Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Minęło już 6tyś.km na Meguinie 0W-40, oliwa sprawuje się bardzo dodrze, brak ubytków, silnik i przy zimnym starcie jak i na rozgrzanym na wysokich obrotach chodzi miękko i przyjemnie. Analiza wskazuje, że nie jest to ten sam olej co Synthoil 0W-40, :P ma inną lepkość i skład co nie oznacza że jest gorszy. Zobaczymy jak letnie upały zniesie 8)




    PS.PAOLO ESCO, dlaczego masz wyłączone pw?

    Komentarz


    • prezes 73, jakie źródło zakupu Neste 0W40 ?
      Rozmawiałem z Galon i mają ten olej w poprzedniej starej formulacji bez MB 229.5. Zastanawiam się czy jest sens brać taki (co prawda ma mieć VW 502.00).

      Zamieszczone przez Sony
      Fuchs LL 0W40
      A co o tym Fuchsie sądzicie/ vs Neste 0W40 ?


      Zamieszczone przez PAOLO ESCO
      ... a da się odpalić bez wciśniętego sprzęgła
      wrzesień 2009 r. - da się,

      Zamieszczone przez rezon
      Jak masz wciśnięte sprzęgło to nie ma znaczenia czy masz wrzucony bieg czy luz
      prawda

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Crom.de
        Ty za to słyszałeś, że dzwoni ale nie do końca wiesz w którym kościele. Pompa jest w O3 a nie w O2.
        :lol :hammer :lol: :lol:
        Jak dajesz takie info lepiej już nic nie pisz, zwłaszcza porad :lol:
        Jakimi kryteriami się kierowałeś ?
        Jacy inni byli konkurenci ?
        Odpowiedziałem kol SONY na jego zapytanie, temat cichych startów od strony rozrządu. Neste pod tym względem wypada najlepiej. Konkurencja różnie, najgorzej Shell.
        Crom.de Zajrzyj pod maskę swojej s-baśki i prześledź układ chłodzenia powietrza doładowania i znajdziesz elektryczną pompę pracującą w tym układzie. W układ ten jest wpięte chłodzenie turbinki :idea:


        [ Dodano: Czw 28 Kwi, 16 05:02 ]
        Zamieszczone przez Sony
        jakie źródło zakupu Neste 0W40
        KONKON

        Komentarz


        • Zamieszczone przez leonn
          dlaczego masz wyłączone pw?
          zablokowałem, bo miałem full pracy chciałem mieć spokój a nie ciagle odpisywać na te same PW-odblokowałem
          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

          Komentarz


          • Zamieszczone przez endryu
            prześledź układ chłodzenia powietrza doładowania
            Czas to pieniądz :P mowisz, że jest to Ci wierze. Z forum utkwilo mi w pamięci, że dopiero w O3 to jest.

            Zamieszczone przez prezes73
            Jak dajesz takie info lepiej już nic nie pisz, zwłaszcza porad
            Mea culpa, sugerowalem sie tym co pisano na forum przy jakiejs okazji. Ja będę jednak utrzymywać przy swoim. Może ktoś spróbuje i potwierdzi. Ja widzę efekty.

            Meguin osiągnął już w silniku 9 tysięcy, na jesieni wypada. Dalej pozytywnie, choć wysokie temperatury osiąga na autostradzie.
            - Superb
            - Panda 1.2

            Komentarz


            • Zamieszczone przez crom.de
              choć wysokie temperatury osiąga na autostradzie.
              tz. jak wysokie przy jakiej prędkości?
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz


              • PAOLO ESCO, 110* @ 140/145 km/h ciągle.
                - Superb
                - Panda 1.2

                Komentarz


                • Zamieszczone przez crom.de
                  Czas to pieniądz :P mowisz, że jest to Ci wierze. Z forum utkwilo mi w pamięci, że dopiero w O3 to jest.
                  W wolnej chwili zajrzyj na fajną lekturę o 1,4 TSI 90kW SSP405_PL.PDF - plik na EasyPaste.org

                  Neste 0W40 z MB 229.5 bardzo ładnie pracuje w caxa :idea:
                  O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                  O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                  =================================================

                  Komentarz


                  • crom.de, spoko ;-)

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez crom.de
                      110* @ 140-150 km/h ciągle.
                      nooo bez przesady 140-150 km/h i 110 C to nie jest jakaś tragicznie wysoka temperatura oleju - normalna robocza temperatura oleju przy takim obciążeniu ...a po odpuszczeniu gazu temperatura szybko spada, na ile przy normalnej jeździe?
                      Meguin - czysty olej czy wpakowałeś mu jakiś ViscoStabil lub Ceratec?
                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez endryu

                        Neste 0W40 z MB 229.5 bardzo ładnie pracuje w caxa :idea:
                        A gdzie można go kupić w tej wersji?

                        Komentarz


                        • rodro,
                          U kolegi konkon
                          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                          =================================================

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez crom.de
                            110* @ 140/145 km/h ciągle.
                            Jakie obroty silnika masz przy 145km/h, jaka temp zewnętrzna podczas pomiaru?

                            Komentarz


                            • nikt nic nie podpowie

                              Komentarz


                              • nooo bez przesady 140-150 km/h i 110 C to nie jest jakaś tragicznie wysoka temperatura oleju - normalna robocza temperatura oleju przy takim obciążeniu ...a po odpuszczeniu gazu temperatura szybko spada, na ile przy normalnej jeździe?
                                Pewnie masz rację, jednak Neste dochodziło do max 105 w cieplejsze dni. Stąd moja uwaga. Olej jest wlany bez uszlachetniaczy. Zobaczymy co będzie w lecie jak pojadę do Genui.

                                Jakie obroty silnika masz przy 145km/h, jaka temp zewnętrzna podczas pomiaru?
                                3,5 bodajże nie pamiętam. Temperatura była nie wieksza niż 25*. Za drugim razem było poniżej 20* i 109.

                                mati8201, bierz Neste 0w40.
                                - Superb
                                - Panda 1.2

                                Komentarz


                                • Prezes73, dzięki

                                  Czy o Fuchsie LL 0W40 macie może jakieś zdanie :?:

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez mati8201
                                    nikt nic nie podpowie
                                    Każdy 0W-40 się nadaje, wybierz taki który masz pod ręką w dobrej cenie.

                                    Zamieszczone przez crom.de
                                    Temperatura była nie wieksza niż 25*. Za drugim razem było poniżej 20* i 109.
                                    Jak jest w Tsi to nie wiem , ale u mnie przy takiej temp zewnętrznej zawsze jest koło 110 temp oleju podczas ciągłej jazdy autostradą, Twój olej spokojnie taką eksploatacje wytrzyma. :wink:

                                    Zamieszczone przez Sony
                                    Czy o Fuchsie LL 0W40 macie może jakieś zdanie
                                    Bardzo dobrze sprawuje się w 1.4T.

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez boonsaw
                                      Auto mam ze stycznia 2010 i da się odpalić bez sprzęgła, Ojciec ma Octavie z 2012 i już się nie da.
                                      Z tym to jest różnie, pewnie zależy od samochodu / producenta.

                                      W Merivie B z 2011 bez sprzęgła nie mogłem odpalić, podobnie teść w Astrze J z tego samego rocznika. Teraz teść ma Karla 2015 i nadal musi wciskać sprzęgło przy odpalaniu, a ja w Loganie MCV 2016 nie muszę

                                      Komentarz


                                      • Ja dziś zmieniłem w 1,2 TSI 90 kucy ze Statoila LL5W30 na Mobil 1 ESP i szczerze mówiąc nie jestem zadowolony. Na tamtym przelatałem koło 7 tys. km ale teraz po zmianie silnik podczas przyspieszania wydaje jakieś nie pożądane dźwięki, wcześniej tego nie słyszałem.
                                        Następnym razem chyba tylko i wyłącznie Neste 0W40, które miałem w wolnossącym 1,4 BXW i byłem mega zadowolony.

                                        Komentarz


                                        • Zastanawiałem się nad jakimś 5W

                                          Komentarz


                                          • Mati przecież olei 5w30 jest masa jeśli taki chcesz ...

                                            Komentarz


                                            • Wszystkich jest masa chcialem wiedziec co polecacie poza 0w40

                                              Komentarz


                                              • Trzeba wywołać do tablicy Paolo, ale może się wqrzyć, że po raz setny pisze to samo hahaha.

                                                Komentarz


                                                • Ja już pomykam na Mobil1 NL 0W40 od jakiegoś czasu. Powiem Wam jednak, że dla laika w temacie olejów trochę to wszystko jest zagmatwane, ale wynika to pewnie z tego, że tematy te są prawnie nieuregulowane.

                                                  Przeglądając stronę Mobila przy NL widzimy, że mówią iż jest to syntetyk a na zdjęciu bańki jest napis Fully Synthetic. Kupiłem Mobila do wymiany, a na mojej bańce jest SHC. Zakładam, że na nasz rynek wjeżdża gorszy towar. Pytanie teraz takie czy pomiędzy SHC, a Fully jest jakaś spora różnica w parametrach oleju? Próbowałem wyszperać specyfikację do SHC, ale chyba nie wiem, gdzie tego szukać, bo nic nie widzę, a na stronie Mobila pewnie parametry są do pełnego syntetyka, bo nawet na "bańce" na zdjęciu widać ten zapis.

                                                  Druga sprawa, od niedawna mam dostęp do temperatury oleju (po wymianie zegarów na MD) i przy takim normalnym jeżdżeniu Mobil osiąga temperaturę 90-95 stopni. Po autostradzie dłuższego odcinka nie gnałem, jedynie obwodnicą z autostrady ale to odcinek 4km, więc nie wiem jak się tam będzie zachowywał. Przy jakich temperaturach oleju mniej więcej wypada już mu delikatnie odpuścić, żeby się ochłodził?
                                                  Moje 1.6 MPI BSE

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez naver
                                                    czy pomiędzy SHC, a Fully jest jakaś spora różnica
                                                    żadna bo to ten sam olej - Mobil1 0W40 to tak naprawdę taki Shell-owski GTL w wydaniu Mobila.
                                                    Zamieszczone przez naver
                                                    przy takim normalnym jeżdżeniu Mobil osiąga temperaturę 90-95 stopni.
                                                    czyli bardzo dobrze.
                                                    Zamieszczone przez naver
                                                    Przy jakich temperaturach oleju mniej więcej wypada już mu delikatnie odpuścić, żeby się ochłodził?
                                                    jak dojdziesz do 120 C to ew. możesz lekko nogę z gazu puścić :wink:
                                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X