Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • pacocases
    Rider
    • 2011
    • 576
    • Octavia II combi (1Z5)
    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

    PAOLO ESCO, tak, tak ale ja się odniosłem do stwierdzenia piramidy:"na zimę lepiej zalać 5W30, na lato jak szybko jeździsz to 5W40" i pytałem jaki lepiej skoro robi się to raz w roku
    pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

    Komentarz

    • dragster
      Elegance
      • 2009
      • 895
      • Honda

      PAOLO, pls napisz dlaczego lepiej na zimę wymienić niż na wiosnę?
      Silnik R18A2.
      http://www.dadrl.org.uk
      http://www.lightmare.org

      Komentarz

      • daneczek76
        RS
        S_OCP Member
        • 2006
        • 3642
        • Toyota

        Zamieszczone przez pacocases
        "na zimę lepiej zalać 5W30, na lato jak szybko jeździsz to 5W40" i pytałem jaki lepiej skoro robi się to raz w roku
        Zamieszczone przez dragster
        PAOLO, pls napisz dlaczego lepiej na zimę wymienić niż na wiosnę?
        Na świeży bo to przed zima ważne, aby miał jak najlepsze parametry a jak wiemy świeża oliwa zawsze lepsza niż stara i to jeszcze w zimie kiedy silnik dłużej chodzi na bypass-ie i siorbie ją prosto z miski a nie przez filtr.
        [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

        Komentarz

        • PAOLO ESCO
          RS
          • 2009
          • 6626
          • Volkswagen
          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

          Zamieszczone przez pacocases
          jaki lepiej skoro robi się to raz w roku
          jako całoroczny olej o SAE 5W/30.
          Masz 5W/30 ze specyfikacją VW 507.00 jak i 505.01 - obie specyfikacje (MidSaps) się nadadzą przy wymianach raz w roku i przebiegach +- 15 tys km. (oleju LowSapas nie wolno lać do silnika, który jest do tego nie przystosowany).
          Ważne, żeby był to porządny jakościowo olej bo może sie okazać, że taki AFL 5W/40 będzie w zimie lepiej się sprawował niż niejeden 5W/30. :wink:
          Masz jeszcze specyfikację VW 506.01 o SAE 0W/30. W zimie jak najbardziej się sprawdzi. Co do okresu letniego...zdania są podzielone (jak widać w poprzednim wątku). Jedni olej i takim SAE zaleją do 1,9 TDI, inni nie.


          Zamieszczone przez daneczek76
          Na świeży bo to przed zima ważne, aby miał jak najlepsze parametry a jak wiemy świeża oliwa zawsze lepsza niż stara i to jeszcze w zimie


          hehe "widać" po postach, że zima się zbliża ... :lol:
          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

          Komentarz

          • pacocases
            Rider
            • 2011
            • 576
            • Octavia II combi (1Z5)
            • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

            PAOLO ESCO, Dzięki, wszystko jasne
            pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

            Komentarz

            • dragster
              Elegance
              • 2009
              • 895
              • Honda

              Wiecie coś o firmie Venol? http://www.venol.de/Page.php?ItemId=24
              Silnik R18A2.
              http://www.dadrl.org.uk
              http://www.lightmare.org

              Komentarz

              • Misiekoctavia
                Elegance
                • 2005
                • 891

                A ja mam takie pytanie. Dotychczas zawsze jezdzilem na Mobilu 5w30 lub 5w40 (syst s lub synt s), a raz nawet na motulu x-cess, wczesniej na mobil 1 0w40. Wiosna cos mnie podkusilo i wlalem mobil 1 esp formula 5w30. Wiem, ze ten olej nie jest dokonca odpowiedni do agr'a ale trudno juz wlalem. Od jednej wymiany raczej nic sie nie stanie. Zadnych nie pokojacych zmian nie zauwazylem. Auto natomiast zaczelo mniej wiecej od tego czasu wiecej palic. Czy to mozliwe, przyczyna zwiekszonego spalania jest ten olej? Na butelce jest napisane, ze obniza spalanie :roll:
                Czy moze przyczyna lezy gdzies indziej.

                Komentarz

                • xtremesystems
                  RS
                  • 2010
                  • 2254
                  • Hyundai


                  dzisiejsza paka

                  Komentarz

                  • PAOLO ESCO
                    RS
                    • 2009
                    • 6626
                    • Volkswagen
                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                    Zamieszczone przez xtremesystems
                    dzisiejsza paka
                    kupowałeś od tego przedstawiciela http://sklep.profitstatep.pl/index.p...0&limitstart=0 z allegro?
                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                    Komentarz

                    • xtremesystems
                      RS
                      • 2010
                      • 2254
                      • Hyundai

                      taa

                      [ Dodano: Czw 04 Paź, 12 13:59 ]
                      panowie. wlasnie dzwonilem do serwisu mowie ze mam filtry i plukanke i olej.
                      a pan mowi tak

                      filtry ok poza filtrem oleju. mowi ze lepiej oryginal bo zamienniki ciekna . ja kupiony mam filtr KNECHTa


                      dodatkowo odradzil robienie plukanki bo jak silnik dobrze chodzi to po co..
                      i ze on jest przeciwnikiem dodawanie czegokolwiek do silnika jesli byl wlany markowy olej


                      co uwazacie. plukanke mam millersa

                      Komentarz

                      • soszek81
                        L&K
                        • 2010
                        • 1245

                        xtremesystems - chyba masz auto już po gwarancji?

                        Jak tak, to mają Ci założyć co dajesz (Knecht to dobra marka i nic się dziać nie będzie).

                        Płukankę też zalej - zawsze to lepiej jak gorzej (Millers też konkretna firma), jeśli sami mają problem, to na parkingu pod ASO sobie zalej, poczekaj te 15 min na wolnych obrotach i na halę niech zmieniają olej.

                        Spytaj się też tego specjalisty czy tak ślepo wyznaje też przeglądy LL jak zaleca producent Po tym wątku powinieneś już mieć opinię co do LL
                        Była O1 kombi ALH++ 150/340
                        Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                        Komentarz

                        • xtremesystems
                          RS
                          • 2010
                          • 2254
                          • Hyundai

                          problemu nie robia bo to zaprzyjazniony serwis. i dobrze traktuje klienta. ale odradzal pan plukanke. (przynajmniej ten)

                          auto jeszcze miesiac gwarancji.

                          Komentarz

                          • PAOLO ESCO
                            RS
                            • 2009
                            • 6626
                            • Volkswagen
                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                            Zamieszczone przez xtremesystems
                            filtry ok poza filtrem oleju. mowi ze lepiej oryginal bo zamienniki ciekna . ja kupiony mam filtr KNECHTa
                            ...niech się "je...ną" w durny łep ad: Ciekawe czy wiedzą co to za firma Knecht/Mahle?... Pewnie myślą, że jakiś tani zamiennik z Chin... :shock:

                            Zamieszczone przez xtremesystems
                            odradzil robienie plukanki bo jak silnik dobrze chodzi to po co..
                            hmm jak by to powiedzieć prezerwatywy używasz.... przed ... czy po? Chyba przed ... bo po jest już za późno. :lol: "Kumasz" aluzję... :wink:

                            Jeżeli nie chcesz nie musisz robić płukanki ale chyba miałeś Castrola Edge ostatnio w silniku? Czy się mylę? Jak tak to ja bym zrobił ( nawet koniecznie ... mimo, że to najlepszy olej na świecie :diabelski_usmiech ).

                            Zamieszczone przez xtremesystems
                            on jest przeciwnikiem dodawanie czegokolwiek do silnika jesli byl wlany markowy olej
                            a co chcesz dodawać do oleju??? Jakiś nano dodatek?

                            Pytam się bo miałem właśnie Tobie napisać, żebyś po wlaniu podzielił się uwagami co do oleju a zwłaszcza co do nagrzewania się oleju/silnika na LazerWay (ale jak dodasz jakiś dodatek to wynik bedzie "inny") . Mam swoje spostrzeżenia i jestem ciekawy czy też takie zbieżne będziesz miał.
                            Sprawdź, jakie temeratury będzie osiągał olej na rozgrzanym silniku - jak możesz oczywiście i podziel się info na forum ( chyba masz taką możliwość z tego co pamiętam? Ja niestety nie miałem takiej opcji jadąc w trasę do Włoch a szkoda).
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz

                            • xtremesystems
                              RS
                              • 2010
                              • 2254
                              • Hyundai

                              znaczy on mial na mysli ze nic nie dolewa sie do oleju (typu plukanki czy dodatki)

                              powiedzial ze plukane to sie robi jak sie do silnika naleje zamiast oleju plynu do spryskiwaczy





                              btw plukanka millers wydaje sie malo inwazyjna wg mnie bo jest na bazie oleju a nie rozpuszczalnikow
                              mam racje?


                              robie plukanke i leje lazerway bez dodatkow .

                              Komentarz

                              • PAOLO ESCO
                                RS
                                • 2009
                                • 6626
                                • Volkswagen
                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                Zamieszczone przez xtremesystems
                                nic nie dolewa sie do oleju (typu plukanki czy dodatki)
                                ale płukankę wlewasz do starego, spracowanego oleju i się jej przecież pozbywasz :lol: facet chyba nawet dobrze nie wie "o co biega z płukanką"..jakoś mnie to nie dziwi :wink:
                                Zamieszczone przez xtremesystems
                                mam racje?
                                tak
                                Zamieszczone przez xtremesystems
                                leje lazerway bez dodatkow .
                                to daj znać za jakiś czas, jak szybko ten Statoil będzie się nagrzewał i jaką temperaturę osiągał.

                                ps. Napisz czy bedziesz z niego zadowolony - Michał (wiesz, który) pewnie "czeka" na takie sprawdzone info, bo wczoraj akurat rozmawiałem z nim na temat zmiany oleju na zimę w 1,6 TDI CR.
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz

                                • ToMo1978
                                  Ambiente
                                  • 2011
                                  • 161
                                  • Octavia II combi (1Z5)
                                  • BMN 2.0 TDI RS 170 KM

                                  Panowie i mnie dopadł dylemat olejowy. Jestem po kastracji DPF-a i po malutkim programie. Do tej pory jeździłem na Shell Ultra Extra 5W-30. Normę 507 lałem ze względu na DPF właśnie. Pytanie: lać dalej to samo czy przesiąść się na 505.01? Który olej wybrać z tych lepszych: Amsoil, Motul, Millers? A może pozostać przy Shell-u?
                                  Silnik mam na PD. Przebieg 195 tyś. Generalnie jak czytam Wasze opinie to każdy jest raczej zadowolony z tych trzech wymienionych wyżej. Warto wypłukać silnik jeżeli od nowości był lany 5W-30? Którą płukankę wybrać?
                                  Bardziej mi zależy na jakości niż na cenie.

                                  Komentarz

                                  • piramida
                                    RS
                                    • 2009
                                    • 12222
                                    • Superb III (3V3)

                                    ToMo1978, jak ci zależy na jakości to amsoil, ja jeźdżę na 5w40 przez cały rok :wink:
                                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                    Komentarz

                                    • ToMo1978
                                      Ambiente
                                      • 2011
                                      • 161
                                      • Octavia II combi (1Z5)
                                      • BMN 2.0 TDI RS 170 KM

                                      piramida dziękuję za info, właśnie skłaniałem się ku tej marce.
                                      Jeżeli chodzi o płukankę to czy jest szansa, że w określonej sytuacji bardziej zaszkodzi niż pomoże?
                                      Którą płukankę brać: Millers, Liqui Moly Pro Line, Amsoil? A może płukankę odpuścić skoro od nowego jeździł na w miarę rzadkim 5W-30?

                                      Komentarz

                                      • piramida
                                        RS
                                        • 2009
                                        • 12222
                                        • Superb III (3V3)

                                        ToMo1978, ja tam nie robiłem nigdy płukanki, leje paliwko i upalam :szeroki_usmiech

                                        P.S. weź pod uwagę że amsoil nie ma norm vw na pompki, u ciebie pierzowtryski :wink:
                                        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                        Komentarz

                                        • konkon
                                          Rider
                                          • 2008
                                          • 667
                                          • Octavia I (1U2)
                                          • AGR 1.9 TDI VP 90 KM

                                          Zamieszczone przez piramida
                                          amsoil nie ma norm vw na pompki
                                          uściślając nie ma aprobaty wykupionej ale normy producent deklaruje, że spełnia, nie róbmy już z normy 505.01 wielkiego halo :wink:
                                          229.51 jest niezła
                                          Konrad
                                          OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                                          90 konny AGRessor
                                          PerfectServiceBy DGW
                                          WhitePride :smokedevil

                                          Komentarz

                                          • ToMo1978
                                            Ambiente
                                            • 2011
                                            • 161
                                            • Octavia II combi (1Z5)
                                            • BMN 2.0 TDI RS 170 KM

                                            piramida, ale na naklejce jest, że jest rekomendowany dla VW 505.01 - http://www.amsoil.com/StoreFront/ima..._qt_600pxh.jpg
                                            Kurcze to już zgłupiałem Mam nowe pompki (wszystkie cztery) - producent zaleca normę 507 ale to ze względu na DPF. Ciekawe jak 2.0 TDI 170km zareaguje na 505.01?

                                            Komentarz

                                            • Dzida
                                              RS
                                              • 2006
                                              • 2253

                                              Zamieszczone przez ToMo1978
                                              ale na naklejce jest, że jest rekomendowany dla VW 505.01
                                              ale kwitu nie ma, więc w razie czego "leżysz Pan i robisz pod siebie" cytując klasyka.
                                              Zamieszczone przez ToMo1978
                                              Mam nowe pompki
                                              To ja bym nie ryzykował, lejąc olej bez oficjalnej aprobaty, tym bardziej że naprawdę produktów z normami VW jest zatrzęsienie. . . .

                                              Komentarz

                                              • Pidziek
                                                RS
                                                • 2011
                                                • 1845

                                                Mam nowe pompki (wszystkie cztery)
                                                A co się stało była wymiana na gwaracji ?
                                                Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                                http://www.zmienolej.pl/
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                                Komentarz

                                                • Orbit
                                                  Rider
                                                  • 2010
                                                  • 486

                                                  ja cały czas odnoszę wrażenie ze Moje Auto najlepiej chodzi na Amsoilu , Chociaż gdy w Aucie jest DPF . olej i tak szybciej zostaje ""ZDEGRADOWANY "" z uwagi na dostające się paliwo do oleju w czasie wypalania ... i po jakimś czasie NIE MA BATA ., Efekt jest taki sam bez różnicy na jakim oleju jeździsz silnik coraz głośniej klepie Na LM 4600 zaczynał klepać juz po 4000 ... , AMsoil wytrzymał trochę więcej , ... ale na zime nadal nie wiem co zalać
                                                  czy
                                                  Millers Oils XF Longlife C3 5w30
                                                  czy LazerWay G 5W30 ..... czy jeszcze raz potraktować Amsoilem chociaż jest 5w40 ,
                                                  za tym aby zalać Amsoil według mnie przemawia jeden Fakt .. Skoro Paliwo rozrzedza olej a w zimę DPF wypala się częściej , to Amsoil zachowa jakieś sensowne parametry dłużej ...
                                                  1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                                                  Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                                                  Komentarz

                                                  • ToMo1978
                                                    Ambiente
                                                    • 2011
                                                    • 161
                                                    • Octavia II combi (1Z5)
                                                    • BMN 2.0 TDI RS 170 KM

                                                    Pidziek nie było opcji wymiany w ramach akcji serwisowej bo Skoda takowej nie prowadzi. Pisałem dwa obszerne pisma do SAP, dwie odpowiedzi negatywne. VW moją pompkę uznał za wadliwą fabrycznie, Skoda uważa, że tak nie jest. Oznaczenie części dokładnie identyczne. Najpierw przejażdżka jedną lawetą (uszkodzenie cewki pompki), tę pompkę zregenerowałem (klejona cewka) po drugiej usterce cewki w innej pompce i kolejnej przejażdżce lawetą stwierdziłem, że jazda lawetą mnie nie kręci i kolega z forum dał mi namiar na nowe pompki z literką T (podobno została w nich poprawiona cewka i nie powinna już się sypać jak w tych z literką M). Planuję jeździć Skodą dłużej więc nie stać mnie na półśrodki.

                                                    Wracając do tematu: co najlepiej zalać do BMN-a na piezo bez DPF-a?

                                                    [ Dodano: Sob 06 Paź, 12 13:43 ]
                                                    Dzida, no właśnie tylko pozostaje dylemat: 507 czy 505.01 i którego producenta wybrać :?

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...