Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • SS
    RS
    • 2010
    • 16209
    • Superb III (3V3)

    Zamieszczone przez eaglemirek
    by moczyć całymi godzinami w Jadranie :szeroki_usmiech
    ja nie dałem rady
    Pisał Sebastian

    Komentarz

    • Tippo
      L&K
      • 2009
      • 1349
      • Octavia III (5E3)
      • CJSB 1.8 TSI 180 KM

      Zamieszczone przez eaglemirek
      Też sugerowałbym środkową Dalmację choć namawiam na Czarnogórę, niewiele dalej a warto No chyba że ktoś jedzie ponad 1kkm tylko po to by moczyć całymi godzinami w Jadranie
      Jak ktos nie ma malych dzieci lub dobrze znosza takie podroze to jestem za, mnie wystarczy Dalmacja.
      ps. W Jadranovie bylem wlasnie na Istrii :P Dupy nie pomoczysz godzinami bo zimno :P

      Komentarz

      • vaz
        Elegance
        • 2010
        • 799
        • Octavia II (1Z3)
        • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

        Byłem kilka razy w Chorwacji na wyspie Krk, na Korculi i Peljesacu. Przede wszystkim jest tam drogo albo za drogo w odniesieniu do tego za co się płaci. Cena apartamentu 4-os. w Baśce to nawet 160 E za dobę. Podobnie jest w sklepach, ogólnie im bliżej plaży tym drożej. Uważać trzeba na straganach przy wydawaniu reszty bo lubią zaokrąglać sobie cenę, w górę oczywiście. Na stacjach benzynowych paliwo jest nie zawsze dobrej jakości, albo po cenie premium jest sprzedawana zwykła Pb lub ON. Plaże- wąskie, głównie kamieniste albo wybetonowane platformy z drabinką do głębokiej wody. Dla rodzin z dziećmi- raczej nie. Chyba, że pojedzie się do Baśki-piękna, piaszczysta plaża długości około 2 km, ale w sezonie człowiek na człowieku. Woda w morzu jest zimna, tak było na Krk i Korculi. Pogoda, czasem źle się trafi i przez kilka dni jest "zachmurzenie z większymi przejaśnieniami".
        Na autostradach często w sezonie są korki, jazda poza autostradami znacznie wydłuża czas dojazdu na miejsce.
        I teraz dla porównania np. Riwiera Olimpijska lub Tesalska, na którą jeżdżę co roku.
        Droga dłuższa o około 400 km, niestety trzeba siedzieć za kółkiem nawet 24h, przy dobrych wiatrach i małych korkach na granicach trasa do pokonania w 19-21h. Dochodzi oczywiście cena paliwa.
        Pobyt w hotelu *** z basenem kosztował mnie 40E za apartament 3-osobowy z kuchnią. Do morza 400m. Plaża szeroka, piaszczysta, ludzi mało, większość to Grecy, Polacy nieliczni. Woda ciepła 25-26*, wchodzi się bez wielkich oczu, nie wychodzi fioletowy. Pogoda w cenie, czasem po południu od wielkiego święta zagrzmi, godzinę popada i dalej lampa. Ceny w Grecji dużo niższe niż kilka lat temu ze względu na kryzys. Paliwo było droższe niż w Polsce, jeździłem na tym co zatankowałem w Macedoni, gdzie było taniej.
        To tak pokrótce. Wybrałem Grecję. W tym roku może uda zaliczyć się pewną wyspę. Oczywiście autem, tylko kawałeczek będzie promem.
        Antyfotoradar Valentine1
        Harry II Classic+Sirio ML145

        Komentarz

        • loyd
          RS
          • 2010
          • 2342

          Zamieszczone przez vaz
          Plaże- wąskie, głównie kamieniste
          No widzisz, ja dla tych kamienistych plaż jadę w tym roku do cro już 7 raz .... Nigdy więcej piachu

          Zimna woda w cro .... cóż - nie będę tego komentował ...

          Komentarz

          • damian1975
            RS
            • 2012
            • 4104
            • Superb III (3V3)
            • CZDA 1.4 TSI 150 KM

            vaz, zimna woda w Jadranie :?: :shock: byłem w drugiej połowie pazdziernika i woda miała 21-23 stopnie :!: :!:


            TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

            Komentarz

            • eaglemirek
              RS
              • 2010
              • 14098
              • Octavia II combi (1Z5)
              • CAXA 1.4 TSI 122 KM

              Zamieszczone przez loyd
              No widzisz, ja dla tych kamienistych plaż jadę w tym roku do cro już 7 raz .... Nigdy więcej piachu
              Popieram :!:
              Zamieszczone przez damian1975
              zimna woda w Jadranie :?: :shock: byłem w drugiej połowie pazdziernika i woda miała 21-23 stopnie :!: :!:
              Ale jak masz temp powietrza 40 st (a tyle miałem w MNE przez 2 tygodnie) w cieniu to już wchodzenie do 22 nie jest takie wesołe :diabelski_usmiech



              CB Harry II ASC + Triflex

              Pozdrawiam Mirek!!

              Komentarz

              • damian1975
                RS
                • 2012
                • 4104
                • Superb III (3V3)
                • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                eaglemirek, no może być mały szok termiczny :wink: ale wszystko trzeba z głową robić :szeroki_usmiech


                TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

                Komentarz

                • SS
                  RS
                  • 2010
                  • 16209
                  • Superb III (3V3)

                  vaz, nie wchodzi jak ma mniej niż 30°C :wink:
                  Woda jest i tu ciepła, i tu, jak na polskie warunki. W Dalmacji jest cieplejsza.
                  Pisał Sebastian

                  Komentarz

                  • leonn
                    RS
                    • 2011
                    • 2726
                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                    vaz, Ma rację co do cen w Cro, że są sporo zawyżone jak na ich realia. No ale mają lepszą pogodę niż u nas i Adriatyk, a i ciągnie tam mase ludzi z wielu krajów.
                    Ja samochodem do Grecji to bym się jednak nie wybrał, za długa podróż dla rodziny z dzieckiem.

                    Zamieszczone przez loyd
                    Nigdy więcej piachu
                    A mi w Cro brakowało właśnie piachu, takiego jaki jest u nas, a tym bardziej tego na półwyspie.

                    Komentarz

                    • krzynol
                      RS
                      S_OCP Member
                      • 2007
                      • 10923
                      • Superb II combi (3T5)
                      • ASV 1.9 TDI VP 110 KM
                      • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

                      ja tam preferuję okolice dubrovnika
                      a poza tym wystarczy zjechać z nad morza w "góry" 10km i naprawdę ceny :2
                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                      poprzednie modele:
                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                      Komentarz

                      • marbab
                        RS
                        • 2009
                        • 4713
                        • Fiat
                        • BMM 2.0 TDI 140 KM

                        Zamieszczone przez leonn
                        A mi w Cro brakowało właśnie piachu, takiego jaki jest u nas, a tym bardziej tego na półwyspie.
                        polecam zatem Velika Plaza w MNE, 12 km piachu jak nad Baltyczkiem
                        Marek



                        Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                        Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                        Komentarz

                        • ruwado
                          RS
                          • 2009
                          • 14883
                          • Octavia IV (NX3)

                          Zamieszczone przez vaz
                          bo lubią zaokrąglać sobie cenę, w górę oczywiście
                          wszędzie - w sklepach też - taki urok. Trza się z tym pogodzić. Raz w roku można dać zarobić pracującym Chorwatom.
                          Zamieszczone przez loyd
                          vaz napisał/a:
                          Plaże- wąskie, głównie kamieniste


                          No widzisz, ja dla tych kamienistych plaż jadę w tym roku do cro już 7 raz
                          to tak jak ja - 7 raz Cro, albo raczej MNE. 6 razy w Cro byłem pod rząd. Zwirkowe plaże są extra!!!!. Zapach pi nii i rżenie cykad - tego czekam cały rok
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz

                          • leonn
                            RS
                            • 2011
                            • 2726
                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                            Zamieszczone przez marbab
                            Zamieszczone przez leonn
                            A mi w Cro brakowało właśnie piachu, takiego jaki jest u nas, a tym bardziej tego na półwyspie.
                            polecam zatem Velika Plaza w MNE, 12 km piachu jak nad Baltyczkiem
                            marbab, o tym miejscu mówisz?
                            Załączone pliki

                            Komentarz

                            • Enriquez
                              RS
                              • 2009
                              • 7685
                              • Superb III (3V3)

                              23 stopnie to ciepła woda - żart dobry - w kranie zimna ma 20 stopni...
                              był ktoś w Was na Karaibach, Tajlandii itp??? Woda w oceanie miała 32 stopnie, podobnie jak temperatura w nocy 32 - 36 stopni. To się nazywa ciepło a nie jakieś fiki miki.

                              Nie mniej jednak temperatury w CRO/MNE wydają się być bardziej cywilizowane - stąd na pewno tam się w tym roku znajdziemy.
                              Pozdrawiam
                              Marcin

                              Komentarz

                              • marbab
                                RS
                                • 2009
                                • 4713
                                • Fiat
                                • BMM 2.0 TDI 140 KM

                                leonn, dokladnie, miedzy Ulcinj a Albanska granica. Na Bojana Island jest plaza nudystow z prawdziwego zdarzenia.
                                Marek



                                Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                Komentarz

                                • leonn
                                  RS
                                  • 2011
                                  • 2726
                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                  Zamieszczone przez marbab
                                  Na Bojana Island jest plaza nudystow z prawdziwego zdarzenia.
                                  marbab, nie to takie miejsce odpada na 200%, ja z 7latkiem podróżuję
                                  W Chałupach chodziliśmy na wejście 4 lub 5, ale tam o nudystach już dawno temu słuch zaginał :wink:

                                  Komentarz

                                  • vaz
                                    Elegance
                                    • 2010
                                    • 799
                                    • Octavia II (1Z3)
                                    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                    Zamieszczone przez damian1975
                                    vaz, zimna woda w Jadranie :?: :shock: byłem w drugiej połowie pazdziernika i woda miała 21-23 stopnie :!: :!:
                                    w miejscach które opisałem bywała bardzo duża dysproporcja nawet w upalne dni między ilością osób na plaży a tymi moczącymi się w wodzie. O czymś to świadczy. Nie należę do zmarzluchów, lubię dużo pływać ale w Cro naprawdę trzeba było szybko machać łapkami żeby zachować jako taką równowagę cieplną. Do tego bardzo mnie wkurzały zimne a nawet prawie lodowate prądy (w zatokach też) dające niezapomniane wrażenia zwłaszcza jak do brzegu jest kilkadziesiąt metrów :szeroki_usmiech
                                    Odnośnie wyboru między plażami kamienistymi/żwirowymi a piaszczystymi, osobiście preferuję te ostatnie Ważne jest to, co kto lubi i żeby za wydany pieniądz urlop się udał
                                    Antyfotoradar Valentine1
                                    Harry II Classic+Sirio ML145

                                    Komentarz

                                    • ketivv
                                      L&K
                                      • 2011
                                      • 1155

                                      w 2013 roku w lipcu było wyjątkowo zimno w Cro

                                      w miejscu do którego jeżdżę od lat samo Chorwacji przyznawali, że to anormalna sytuacja oni na początku lipca jeszcze dla przyjemności do Jadranu nie wchodzili :-)

                                      Komentarz

                                      • vaz
                                        Elegance
                                        • 2010
                                        • 799
                                        • Octavia II (1Z3)
                                        • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                        Zamieszczone przez leonn
                                        vaz, Ma rację co do cen w Cro, że są sporo zawyżone jak na ich realia. No ale mają lepszą pogodę niż u nas i Adriatyk, a i ciągnie tam mase ludzi z wielu krajów.
                                        Ja samochodem do Grecji to bym się jednak nie wybrał, za długa podróż dla rodziny z dzieckiem.

                                        Zamieszczone przez loyd
                                        Nigdy więcej piachu
                                        A mi w Cro brakowało właśnie piachu, takiego jaki jest u nas, a tym bardziej tego na półwyspie.
                                        jeździłem do Grecji z małym dzieckiem, pierwszy raz pojechałem tam autem bez klimy
                                        Z Krakowa na riwierę olimpijską jest jakieś 300 km dalej niż na Korculę... oczywiście jedzie się inną trasą.
                                        Pisząc od siebie i opierając się na wrażeniach osób z którymi jeżdżę, jeśli zaliczy się pobyt nad morzem w Grecji choć raz to potem wyjazd nad morze do Cro nie jest jednak tym, czego od wyjazdu na morze się oczekiwało... :ideia:
                                        Antyfotoradar Valentine1
                                        Harry II Classic+Sirio ML145

                                        Komentarz

                                        • Alonzo_
                                          RS
                                          • 2009
                                          • 2460
                                          • Hyundai

                                          Zamieszczone przez lu5asz
                                          Jade z 1,5 rocznym dzieckiem i szukam czegos blisko plazy,chyba wybiore cos z :Trogir,Tucepi moze Brela.Szukam spokojniejszej miesciny.
                                          Juz sie nie moge doczekac
                                          lu5asz, skoro tak tak polecam Poljice pomiędzy Trogirem a Mariną. Ja tam pierwszy wypad do Cro kwaterowałem. Fajna spokojna okolica. Kwatere mieliśmy dla rodziny 2+2 idealną z tarasem od południa na zatokę. Do plaży uliczką jakieś 100-150m- prosto na fajną plażę z ławeczkami, "obojowaną", z drzewkami ( cień - jak kto woli). Nie było problemu na kwaterke podskoczyć te parę metrów jak coś nagle było potrzeba. Co mnie zastanawiało obojętnie o jakiej porze się poszło zawsze miejsce się znalazło. Ale plaża i otoczenie bardzo czysta. Okolica cicha, spokojna, jedynie czasami skuter się słyszało ulicą w nocy albo nawalonych polaków o 3 w nocy śpiewających - ale to jedną nockę. Ogólnie wg mnie tam spokojnie z małym dzieckiem da się wypocząć. Na plaży knajpki z browarkiem, lodami, jakimiś pączkami ichnimi. Jedynie nie ma spożywczaka "pod ręką" - trzeba w auto wsiąść.
                                          A co do wody to ja uważam że 20 stopni z ogonkiem małym to zwyczajnie zimno. Rżnica temperatur powietrza/wody lekko szokująca. Tego może nie widać na dorosłym ale na małym dziecku od razu. Nasza mała co 15 min na chwilę wychodziła się ugrzać choć starszej i nam było OK. Ale ciepła ta woda to na pewno nie była :wink:
                                          Załączone pliki

                                          Komentarz

                                          • krzynol
                                            RS
                                            S_OCP Member
                                            • 2007
                                            • 10923
                                            • Superb II combi (3T5)
                                            • ASV 1.9 TDI VP 110 KM
                                            • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

                                            a może zrobimy taką mini listę kto kiedy dokąd i skąd się wybiera?
                                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                            poprzednie modele:
                                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                            Komentarz

                                            • SS
                                              RS
                                              • 2010
                                              • 16209
                                              • Superb III (3V3)

                                              Alonzo_, podoba mi się widok na trzecim zdjęciu, szczególnie prawy dolny róg :wink: Mówisz Poljice :diabelski_usmiech
                                              Pisał Sebastian

                                              Komentarz

                                              • eaglemirek
                                                RS
                                                • 2010
                                                • 14098
                                                • Octavia II combi (1Z5)
                                                • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                                Zamieszczone przez krzynol
                                                a może zrobimy taką mini listę kto kiedy dokąd i skąd się wybiera?
                                                Dobry pomysł :!: Wódki mu dać
                                                Mamy już 2014 rok więc z czystym sumieniem można planować wakacyjne wojaże :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech

                                                1. eaglemirek - MNE (Petrovac :?: ) termin póki co nie ustalony ale na pewno 2 tygodnie w miesiącach VII, VIII



                                                CB Harry II ASC + Triflex

                                                Pozdrawiam Mirek!!

                                                Komentarz

                                                • ruwado
                                                  RS
                                                  • 2009
                                                  • 14883
                                                  • Octavia IV (NX3)

                                                  1. eaglemirek - MNE (Petrovac :?: ) termin póki co nie ustalony ale na pewno 2 tygodnie w miesiącach VII, VIII
                                                  2. ruwado - celujemy w MNE - środek lipca - jeszcze plany nie ukończone
                                                  pozdrawiam - Darek

                                                  Komentarz

                                                  • Rok z Bagien
                                                    L&K
                                                    • 2010
                                                    • 1172

                                                    Zamieszczone przez SS
                                                    Alonzo_, podoba mi się widok na trzecim zdjęciu, szczególnie prawy dolny róg :wink:
                                                    No fakt, musiał trochę na siłownię chodzić.... :haha: :zlosnik1:
                                                    Zaraz mi się "Głupi i głupszy" przypomina....

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...