wymiany + filtry itd... :diabelski_usmiech
                              Załączone pliki
                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Tippo
                                Zamieszczone przez leonn
                                Zima idzie , to może ten ---> 404 Not Found
                                czy ktos ten sklep z ilnka kolegi moze poliecic, olej swiezy i org??
                                Ja też mogę polecić, poza synthoilem 0W40 wszystko inne kupuję u Roberta. ---> Forum - Octavia Club Polska

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                  full serwis ...fulllllll - wszystko co się dało z płynów do wymiany + filtry itd...
                                  Co wlałeś ?

                                  Psuje się to strasznie :P
                                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                  http://www.zmienolej.pl/
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Pidziek
                                    Psuje się to strasznie
                                    właśnie, że nie ...zwłaszcza jak się kupuje auto z udokumentowanym przebiegiem 96 tys km od "dziadka - lekarza" (jedyny właściciel!), który serwisował auto do samego końca w ASO i ma się dokument z Dekry DE, który to potwierdza (tak, tak cuda się zdarzają nie tylko w Święta) ... no i ma się zaprzyjaźnionego gościa w Dekrze Niemcy :diabelski_usmiech który wcześniej całe auto od A do Z sprawdził i potwierdził odpowiednimi dokumentami stan techniczny i ręczy za te auto. (mam przecież brata w Niemczech, który tam "naście" lat pracuje więc ma już odpowiednie znajomości i rozeznanie). No i o dziwo ja mam jeszcze "stary" dobry silnik C 180 R4 16V 129 KM (95 kW) - kod silnika 111 - na łańcuszku ...a to właśnie nowszy model silnika miał problemy z łańcuszkiem (podobnie jak VW). ... co tam ma się psuć jak to typowa "niemiecka" konstrukcja jeszcze z W202 ... wiem już dlaczego mechanicy "lubią" te stare konstrukcje MB. Wszędzie jest dostęp, przemyślane montowanie a co najważniejsze bezproblemowa obsługa - piszę o porządnym modelu silnika i auta a nie o nowych budżetowych Mercach "zlepionych" przez księgowych.

                                    Kompleksy wieku "średniego" wychodzą... :lol:

                                    Zamieszczone przez Pidziek
                                    Co wlałeś ?
                                    narazie na "rozpoznanie" :

                                    - wspomaganie płyn Febi/Bilstein
                                    - układ hamulcowy płyn ATE
                                    - układ chłodzący Total Glacelf Classic, (koncentrat płynu układu chłodzenia+ woda destylowana w odpowiednich proporcjach)
                                    - skrzynia biegów (zamiast półsyntetyka Getrieboil GL 3+ 75W-80 z MB 235.4 / 235.10 / 235.11) poszedł Getriebeoil GL4+ 75W-90
                                    - olej silnikowy Synthoil 0W/40 z MB 229.3 (kupiony w DE) ...kufaaa 7L oleju w układ idzie ad:
                                    Więcej nie ma co kombinować bo ...nie ma się praktycznie do czego doczepić :roll: ( no może świece do wymiany pójdą jeszcze)... No i dzisiejszy dzień nie za bardzo na "grzebanie" się z autem u mechanika nadawał.

                                    aaa zapomniałem Filtry: Mana (olejowy) / Knechta Mahle (powietrze) / WIX-a (przeciwpyłkowy-kabinowy).
                                    Co ciekawe niemieckie ASO MB stosowało wcześniej filtry Knechta/Mahle :P
                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                    Komentarz


                                    • Zacznijmy od początku Szukam oleju do Mondeo 2.0 PB LPG 2002r. Do ok 200zł z przesyłką za 5l, więc raczej nie szukam oleju z najniższej półki.
                                      PAOLO ESCO jako , że jesteś guru na forum proszę Ciebie o radę i pomoc w wyborze, oczywiście innych też. To są moje typy. Który z nich będzie najlepszy. Fajne by było jakbyście jeszcze ułożyli w kolejności od najlepszego do najgorszego no i dlaczego akurat 'ten' jest najlepszy. Najgorsze od razu odrzućcie tzn których nie brać pod uwagę wogóle.
                                      1. Millers Oil XF Longlife ECO 5w30
                                      2. Liqui Moly Special F 5W30
                                      3. Motul Eco-Nergy 5W-30
                                      4. Fuchs TITAN SUPERSYN F 5W30
                                      5. Lazarway F 5w30
                                      6. LOTOS Quazar F 5W30
                                      7. Motul Specific 913C 5W30
                                      8. Platinum Maxexpert F 5w30
                                      9. Valvoline SynPower FE 5W-30
                                      10. Fuchs Titan GT1 PRO C2 5W-30
                                      Mobili,castrolów,ravenola,gulfa,petronasa nie biorę pod uwagę po lekturze tych 200 stron z racji , że chciałbym coś lepszego może na PAO Full Syntetyk ale to nie jest główne kryterium. A może macie inne propozycje?
                                      Wesołych Świąt!

                                      Komentarz


                                      • rustin, auto masz 10-letnie i pieron wie na jakim do tej pory jezdziło - no chyba, ze jestes I włascicielem.... wiec nagłe kupowanie olejów z górnej pułki...a skreslanie Mobili,castrolów - to przy 10-letnim aucie lekka przesada.
                                        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                        Komentarz


                                        • Wy tu raczej nie macie wszyscy dużo młodszych a lejecie inne i o tym jest temat. Jeżdzę nim od 40tys na ravenolu fo i raz był gulf. Oleju nie bierze, moc ma odpowiednią i kompresję więc czemu nie mogę zalać czegoś lepszego? Dziwne stwierdzenie , że do 10latka nie można. Co wymianę robię płukankę z LM. Także proszę o odpowiedź na pytanie a nie czy warto

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez rustin
                                            Oleju nie bierze, moc ma odpowiednią i kompresję więc czemu nie mogę zalać czegoś lepszego? Dziwne stwierdzenie , że do 10latka nie można.
                                            czy ja gdzies napisałem, "ze nie można" - raczej moja wypowiedz była w innym kierunku ale skoro tak zrozumiałes to juz nie bede dalej ciągnał.
                                            Osobiscie xx tys km zrobiłem na castrolu w kilku autach i przy żadnym z nich nie musiałem robić remontów itp.
                                            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                            Komentarz


                                            • Rozumiem jak najbardziej Ale tak jak wszyscy w tym temacie co nie maja tylko 2letnich aut chcę zalać czymś letnim i raczej nie każdy ma auto z salonu. Ok szkoda zaśmiecać temat.

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez rustin
                                                chcę zalać czymś letnim .
                                                hmmm :roll:
                                                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                                Komentarz


                                                • Późno już, pomyliłem się. W skoro się wypowiadasz to może odpowiedz na moje pytanie, który olej

                                                  Edit poczekam na wypowiedź kogoś kto się za i Paola

                                                  Komentarz


                                                  • Ja leje i lałem 5w40 Castrola, Shella -ale Ty takowych nie bierzesz pod uwage. Tylko, ze jak patrzysz na ceny to np. w Hurtowni kupuje shella 5w40 ultra za 80 zł 4l - Sklep motoryzacyjny 170 zł, Total 5w40 w hurtowni 90 zł 5l - sklep ok 200zł
                                                    Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X